Ktoré? T3 alebo T4

1949 - 2009

Moderátor: majoGIV

Napísať odpoveď
edos
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 27.07.2017 15:44

Ktoré? T3 alebo T4

Príspevok od používateľa edos »

Dobrý deň,

Chcel by som si v priebehu najbližšieho pol roka zakúpiť jeden zo spomínaných vozov. Na vás sa obraciam s prosbou, že ktorý by ste mi odporučili.
Budem ho využívať hlavne ako výletové vozidlo na krajiny v okolí ČR a SR(neskôr v pláne Balkán, Nórsko, Anglicko).
Vás sa chcem opýtať, aký drahý je servis T4 a T3, ktoré sa z tohto pohľadu viac oplatí. Ktoré verzie motoru žerú viac. Na ktorú verziu sú lacnejšie a ľahšie zohnateľné náhradné diely ?Kde je nejaký dobrý servis v okoli BB alebo Brna. O autách toho moc neviem, a v ideálnom prípade by som ho chcel dávať servisovať niekomu kto sa tomu vyzná.

Za každé rady budem veľmi vďačný.

Používateľov profilový obrázok
lopo1
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 9214
Dátum registrácie: 02.08.2009 18:58
Bydlisko: ZA

Re: Ktoré? T3 alebo T4

Príspevok od používateľa lopo1 »

odpoviem tak diely na T4 zozenies rozhodne lahsie nakolko ich este stale dost beha T3 je uz skor retro vozenie
Motoricky neporovnatelne.....na dlhe cestovanie som skor za T4 a k cene servisu je to ako vestenie z gule nakolko nekupis nove auto nemozes tusit kolko maju auta nalietane ... a ver tomu ze budu mat straaasne vela ..... je paradoxom ze za zachovalu T4 v TOP stave uz pytaju viac ako za T5
V kazdom pripade dat si pozor na koroziu ... ci uz T3 alebo aj T4
Motoricky netusim ako su na tom T3 ale ak chces motor co ta prezije a aj nieco pojde pri T4 pozeraj 2,5 75kW nie je to ziaden trhac asfaltu ale ked sa rozgula tak ide.... a ceny dielov rataj ze stoja viac ako na golfa .....

edos
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 27.07.2017 15:44

Re: Ktoré? T3 alebo T4

Príspevok od používateľa edos »

Ďakujem za rady, ešte by som mal otázočku. Oplatí sa kupovať Syncro verziu? O koľko viac to žerie?

Používateľov profilový obrázok
lopo1
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 9214
Dátum registrácie: 02.08.2009 18:58
Bydlisko: ZA

Re: Ktoré? T3 alebo T4

Príspevok od používateľa lopo1 »

syncro zalezi co planujes jazdit.... 4x4 je super vec ale rataj tal min 1l plus oproti predokolke ale zas dostanes sa tam kam sa predokolka neodvazi....

edos
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 27.07.2017 15:44

Re: Ktoré? T3 alebo T4

Príspevok od používateľa edos »

Tak s vyššou spotrebou rátam, len čo sa tam mení z pohľadu servisu ? nejaká pravidelná údržba tam asi bude naviac že ?

Používateľov profilový obrázok
lopo1
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 9214
Dátum registrácie: 02.08.2009 18:58
Bydlisko: ZA

Re: Ktoré? T3 alebo T4

Príspevok od používateľa lopo1 »

Pokial sa nemýlim tak t4 ma pohon torsen cize stala 4kolka co sa tyka udrzby navyse je len olej v diferaku dat si pozor v akom stave je kardan a nic ine ma nenapada

Používateľov profilový obrázok
Johny
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2713
Dátum registrácie: 02.10.2007 21:20
Bydlisko: Senica , Tel: 0918 144 033,mail :johny099@orangemail.sk
Kontaktovať používateľa:

Re: Ktoré? T3 alebo T4

Príspevok od používateľa Johny »

zaleží na čo auto chceš vyšiu cenu maju T3 a synchro ani nehovorím , T3 s dieslovým motorom 1,6TD ide slušne ak ti motor odide tak tam daš čokolvek aj TDI alebo MTDI a jazdiš s lepším vykonom aj spotrebou , T3 maju svoje muchy ale daju sa riešiť , podlahy byvaju zdravé ale treba pozrieť koroziu v spojoch kasne , okolo hrdla nadrže ,spodok posuposuvných dverí a zadne kapsy za kolesami.
Ak kupiš slušnu T3 za dobru cenu tak na nej neprerobíš lebo stupa na cene.
Ja mám T3 Caravelle a som spokojný auto ma zadný nahon , v lahšom terene nemá problem diely su v pohode , prave riešim iný motor a viem že budem mať pokoj , mám to prerobené tak že sa da voziť aj kempovať a chodím na trasporter zrazy kde je to super.

Pri T4 davaj pozor na koroziu do roku tuším 96 neboli zinkovane karoserie , ale aj neskoršie ročníky mali problem s koroziou , ak možeš tak sa vyhni motorom 1,9D 1,9TD su na tu karoseriu slabe , lepšie je 2,5TDI 75Kw a viac , verzia synchro sa ťašie zhaňa a je drahšia.
Posledné verzie s dlhým čumakom su vetšinou Caravelle alebo multivan s motormi TDi 111Kw ale dobré kusy su tak drahe že je lacnejšie kupiť vyradenu sanitku T5 opraviť a jazdiť. Inak aj T4 maju svoje muchy a často su to vybehané a vyťahané autá , viac info najdeš na http://www.transporterclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Inak kamoš predava projekt na dokončenie T3 , tu máš link :
https://auto.bazos.sk/inzerat/76337770/ ... ter-T3.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Používateľov profilový obrázok
Johny
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2713
Dátum registrácie: 02.10.2007 21:20
Bydlisko: Senica , Tel: 0918 144 033,mail :johny099@orangemail.sk
Kontaktovať používateľa:

Re: Ktoré? T3 alebo T4

Príspevok od používateľa Johny »

No T3 alebo T4 ja mám teraz obe :wink: T3 Caravelle a T4 Multivan
Prílohy
IMG_20171101_105351 – kópia.jpg
IMG_20171225_123900 – kópia.jpg
IMG_20171225_123614 – kópia.jpg

Napísať odpoveď

Návrat na "Transporter / Multivan / Caravelle"