Chcem poradiť T5 multivan alebo caravelle

1949 - 2009

Moderátor: majoGIV

Napísať odpoveď
Lukino89
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 13.12.2015 23:24

Chcem poradiť T5 multivan alebo caravelle

Príspevok od používateľa Lukino89 »

Ahojte, chcem sa opýtať a poradiť co a aký typ kúpiť.
Chcel by som kúpiť nico väčšie rodinne na dovolenky tak 2-4 krát do roka. Pripadne ak tak využívať aj medzi dovolenkou normálne v meste... Porovnávam ale chcem vedieť od Vás máte viac skúsenosti. Aký motor ci automat manuál atd naco si dať pozor pri kúpe. Je možnosť kúpiť niečo ci uz na sr alebo z vonku v dobrom stave tak do max 20000?
Dakujem

Používateľov profilový obrázok
lopo1
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 9214
Dátum registrácie: 02.08.2009 18:58
Bydlisko: ZA

Re: Chcem poradiť T5 multivan alebo caravelle

Príspevok od používateľa lopo1 »

hoj neviem kolko ludi vozis ale za mna jadnoznacne multivan vyhodou oproti caravelle je ze vies si v aute spravit postel ale zas odvezies len 7 ludi narozdiel od caraveli kde narves ludi 9
co sa tyka motorizacie pokial mam dobre info tak T5 sa oplati az po roku 2011 dovtedy mali 2,5TDIcka problemi s praskajucimi zvodmi
Znami co vozieva auta mal najskor jednu 2008 kedze toci vela km dvakrat riesil prasknute zvody dokonca jedny dal spravit na mieru a aj tak strelili potom to predal kupil 2012 (2011 boli prelomove rocniky) a je spokojny len za auto vysolil nieco okolo 28t ale zas plnka (v manuale)

Používateľov profilový obrázok
bengal
Profík
Profík
Príspevky: 1080
Dátum registrácie: 07.06.2009 23:07
Bydlisko: Nitra

Re: Chcem poradiť T5 multivan alebo caravelle

Príspevok od používateľa bengal »

Neviem ako si prišiel na rok 2011 ? 2.5 TDI sa robila do 2009, vtedy bol vypustený facelift. A zvody praskali len na 2 motorizáciach ktoré nemali DPF. A radšej prasknuté zvody u 2.5 TDI ako u 2.0 TDI zodraté čerpadlá, poruchy mazania atď :wink:

Já mám 2.5TDI 174 PS automat s DPF a maximálna spokojnosť. Vždy záleží po kom to auto máš. Ak sa dotyčná osoba o voz nestarala, je jasné, že ťa čakajú nečakané investície.
Zistenie kódu rádií, VIM, odblokovanie obrazu počas jazdy, diagnostika, elektronika - servis, zistenie PIN, IMMO, úprava KM po výmene budíkov, teplé štarty.

Používateľov profilový obrázok
lopo1
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 9214
Dátum registrácie: 02.08.2009 18:58
Bydlisko: ZA

Re: Chcem poradiť T5 multivan alebo caravelle

Príspevok od používateľa lopo1 »

ten rocnik mam od toho znameho v podstate on Multivanmi zije dlho dlho T4 pred cca 4 rokmi presiel na T5ky

Používateľov profilový obrázok
bengal
Profík
Profík
Príspevky: 1080
Dátum registrácie: 07.06.2009 23:07
Bydlisko: Nitra

Re: Chcem poradiť T5 multivan alebo caravelle

Príspevok od používateľa bengal »

Koniec roka 2009 sa robil facelift už.

Späť k téme.
Keď 2.0 TDI tak vyhnúť sa biturbu. Jedine ak má človek na servis a pravidelne ho dodržuje. Ak človek dá posledné do kúpy auta, tak je to nepríjemné. A DSG by som sa vôbec nebál, ja by som volil skôr len DSG :wink: Inak je to ako pri kúpe každého auta.
Zistenie kódu rádií, VIM, odblokovanie obrazu počas jazdy, diagnostika, elektronika - servis, zistenie PIN, IMMO, úprava KM po výmene budíkov, teplé štarty.

