zapis sedadiel do tp

1995 - 2011

Moderátor: majoGIV

Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
funky44
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 10.03.2009 18:19
Bydlisko: velka lomnica
Kontaktovať používateľa:

zapis sedadiel do tp

Príspevok od používateľa funky44 »

zdravim. chcel by som sa opytat ci nema nahodou niekto skusenosti zo zapisom sedadiel do tp... ak ano tak co k tomu treba...vopred dakujem :?
Nedostatok času neexistuje. Všetci máme dost času, aby sme mohli urobiť všetko, co naozaj urobiť chceme.

Používateľov profilový obrázok
MITO
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 6177
Dátum registrácie: 30.12.2008 16:15
Bydlisko: Engerau

Re: zapis sedadiel do tp

Príspevok od používateľa MITO »

mas pisanych 5 miest a potrebujes 7? ... oficialnou cestou to dosiahnes len prestavbou vozidla :|
Spávam dobre, lebo problém má riešenie ... ak ho nemá, spávam dobre, lebo problém nedokážem vyriešiť.

ajo
Vodič
Vodič
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 11.09.2008 20:30
Bydlisko: Vranov

Re: zapis sedadiel do tp

Príspevok od používateľa ajo »

tak toto som skúšal aj ja. Ta birokrácia aka vladne v tomto štate je na zaplakanie.
Jedny mi tvrdia, že sa to neda, iný, že by to aj šlo, ale ako píše kolega predomnou, prestavbou.
ja som auto kupil ako N1, čiže nakladne-5-miestne /bez del. mreže, za to mi vraj môžu dať aj pokutu, zatiaľ bez problémov/. Je vybavene všetkým, čo k 7-miestnemu autu patrí, pasy, držiaky sedadiel. Oslovil som odbor dopravy, tam schvaľuju prestavby, povedali mi, že ak mi prestavbu schváli výrobca /u nás obchodné zastupenie VW v Bratislave/, tak by nemal byť problém, ale ak už na vozidle prestavba bola urobená /z M1 na N1/ spätna sa už neda.
Súhlas s obch. zastupenia cca 70€.
Ak by som suhlas dostal možem pristupiť k samotnej prestavbe?!
PO prestavbe navštiviť STK pre spôsobilosť na premavku po cest. komunikacii /nie klasicka STK/ cca 200€. K tomu ešte nejake kolky, žiadosti, doklady, straveny čas po uradoch suma sumarom podstatne viac ako 350€.
To mi zato nestoji!!!!!

Používateľov profilový obrázok
funky44
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 10.03.2009 18:19
Bydlisko: velka lomnica
Kontaktovať používateľa:

Re: zapis sedadiel do tp

Príspevok od používateľa funky44 »

tak ako som si myslel ze s tym nebude az taky problem ale pocul som nieco o tom ze sa to neda aj ze sa to da... tak ale za toto my to nestoji...ale diky za radu
Nedostatok času neexistuje. Všetci máme dost času, aby sme mohli urobiť všetko, co naozaj urobiť chceme.

Používateľov profilový obrázok
colorconceptGT
VWjunior
VWjunior
Príspevky: 1588
Dátum registrácie: 23.04.2009 15:46
Bydlisko: KE
Kontaktovať používateľa:

Re: zapis sedadiel do tp

Príspevok od používateľa colorconceptGT »

neni to taky problem...pred pol rokom teda koncom minuleho to bolo za 500Sk do poznamok v technicaku sa dopisali dalesie 2 sedadla...tam kde sa pise ci mas klimu ABS a dalsie povolene rozmenry gum...a robia to na dopravnom urade ..nie na policii...

mion
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 01.09.2010 21:51

zmena z 5miest na 7miest

Príspevok od používateľa mion »

Zdravim Vas chcem sa spytat da sa papierovo spravit zmena z 5miestneho na 7miestne kupil som sharana ale je len 5miestny ale pritom ma pripravu na 7miest dik za info

abeljozef
Vodič
Vodič
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 28.08.2008 21:28
Bydlisko: Trnava

Re: zmena z 5miest na 7miest

Príspevok od používateľa abeljozef »

Verim ze to musi ist ale bude to asi pravdepodobne paprierova pakaren. Musis spravit "prestavbu" schvaleneho typu N1 na schvaleny typ M1. Po technickej stranke to znamena odstranenie deliacej mreze (ak tam este je), nasledne "dosadenie" uchytov zadnych sedaciek a pasov (oficialne ma N1 uchyty 3. radu sedadiel trvale znehodnete - co nikdy nebola pravda ale v TP to tak byva zapisane aby to bolo papierovo OK) a to plati aj pre pasy sedadiel v tretom rade ktore tam fakticky asi su a su plne funkcne. Ak to auto ma vo vybave hlavove airbagy ktore sa musia koly mrezi na N1 deaktivovat a odpojit taktieto airbagy by sa mali znova zapojit a aktivovat. Prestavba sa bude musiet konat pod patronatom okresneho alebo krajskeho uradu (neviem ako teraz ale v minulosti sa vsetky prestavby napr. aj montaz LPG riesila na tychto uradoch a az po ich schvaleni to islo na dopravny inspektorat), nebolo by od veci mat nejaku spriazdnenu dusu na urade ktora nebude nezmyselne klast polena pod nohy. Je dost mozne ze budes do toho musiet zapojit importera VW (Porshe Bratislava) a budes po tej "prestavbe" musiet absolvovat STK.

sattila
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 26.04.2012 15:10

Re: zapis sedadiel do tp

Príspevok od používateľa sattila »

Ahojte!

Ja mám M1, mám zapisaných 6 miest, ale neni to Carat. Mám stanovisko od Porsche, že auto je vhodné na to, aby bolo 7 miestne, ako mám postupovať ďalej?

sattila
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 26.04.2012 15:10

Re: zapis sedadiel do tp

Príspevok od používateľa sattila »

no bol som dnes na Obvodnom úrade, kde mi oznámili, ze okrem staniviska Porsche IA potrebijem zvlastnu STK a KO... a ziadost...:(

dusan87
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 22.10.2016 20:53

Re: zapis sedadiel do tp

Príspevok od používateľa dusan87 »

Ahojte, chcel by som trocu oživiť túto tému. Vlasním Caddy M1, mam 5 sedadiel a chcel by som si zapisať 7 miest. čo potrebujem? (Sedadlá mám 8) )

Napísať odpoveď

Návrat na "SAG - Sharan Alhambra Galaxy"