Zahada dobijania T5 2.5TDI

1949 - 2009

Moderátor: majoGIV

Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
Quba
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 525
Dátum registrácie: 01.02.2012 11:37
Bydlisko: SVK

Zahada dobijania T5 2.5TDI

Príspevok od používateľa Quba »

Nenasiel som nic podobne, preto nova tema. Transporter T5 2.5 TDI R5 96kW...posledne dni po nastartovani ostalo svietit dobijanie, po pridani plynu cez 1000ot/min zhaslo a uz nezasvietilo..zaroven so zhasnutim spod vodicovho sedadla bolo pocut zvuk akoby zoplo rele-cvaknutie (v aute su 2 baterky, jedna v motor priestore a druha pod sedackou)..par dni to tak jazdilo, potom ostalo dobijanie svietit vkuse...nabil som baterky, po nabiti rovnaka situacia, ked dobijanie svietilo, napatie na baterke pri motore bolo 11,88, po pridani plynu ked zhaslo dobijanie napatie 14,28 a pod zatazou 13,98-14,08..ziadne divne zvuky od alternatora nejdu..bol som v 2 servisoch, jeden tvrdi zenje to rele alebo zalozna baterka(ta ma 7rokov), druhy ze alternator - komutator je v koncoch..neviem kadial sa udat..momentalne nabijam znova kedze zajtra auto potrebujem..za vsetky rozumne rady dakujem
P.S. na diag som to nedaval lebo mi bolo povedane ze zavadu dobijanie neukaze...napichnut ale nieje problem
Alhambra TDI, T5 TDI, C124 230CE, E38 730D, Vulcan VN800
...a predtým 10 rôznych vozítok...

Používateľov profilový obrázok
lopo1
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 9214
Dátum registrácie: 02.08.2009 18:58
Bydlisko: ZA

Re: Zahada dobijania T5 2.5TDI

Príspevok od používateľa lopo1 »

Noo ak na to idem sedliackym rozumom skus odpojit zaloznu bateriu co to spravi je mozne ze ak klakla tak vybija druhu bateriu aj ked to by nemalo byt a od toho tam je rele ale ak svieti kontrola nabijania hladal by som pricinu skor v alternatore ako v bateriach

Používateľov profilový obrázok
Quba
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 525
Dátum registrácie: 01.02.2012 11:37
Bydlisko: SVK

Re: Zahada dobijania T5 2.5TDI

Príspevok od používateľa Quba »

Takze baterka odpojena, po nastartovani uz dobijanie svieti stale...a to som celu noc nabijal cize pravdepodobne alternator sa poruca zrejme...ach jaj
Alhambra TDI, T5 TDI, C124 230CE, E38 730D, Vulcan VN800
...a predtým 10 rôznych vozítok...

Napísať odpoveď

Návrat na "Transporter / Multivan / Caravelle"