Lukino89
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 13.12.2015 23:24

Re: Chcem poradiť T5 multivan alebo caravelle

Príspevok od používateľa Lukino89 »

No veď to preto zisťujem... To auto nebu veľmi jazdené možno sem tam pár krát do mesiaca a v lete nejaká dovolenka 2-3x niekam... Preto by som rad DSG pohodlie...

Používateľov profilový obrázok
bengal
Profík
Profík
Príspevky: 1080
Dátum registrácie: 07.06.2009 23:07
Bydlisko: Nitra

Re: Chcem poradiť T5 multivan alebo caravelle

Príspevok od používateľa bengal »

DSG je super. Treba sa ale aj o to DSG starať, olej každých 80 tis, výmena zotrvaku je predpísaná na 150 tis a lamely neviem presne. Ale vtedy tá prevodovka aj vydrží kilometrov :wink:
Zistenie kódu rádií, VIM, odblokovanie obrazu počas jazdy, diagnostika, elektronika - servis, zistenie PIN, IMMO, úprava KM po výmene budíkov, teplé štarty.

Lukino89
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 13.12.2015 23:24

Re: Chcem poradiť T5 multivan alebo caravelle

Príspevok od používateľa Lukino89 »

Takze odporúčas aký ročník? A multivan alebo caravelle?

vlado0193
Vodič
Vodič
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 12.12.2011 19:07

Re: Chcem poradiť T5 multivan alebo caravelle

Príspevok od používateľa vlado0193 »

Ja ma Caravelle 2010 H1L2 biturbo 5 mietne. Motor je zivi ale ako tu uz pisali neodporucam kupovat lenze na 2.4 toni potrebujes silu a tu ti zase da. Donedavna som bol presvedceni o kvalite VW koncernu ale odkedi mam toto uz niesom. Aktualne svoje predavam a kupim si bud Peugeot Boxer 3.0L
alebo Fiat ducato 3.0L. Jazdil som z obomi a su to neskutocne auta,npr nedavno som tahal s Ducatom VW Pasat a svoju Caravelu (kedze mi klakol motor) z Belgicka na Slovensko a pri vahe 8 ton som mal spotrebu 10.L/100km pri richlosti 90km/h ,pritom len na svojej Caravele mam 10.5 l/100km.Je to len o par koni slabsi motor a taha len 2.4 toni nie 8t.
Peugeot mal znami ale L3H3 vo firme ktori bol stale naplneni a ten mal spotrebu 14L/100Km ,ale toto je visoke auto takze to malo visoki odpor vzduchu a sofera s tazkou nohov.
Osobne bi som do VW uz nesiel aj ked mam doma dve. Nove auta uz niesu kvalitne.



PS:nerieste moju gramatiku viem ze je na hovno ale som rad ze este ako tak viem pisat po slovensky :oops:

Používateľov profilový obrázok
bengal
Profík
Profík
Príspevky: 1080
Dátum registrácie: 07.06.2009 23:07
Bydlisko: Nitra

Re: Chcem poradiť T5 multivan alebo caravelle

Príspevok od používateľa bengal »

Je smutné ako upadla kvalita áut a všetkých výrobkov. Ale aby motor 2.0 BiTdi odchádzali fakt do tých 200 tis km...to je už fakt na pováženie či nezmeniť značku.
Nikdy som nebol za japonská autá a podobne, ale u nového vozu má človek tú istú výbavu a za polovicu.
Zistenie kódu rádií, VIM, odblokovanie obrazu počas jazdy, diagnostika, elektronika - servis, zistenie PIN, IMMO, úprava KM po výmene budíkov, teplé štarty.

Napísať odpoveď

Návrat na "Transporter / Multivan / Caravelle"