Kurenie -Tlak v hadiciach

1995 - 2011

Moderátor: majoGIV

carloss30
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 09.09.2011 23:10

Re: Kurenie -Tlak v hadiciach

Príspevok od používateľa carloss30 »

Ahoj už si poriešiť ten tlak ? Mám ten istý problém

goldem
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 13.08.2012 21:10
Bydlisko: ZA

Re: Kurenie -Tlak v hadiciach

Príspevok od používateľa goldem »

Cavte páni. Mam ten isty problem. Auto po repase hlavy vymena rozvodov termostatu zhavicov.. Auto zo zaciatku ked odlepi rucicku od 50 prikuruje, no ked sa dostane na teplotu90 (ktora drzi stale) zacne fukat studeny vzduch. Hadice su horuce,po otvoreni nadrzky g12 nastava tlak hladina stupa az po okraj, pri vypnutí motora opat klesa na minimum. z prepad hadicky do nadrzky ide pena.Poradi niekto? Dakujem.
Sharan 2001 1.9 85kw
Sharan AUY 1.9tdi 2001

dream7000
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2085
Dátum registrácie: 20.04.2008 19:20
Bydlisko: Námestovo

Re: Kurenie -Tlak v hadiciach

Príspevok od používateľa dream7000 »

podla vsetkeho ti to stale tlakuje do vody...

djfbi
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 08.12.2019 20:17

Re: Kurenie -Tlak v hadiciach

Príspevok od používateľa djfbi »

Ahojte. Ja by som Vám všetkým čo sa Vám zohreje voda na 90 a prestane kúriť a takisto mate natlakovane hadice toto:
Vás problém by mohol byť radiátor kúrenia v palubovke. Ide o to, že je ucpatý od znečistenia (G12) ma malý prietok, čím sa časom tento prietok ucpe a prestane kolovat voda cez radiátor kúrenia a tým pádom kúrenie nekúri a taktiež sa Vám môžu tlakovať hadice. Opravoval som 2 radiátory výmenou za nové na Sharan a Alhambra a pomohlo. To isté bolo aj na Audi A4 rok výroby 202 motor AUY. Pozor!!! Nepomôže prečistenie radiátora. Treba ho vymeniť. Závadu vyskúšate takto: Odpojte hadicu ktorá odchádza z radiátora smerom do motora a pri naštartovaní motore pozrite ci ide G12 alebo iba mierne preteká alebo kvapká alebo vôbec nejde. Tam je príčina nekurenia!!!! Kontrolujte to ale pri zohriať ej vode 90 stupňov, lebo sa. mi stalo, že pri studenej a vlažnej vode bol prietok dobrý ale pri horúcej už nie. Teda záver bol taký, že pri horúcej vode sa zväčšia nečistoty v radiátore kúrenia a tie zablokujú pretekajúcu vodu (ako pomyselný šrupel) a teda radiátor vychladne a teda nekúri, nehovoriac o tlaková í hadíc. S pozdravom Miro

Napísať odpoveď

Návrat na "SAG - Sharan Alhambra Galaxy"