Kupa Sharan, Alhambra, Galaxy

1995 - 2011

Moderátor: majoGIV

Napísať odpoveď
michal67
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 07.12.2010 23:00
Bydlisko: Piešťany

Kupa Sharan, Alhambra, Galaxy

Príspevok od používateľa michal67 »

Zdravim všetkých.
Chcel by som sa s Vami poradit a poprosiť hlavne o radu. Mám staré espero a chcel by som ho už vymeniť. Strašne sa mi páčia Sharan, Galaxi, Alhambra. Ale nemám vôbec skúsenosti s dieselom a vôc z takým typom áut. Doteraz som mal benzínové autá a servisoval som si ich sám.
Našiel som na nete jedného Sharana, je privezený z Rakúska. R.v. 2000. Výbava: Automatická klimatizácia, Centrál, El. sedadlá, El. zrkadlá, CD Menič, Diaľkové ovládanie, Nezávislé kúrenie, Vyhrievané predné sklo, Multifunkčný volant, Hliníkové disky, Hmlovky, Imobilizér, Palubný počítač, Strešný nosič, Tažné zariadenie, Tempomat, Tónované sklá, Vyhrievané sed., Vyhrievané zrkadlá. Predajca uvádza že to má najazdených 162000 km. Moc tomu neverím, ale čo som čítal tak že tie motory dosť vydržia.
No odrádzajú ma fámy, že sú na tieto autá drahé HD a že sú dosť poruchové. Najmä, že je drahá spojka so zotrvákom a podobne.
Chcel by som ísť to auto pozrieť, ale neviem načo sa zamerať. Čo je také háklivé na tom aut.
Samozrejme si uvedomujem, že nekupujem nové auto a môže tam niečo odísť. Len nechcem kúpiť niečo, do čoho budem musieť vraziť hneď 1000 eur.
Finančný limit je obmedzený, takže nechcem kúpiť niečo, načo nebudem mať potom na prevádzku. Dôvod kúpi takého auta je , že sa nám narodilo bábo a začal som aj podnikať, takže by sa mi také auto dosť šiklo.
Dá sa nejako zistiť, koľko to má v skutočnosti nabehané? V akom stave je spojka a podobne? Nemám skúsenosť s dvojhomotným zotrvákom.
Ak mi vie niekto pomôcť, poradiť, budem rád.
Dikes.
Prikladam aj link na inzerat.
http://volkswagen-sharan.autobazar.eu/1 ... 79793.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Používateľov profilový obrázok
Rusnack
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 422
Dátum registrácie: 30.04.2008 15:06
Bydlisko: KE ,MI ,SK

Re: Kupa VW Sharan prosba o radu.

Príspevok od používateľa Rusnack »

Noo niesom si isty ale dvohmotnu zotrvacnik je vec pomerne nova..neviem ci v tomto sarane uz montovali.
Dvohmotny zotrvacnik pokial viem vydrzi cca 100..120 tisic kilometrov...a nie preto zeby sa kazil ale je to jeho zivotnost.

Co sa tyka skusenosti myslim ze MAJOGIV zo spiskej by ti vedel najschopnejsie poradit..

tu je odkaz na jeho profil http://www.vw-club.sk/memberlist.php?mo ... file&u=622" onclick="window.open(this.href);return false;

tel:0904225147
da sa poslat aj PM..na Majovej profilovej stranke hladaj "Sukromna sprava"..a tak mi vies poslat spravu..ktora sa ti zobrazi v pravo hore..ako je prihlasenie../odhlasenie

Používateľov profilový obrázok
Daniello
VWjunior
VWjunior
Príspevky: 1613
Dátum registrácie: 07.02.2008 18:19
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Kupa VW Sharan prosba o radu.

Príspevok od používateľa Daniello »

Tento Sharan ma dvojhmotu. Kod motora bude mat bud AFN, alebo AVG. Su to tie iste motory, az na to, ze do AVG moze ist aj long life olej. Zivotnost zotrvacnika je dana hlavne soferom auta, cize moze sa stat, ze zotrvacnik vydrzi max. 100000 km a moze sa stat, ze mas 250000 km a zotrvacnik nejavi znamky opotrebovania. Co sa tyka rad, tak na SAG je tu odbornik Majo, cize obrat sa na neho. Alebo si nastuduj nejake veci aj tu http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=27441 Cena je tam zaujimava, auto vyzera dobre.
VW GOLF IV VARIANT 1,9 TDI ALH chip Janosik93, FORD GALAXY 1,9 TDI AVG

michal67
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 07.12.2010 23:00
Bydlisko: Piešťany

Re: Kupa VW Sharan prosba o radu.

Príspevok od používateľa michal67 »

Chalani dik za radu. Idem napisat Majovi.
Inac, su moc drahe veci na tieto auta, co sa tyka servisu? A este jedna otrazocka. cital som tu na fore, ze sa da zohnat diagnosticky kabel. Pokial by som mal kabel a softver, tak by som si na nejakom starom laptope dokazal doma spravit diagnostiku? alebo je to zlozite a ani o tom radsej neuvazovat?

Používateľov profilový obrázok
MITO
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 6177
Dátum registrácie: 30.12.2008 16:15
Bydlisko: Engerau

Re: Kupa VW Sharan prosba o radu.

