T5 2,5 TDI 2008 skúsenosti

1949 - 2009

Moderátor: majoGIV

Napísať odpoveď
Drakoush
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 25.09.2017 09:58

T5 2,5 TDI 2008 skúsenosti

Príspevok od používateľa Drakoush »

Zdravím,

som tu nový, tak prípadné zlé zaradenie témy, alebo vystupovanie mi, prosím, odpustite. Taktiež nie som "autíčkar", živím sa ako elektrikár, hoci pracujem so strojmi, kde je elektroinštalácia veľmi podobná tým v autách (stavebné stroje), mám minimálne skúsenosti s "autoelektrikou".

Teraz k veci.
Kúpil som si za dobrý peniaz (3k) Transporter T5, 2,5l TDI, 96kW, 5 valec, r.v. 2008, najazdených 403.000km. Auto bolo využívané na firemné účely, bolo pravidelne servisované, je zachovalé. Počas prvej jazdy si človek všíma len tie základné veci, takže zhrnutím - rýchlosti sa hádžu hladko, kulisa nezadrháva, páka je poruke. Riadenie nemá vôľu, pri vytáčaní čosi puká v prednej náprave (pružiny, uloženie pružín?). Motor je živý, je ho počuť viac, než som zvyknutý z Jumpy, je však omnoho živší, berie sa, som príjemne prekvapený. Sedačky zachovalé, nie sú deravé, otrhané ani nič, volant má známky opotrebenia (nič prekvapivé pri 400k), inak je plne funkčné. Veľmi ma prekvapila tá kulisa, rýchlosti tam idú hladko, mám služobný jumpy 2,0 HDi a tam ide páka ztuha...

Čo mi je známe:
70.000: výmena turba, bolo cítiť výfuk v kabíne.
300.000: výmena dvojhmoty.
5/2017: výmena tesnenia výfuku, bolo cítiť výfuk v kabíne, doplnenie klímy, servis.
Niekedy bola menená aj vodná pumpa, to neviem kedy, rovnako bolo menené pruženie, ložiská náprav a akési ešte veci v nápravách. Súčasný stav je teda taký, že okrem toho pukania v prednej náprave pri vytáčaní kolies je auto plne funkčné a nezaregistroval som nijaké známky niečoho, čo by sa chovalo inak, ako by sa malo.

Moja otázka ale znie, vzhľadom na najazdené km, čo mám očakávať, že začne pýtať peniaze a čomu venovať pozornosť, aby mi auto pokiaľ možno vydržalo ešte aspoň tých 200.000km, Samozrejme je mi nad slnko jasné, že to nebude zadarmo a že aby som dosiahol tohoto cieľa, budem musieť občas čosi investovať do opravy, ide skôr o to, ako predísť zničeniu a následnej výmene motora, prevodovky a pod. a meniť iba ten spotrebný materiál, teda okrem filtrov a prevádzkových kvapalín s to myslené veci ako alternátor, zavesenie náprav a celkovo také tie položky, ktoré nepredstavujú finančnú pálku, povedzme do 500€.

Myslím si (zapamätať si: myslieť znamená hovno vedieť, moje myslenie nie je výnimkou!), že nechcem nič nereálne, som si vedomý toho, že každé auto niečo pýta, niektoré viac, niektoré menej.

Všetkým ďakujem za odpovede a teším sa na prípadnú diskusiu.

Používateľov profilový obrázok
Johny
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2713
Dátum registrácie: 02.10.2007 21:20
Bydlisko: Senica , Tel: 0918 144 033,mail :johny099@orangemail.sk
Kontaktovať používateľa:

Re: T5 2,5 TDI 2008 skúsenosti

Príspevok od používateľa Johny »

Nazdar pane tu sa moc rad nedočkaš , kvalitné forum pre VW Transporter je tu : http://www.transporterclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false; , zaregistruj sa a tam sa o T5 dozvieš veľa , ja som tam a chodím aj na akcie tohoto klubu a su super , čau Johny

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: T5 2,5 TDI 2008 skúsenosti

Príspevok od používateľa Lookisvk »

Tak s motorizaciou a inym ti poradia aj tu. Je tu vela sikovnych ludi. Zas by som takto neodpisoval tento klub...
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Johny
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2713
Dátum registrácie: 02.10.2007 21:20
Bydlisko: Senica , Tel: 0918 144 033,mail :johny099@orangemail.sk
Kontaktovať používateľa:

Re: T5 2,5 TDI 2008 skúsenosti

Príspevok od používateľa Johny »

Lookisvk napísal:Tak s motorizaciou a inym ti poradia aj tu. Je tu vela sikovnych ludi. Zas by som takto neodpisoval tento klub...

Stále sledujem či tu niekto napíše chalanovi a nič , tento klub odpisuje FB , veľa ľudí sa premiestnilo tam bol som pri zakladaní klubu od začiatku a keď vidím ako to ide dalej tak mi je smutno.

Drakoush, T5 nieje zlé auto ale taktiež sa najdu neaké chybičky , ak sa o auto riadne staráš tak bude posluchať v predošlej generacií T4 boli motory 2,5TDI veľmi spolahlivé a vydržali aj 1,000 000 km ale treba sa venovať technike , odchadzali predlženia poloosi a neaké prkotiny s elektrikou , to pukanie vrzanie môže byť horným uložením alebo suche spodné otočné čapy , pripadne poškodené čapy , ale takto ťažko povedať , davaj pozor na koroziu v lemoch a pod ak najdeš puchierik hrdze treba ho hneď vybrusiť a dať tam neaký antikorozný pripravok

Napísať odpoveď

Návrat na "Transporter / Multivan / Caravelle"