sharan 81kw 4 motion r2006 rezonovanie+haldex+cukanie motora

1995 - 2011

Moderátor: majoGIV

majomajo
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 02.06.2016 20:57

sharan 81kw 4 motion r2006 rezonovanie+haldex+cukanie motora

Príspevok od používateľa majomajo »

Vie mi prosím niekto poradiť, kúpil som sharana r.v.2006, 210000 km, pri stúpaní otáčok cca od 1600 - 1900, za jazdy vo vnútri auta je počuť taký nepríjemný plechový rezonujúci zvuk, dnes som doviezol auto s autorizovaného servisu VW a povedali mi že to robí kardan v prednej časti pri motore, že navrhujú výmenu kardanu, a okrem toho je počuť taký hlboký dunivý zvuk, že skoro až v ušiach zaľahne, a zistil som že keď odpojím kábel ktorý ide do haldexu zo spodu auta tak to dunenie prestane, vo VW mi povedali že na haldexe im žiadnu chybu neukázalo, nad 2000 otáčok, to úplne prestane, aj tá rezonácia aj to dunenie, to rezonovanie robí stále, to dunenie iba keď je zapojený ten konektor na haldexe čo som spomínal, a robí to hlavne pri pomalom rozbiehaní alebo pomalšom zrýchľovaní, pri ráznom zošlapnutí pedála to nie je tak počuť. Ešte sa mi prejavuje taktiež počas jazdy cukanie hlavne okolo cca 1700 - 1900 otáčok a hlavne pri jemnom zrýchľovaní pri zaradenej dvojke a trojke, ako keby do motora nešla nafta, k tomu mi povedali, že treba vymeniť gumičky pod vstrekovačmi a vymeniť elektroinštaláciu. Ešte sa chcem spýtať ohľadom klimatizácie s predných otvorov ide studený vzduch s klímy a s otvorov ktoré sú nad strednými a zadnými sedadlami v strope vôbec nejde ochladený vzduch s klímy iba vzduch z vonku ako keby klíma nebola zapnutá. A ešte posledná vec pri otvorení auta diaľkovým ovládačom na kľúči a podržaní tlačidla sa otvoria aj okná, ale spätne to nefunguje, to znamená pri zatvorení diaľkovým a podržaním tlačidla sa zamkne ale okná nezatvorí, ale keď dám fyzicky kľúč do zámku a zamknem kľúčom a nechám kľúč v polohe uzamknutia vo dverách tak okná sa zatvoria. Vo VW servise mi povedali že to tak má fungovať a že to je správne čo sa mi nezdá. Ďakujem za radu :wink:

Kakoservis
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 25.07.2016 10:27

Re: sharan 81kw 4 motion r2006 rezonovanie+haldex+cukanie mo

Príspevok od používateľa Kakoservis »

Mal som sharan 2004 a robilo mi to tiez to co tebe. Myslim zadny haldex ten hluk. V akom stave mas na aute dvojhmotny zotrvacnik. Moze to mat aj suvis s vymlatenou dvojhmotou a moze sa to prenasat, za dalsie asi by som skontroloval na kardane hardispojku v akom je stave ci nie je uz vymlatena. A to je mne trhanie sekanie pri urcitych otackach to by som ani nejak neriesil robilo mi to na viacerych autach. Treba skusit vymenit palivovy filter a pozriet cez diagnostiku ked tak vstreky ake maju hodnoty. To dotahovanie okien sa mi zda ze mi fungovalo aj hore aj dolu s klucom na dialkove ale mozno to zalezi od komfortnej jednotky. A to s tou klimou a fukarmi v strope netusim, mal som aj tie ale nikdy som si taketo veci nevsimal na aute. Toto su tie male radosti ked clovek kupi stvorkolku.. Ale aj keby si musel menit haldex tak pouzity viem ze sa da zohnat za par korun. A este jedna vec sa mi nezda na tvojom aute.. tie kilometre co uvadzas. Je to trosku malo na ten rocnik. Podla toho co vsetko ti tam zacina odchadzat by som povedal ze ma trosku viac km..

majomajo
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 02.06.2016 20:57

Re: sharan 81kw 4 motion r2006 rezonovanie+haldex+cukanie mo

Príspevok od používateľa majomajo »