Príspevok od používateľa MITO »

... Rusnack ... to si kde cital, ze zivotnost zotrvacnika je 120.000km? :mrgreen: ... to by som v mojom passate musel mat uz stvrty a pritom tam je stale povodny :wink:

... co sa tyka tej diagnostiky, je to tak ako pises ... avsak budes na nom vediet robit len zakladne veci, napr. vycitat chyby z RJ ... mam ho aj ja, ale iba na hranie :D poriadnu diagnostiku ti dokaze spravit len clovek, ktory sa tomu naozaj rozumie ...

... 110k rotacky su asi najvydarenejsie motory koncernu ... ja by som to kupil (samozrejme po dokladnej ohliadke)
Naposledy upravil/-a MITO v 23.05.2011 17:06, upravené celkom 2 krát.
Spávam dobre, lebo problém má riešenie ... ak ho nemá, spávam dobre, lebo problém nedokážem vyriešiť.

michal67
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 07.12.2010 23:00
Bydlisko: Piešťany

Re: Kupa VW Sharan prosba o radu.

Príspevok od používateľa michal67 »

MITO napísal:... Rusnack ... to si kde cital, ze zivotnost zotrvacnika je 120.000km? :mrgreen: ... to by som v mojom passate musel mat uz stvrty a pritom tam je stale povodny :wink:

... co sa tyka tej diagnostiky, je to tak ako pises ... avsak budes na nom vediet robit len zakladne veci, napr. vycitat chyby z RJ ... mam ho aj ja, ale iba na hranie :D poriadnu diagnostiku ti dokaze spravit len clovek, ktory sa tomu naozaj rozumie ...

... 110k rotacky su asi najvydarenejsie motory koncernu ... ja by som to kupil (samozrejme po dokladnej ohliadke)
hehe, šak to je práve to. Tá dokladná prehliadka. Viem si pozrieť nápravu, prevodovku, ale nikdy som nemal diesel, takže tam sa bojím. Budem musieť zlomiť kamoša nech sa ide nato pozrieť. Budem musieť vydržať počúvať reči typu, kupuješ starú šunku a uvedom si že nato nekupis veci za peniaz ako na espero. :D
Nuž, ale keď niečo človek chce, tak musi aj niečo vydržať.
MITO myslel som to tak ako píšeš, v podstate len si spraviť základnú diagnostiku, či tam je nejaká závada, alebo nie. Určite poriadnu diagnostiku by som dal spraviť. Aj keď na druhej strane, neviem či sú to neni vyhodené prachy, keď aj tak by som nakoniec tu diagnostiku dával robit.

michal67
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 07.12.2010 23:00
Bydlisko: Piešťany

Re: Kupa VW Sharan prosba o radu.

Príspevok od používateľa michal67 »

No smola. Dnes som chcel ísť teda konečne pozrieť toho Sharana, ale už je fuč. Škoda
Takže ďakujem všetkým za poradenie a musím pohladať niečo iné. Porpípade počkám, veď on sa nejaký nájde.
Nech Vám tie vaše dobre slúžia.
Ale mám ešte jednu otázočku. V stredovom paneli ako sú tlačítka ohrevu predného a zadného ona, tak nad býva ešte jedno tlačítko na ktorom je nakreslené autíčko a vo vnútry sú vlnovky. To je nezávyslé kúrenie? Lebo to druhé auto čo by som ešte mohol ísť pozrieť, má len výhrev okien, ale toto tam nemá. Preto neviem či má vôbec ten predhrev, alebo vôbec nič.
Prikladám inzerát http://ford-galaxy.autobazar.eu/19-tdi- ... 76636.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Používateľov profilový obrázok
doktorko
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 4720
Dátum registrácie: 06.08.2009 11:01
Bydlisko: Poprad - VW.Tatry
Kontaktovať používateľa:

Re: Kupa VW Sharan prosba o radu.

Príspevok od používateľa doktorko »

No neviem, či ten autobazár je výhra :roll: .. Už sa tu o ňom popísalo veľa.. :?
ObrázokObrázokObrázok

Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Daniello
VWjunior
VWjunior
Príspevky: 1613
Dátum registrácie: 07.02.2008 18:19
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Kupa VW Sharan prosba o radu.

Príspevok od používateľa Daniello »

Vsetko mas v linku, co som ti pastol, staci len hladat.
Prílohy
066.jpg
067.jpg
075.jpg
VW GOLF IV VARIANT 1,9 TDI ALH chip Janosik93, FORD GALAXY 1,9 TDI AVG

Používateľov profilový obrázok
MITO
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 6177
Dátum registrácie: 30.12.2008 16:15
Bydlisko: Engerau

Re: Kupa VW Sharan prosba o radu.

Príspevok od používateľa MITO »

michal67 napísal: Budem musieť vydržať počúvať reči typu, kupuješ starú šunku a uvedom si že nato nekupis veci za peniaz ako na espero.
... napr. motorcek naklapania prednych svetlometov ma VW a Daewoo totozny (okrem vonkajsieho obalu) ... vid porovnavacie foto ... a na VW ho zozenies lacnejsie ako na daewoo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Prílohy
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
Spávam dobre, lebo problém má riešenie ... ak ho nemá, spávam dobre, lebo problém nedokážem vyriešiť.

Napísať odpoveď

Návrat na "SAG - Sharan Alhambra Galaxy"