Pokazeny ESP

1995 - 2011

Moderátor: majoGIV

Napísať odpoveď
benjib98
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 01.04.2018 10:46
Bydlisko: Poprad

Pokazeny ESP

Príspevok od používateľa benjib98 »

Zdravim vsetkych.
Tak ze kupil som nasho rodinneho pomocnika pred necelym rokom a zatial spokojnost napriek mensim nedostatkom. Jeden z nich je hlasenie chyby ESP.
Viem ze podobna tema ohladom ESP sa nachadza na tomto forume, ale predsa moj pripad je o nieco viac specificke. Pred 3 mesiacmi mi zacal blikat kontrolka ESP az najedno zacal svietit natrvalo na palubovke. V garazi u znameho mi zistili ze v pamati je hlaska o chybe snimaca uhlu otoceni volantu ktoru sa neda nastavit ani vynulovat. Neriesil som to vtedy z roznych dovodov aj podla znameho pravdepodobne sa da opravit jedine vymenou ABS jednotky ktora je okolo 300 eur. Ovsem zacal mi sem-tam blikat aj kontrolka zhavica tak som dal prekontrolovat aj zhavice: vsetky su v poriadku aj startovanie v tychto zimnych podminekach boli ok.

Nasledovne na nete som nasiel informacie ohladom kontrolky zhavica, kde som natrafil na info ze vraj tato kontrolka poukazuje na 6 mozne chyby vratane pokazeneho spinaca brzdovych svetiel. Zhodou okolnosti informacie boli aj inde ze tento nefunkcny spinac (pokazeny alebo zly kontakt) moze sposobit aj hlasenie pokazenej ESP!
Ma niektory z Vas podobne skusenosti?
Vie niekto poradit kde by som mohol najst navod ako sa dostat k tomuto spinaci brzdovych svetiel?

Dakujem
Prílohy
Hlaska o pokzenom ESP
Hlaska o pokzenom ESP
Sharan 2.0 DIESEL 110kW 7N, r. 2016, DSG 6Q , Euro 6, 7 miestny

luboseat
Vodič
Vodič
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 16.12.2013 12:31
Bydlisko: Žilina

Re: Pokazeny ESP

Príspevok od používateľa luboseat »

mne zly brzdovy spinac napisal chyba motoru, auto do dílny... a bol to len brzdový spínač. výmena 5 minut. je na brzdovom pedali musis pozriet pod palubnu dosku je tam iba nejakou podložkou prichytený. po vymene chyba zmizla. stalo sa mi to za jazdy a tiež katastroficke scenare ze co mi odislo. kamarat vravi kukni brzdove svetla a oni po zabrzdení nesvietili. tam bola chyba
Alhambra 2008 2.0 TDi

Napísať odpoveď

Návrat na "SAG - Sharan Alhambra Galaxy"