Vodicsky preukaz - dialnicna znamka - privesny vozik

1995 - 2011

Moderátor: majoGIV

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: Vodicsky preukaz - dialnicna znamka - privesny vozik

Príspevok od používateľa frflos »

...povedz mi ako toto mozu byt realne cisla?? Ako mozes tahat vozik s 2000kg hmotnostou, ked celkovu mas povolenu len 4000kg a auto ma celkovu 2500?
Prílohy
Bez názvu.jpg
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

Používateľov profilový obrázok
jaroslav158
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 4805
Dátum registrácie: 24.04.2012 20:44

Re: Vodicsky preukaz - dialnicna znamka - privesny vozik

Príspevok od používateľa jaroslav158 »

A ty ako vodic sa mas riadit udajmi uvedenymi v TP. Takze kludne tahaj 2000 kg vozik s autom 2500 kg ak neprekrocis 4000 kg je to v poriadku. A nikto ta vazit nemusi, staci ak to na ceste niekto spocita. Takze bud si to das dokopy s vyrobcom alebo suprava neprekroci 4000 kg.

Skusil by som to prekonzultovat s vyrobcom, ktory vie preco to tak je. A bud upravi hmotnost vozika alebo hmotnost supravy. Pretoze chyba mohla nastat uz pri zapise udajov do TP. Je to mozno ako s rozmerom kolies. Niekto ma original o vyrobcu zapisane 15, 16 aj 17. A iny len 15. A po pripise od vyrobcu mu zapisu aj dalsie rozmery ktore vyrobca originalne montoval na auto uz seriovo.

Ale je mozne aj to ze zaves je sice otypovany na 2000 kg avsak konstrukcia a hmotnost vozidla zvladne max. 4000 , ako suprava. Comu by som sa ani necudoval. Tahat s autom ktore sice ma max. 2500 ale realne mozno o 200-300 menej, vozik ktory ma 2000 a dajme tomu ze aj realne sa k tej hmotnosti blizi, je dost o hubu.
EX Passat B5.5 variant, 1.9 TDI, 96 kW, AVF, predokolka.

Passat B5.5, sedan, 2,3 V5, 125 kW (AZX), 4 motion,
VW Vento, 1.8 (AAM) v benzíne - asfalt trhajúcich 55 kW v automate

libelius
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 28.09.2009 08:09

Re: Vodicsky preukaz - dialnicna znamka - privesny vozik

Príspevok od používateľa libelius »

To frflos este raz a pomaly ale ze uplne pomalytie udaje ktore su podla teba blbost su udaje u vsetkych a podotikam vsetkych prihlasenych vozidiel sharan alhambra galaxy rocnik 99-2010 v celej este rwz CELEJ Europy tj auta jak u nas tak v nemecku rakusku alebo aj spanielsku kde sa tieto auta montovali , je to dany udaj VYROBCOM nie dakym policajtom ktoremu koncila sichta na inspektorate. Uz tomu rozumies a mozem ti povedat ze je to tak lebo ja som hladal dost dlho auto kym som si ho nasiel a hladal som aj v zahranici a kedze viem dostatocne po nemecky viem vycitat ked mi niekto ukazal nemecky alebo rakusky technicak. Proste je auto otypovane pre supravu o celkovej hmotnosti 4000kg. A pretu je tu ta otazka aku hmotnost ma - moze mat prives?

Používateľov profilový obrázok
jaroslav158
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 4805
Dátum registrácie: 24.04.2012 20:44

Re: Vodicsky preukaz - dialnicna znamka - privesny vozik

Príspevok od používateľa jaroslav158 »

Presne taku hmotnost aby nebola prekrocena celkova hmotnost jazdnej supravy uvedena vyrobcom v TP vozidla.

Edit: to som s Passatom na tom lepsie a mozem tahat o par sto kg viac. Ale sucet hmotnosti vozidla a vozika je presne hmotnost uvedena ako max. hmotnost jazdnej supravy.
EX Passat B5.5 variant, 1.9 TDI, 96 kW, AVF, predokolka.

Passat B5.5, sedan, 2,3 V5, 125 kW (AZX), 4 motion,
VW Vento, 1.8 (AAM) v benzíne - asfalt trhajúcich 55 kW v automate

libelius
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 28.09.2009 08:09

Re: Vodicsky preukaz - dialnicna znamka - privesny vozik

Príspevok od používateľa libelius »

jaroslav158 napísal:Presne taku hmotnost aby nebola prekrocena celkova hmotnost jazdnej supravy uvedena vyrobcom v TP vozidla.
Salamunska odpoved, a to je aka ta hmotnost? Okamzita hmotnost vozidla a privesu. Alebo max hmotnost auta a privesu? Alebo ich kombinacia? Okamzita auta a max privesu ci naopak? Hmmmm?

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: Vodicsky preukaz - dialnicna znamka - privesny vozik

Príspevok od používateľa frflos »

Kazde tebou spomenute auto to ma napisane tak ako je hore na tej fotke, ze zratana celkova hmotnost auta a vozika presahuje celkovu hmotnost supravy?
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

Používateľov profilový obrázok
lopo1
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 9214
Dátum registrácie: 02.08.2009 18:58
Bydlisko: ZA

Re: Vodicsky preukaz - dialnicna znamka - privesny vozik

Príspevok od používateľa lopo1 »

Vyzera to tak Jardo ten TP je z mojho exSharana a ako som pochopil rovnako to ma aj on je miziva sanca ze by sa rovnako pomylia na dvoch uradoch

Používateľov profilový obrázok
jaroslav158
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 4805
Dátum registrácie: 24.04.2012 20:44

Re: Vodicsky preukaz - dialnicna znamka - privesny vozik

Príspevok od používateľa jaroslav158 »

Celkova hmotnost jazdnej supravy = celkova hmotnost vozidla + celkova hmotnost pripojneho vozidla.

Takze ak chces pripojit za auto celkovej hmotnosti 2500 kg pripojit vozik tak aby celkova hmotnost jazdnej supravy bola 4000 kg, tak vozik moze mat max. celkovu hmotnost 1500 kg.

Staci takto ?
EX Passat B5.5 variant, 1.9 TDI, 96 kW, AVF, predokolka.

Passat B5.5, sedan, 2,3 V5, 125 kW (AZX), 4 motion,
VW Vento, 1.8 (AAM) v benzíne - asfalt trhajúcich 55 kW v automate

libelius
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 28.09.2009 08:09

Re: Vodicsky preukaz - dialnicna znamka - privesny vozik

Príspevok od používateľa libelius »

Frflos ano spravne konecne tomu chapes a dokonca je mozne ze slabsie benzinove verzie maju este nizsie udaje.

libelius
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 28.09.2009 08:09

Re: Vodicsky preukaz - dialnicna znamka - privesny vozik

Príspevok od používateľa libelius »

Jaro a urcite sa nemylis? Alebo ako je mozne za kazdy druhy autickar ma alhambru a prepravnik a veselo vozi auta aj vacsie?

Napísať odpoveď

Návrat na "SAG - Sharan Alhambra Galaxy"