Dvojhmotný zotrvačník vôbec nie je počuť, nič tam nehrkoce a ani pri vypnutí motora tam nič nie je počuť, takže si myslím že ten by mal byť ešte dobrý. Neviem ako by som mal zistiť či je zlý a vymieňať ho nechcem iba kvôli tomu, že to možno robí práve on, lebo to nie je lacná záležitosť. Kardan som dal dolu a dal som ho zrepasovať, bol vymenený predný homokinetický kĺb a zadné púzdro a taktiež ho vyvážili, to ma stálo 300,- eur a to rezonovanie vôbec neprestalo. Mechanik povedal že hardispojka je ešte dobrá a keby bola zlá tak si myslím, že ju vymenia pri repase kardanu. Povedali mi že po repase mi garantujú, že v kardane už chyba nebude. To jemné trhanie mi povedal jeden chlapík, že by to mohol robiť egr ventil, ale že negarantuje keď ho vymením , že to prestane. A na tú klímu mi povedal, že sa zvykne predrať potrubie ktoré ide dozadu k fúkarom, potom to zablendujú, lebo nové potrubie stojí cca 700,- eur, tým pádom funguje klíma iba vpredu. Kilometre by mali byť originál, lebo mi bolo povedané že to bolo servisované vo VW servise v rakúsku, a keď som bol s tým v Galimexe v Žiline a pozerala mi celkovú históriu podľa servisných úkonov tak to sedelo vzhľadom ku kilometrom. diky

kicky
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 08.01.2013 18:44

Re: sharan 81kw 4 motion r2006 rezonovanie+haldex+cukanie mo

Príspevok od používateľa kicky »

Ahoj, ja som tiez nedávno kúpil sharana 4motion r.v. 2005, nabehané cca 260000km aj podla STK v rakúsku aj podla overenia VW, ale celkovo si myslím že som sa trošku obabral...auto z vnútra pekné velmi zachovalé ale ked som ho poriadne popozeral tak neviem neviem...tak isto hučí asi haldex, alebo ja neviem čo, treba menit rozvod, tlmiče,všetky oleje...a to este neviem na co vsetko prídem že treba robiť. Nehovoriac o hrdzi...ani som nečakal že vw vyrobí auto s takto mizernou protikoroznou ochranou.

Používateľov profilový obrázok
lopo1
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 9214
Dátum registrácie: 02.08.2009 18:58
Bydlisko: ZA

Re: sharan 81kw 4 motion r2006 rezonovanie+haldex+cukanie mo

Príspevok od používateľa lopo1 »

Vitaj v klube tiez mam 4motion z rakuska 2004 a takto hnile auto som naposledy videl feliciu keby som v nom nemal utopenych tolko penazi asi by som ho zapalil teraz vsak menim prahy jeden zadny lem predne blatniky ... a este sa toho kus povyvara....

Používateľov profilový obrázok
mobilik
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17006
Dátum registrácie: 08.05.2008 14:59
Bydlisko: Neďaleko Košíc
Kontaktovať používateľa:

Re: sharan 81kw 4 motion r2006 rezonovanie+haldex+cukanie mo

Príspevok od používateľa mobilik »

Potvrdzujem, sharan je jeden srot co sa tyka kasne..... Keby nebolo take velke ani by som o neho nezakopol. V prahoch diery, hrdza sa ukazuje pomaly vsade. To auto je casto poruchove, stale nieco odchadza. Ale.tak sluzi, co uz. :wink:

Odoslané z Lenovo Vibe Z2 Pro.
Mobilikov kabroš mk1
Fotky zo zrazov a akcií VW klubu tu!
Montáž, poradenstvo a inštalácie fotovoltaických systémov, ohrevov vody a FV elektrárni.

kicky
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 08.01.2013 18:44

Re: sharan 81kw 4 motion r2006 rezonovanie+haldex+cukanie mo

Príspevok od používateľa kicky »

Ahojte, mám problém s pohonom 4x4 a to taký že strašne hučí uplne až ide zalahnúť v ušiach. Robí to však len pri určitých otáčkach, a to od cca 1200 do 1700 potom to prestane. V daných otáčkach to robí vždy, či pridávam alebo spomalujem motorom. Ako náhle otáčky stúpnu hluk prestane Ked idem na 6ku a mam 2100rpm tak auto ide krásne tichúčko. Z toho usudzujem že to asi nebudú ložiská, tie by hučali stále. Pohon 4X4 funguje ale ten hluk je hamba...olej, filter, v haldexe, prevodovke,dyferencialy vymenený, lozisko na kardane OK, taká pružná gumená spojka medzi kardanom a Haldexom je tiež nová, tú som tiež menil a stále je to hlučné pri tých otáčkach. Niekde na nete som nasiel že už niekto mal rovnaký problém, ale už to neviem nájsť....Za akoukoľvek radu budem vďačný. Osobne si ešte myslím že to môže robiť to čerpadlo čo je na haldexe ako píšu na jednej stránke, ale neviem ako funguje to čerpadlo či ide stále a hneď po naštartovaní, alebo ako. Diagnostika bola bez chýb...teda svieti žiarovka že je niektorá vadná, ale všetky svietia. Len neviem prečo to robí len pri týchto otáčkach...a vyložene počuť že to ide zo zadnej nápravy tam kde je haldex.

kicky
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 08.01.2013 18:44

Re: sharan 81kw 4 motion r2006 rezonovanie+haldex+cukanie mo

Príspevok od používateľa kicky »

takže som skúšal prísť na to čo to môže byť a po odpojení olejového čerpadla čo je na hladexe to nerobí, ale samozrejme nefunguje 4x4. Mám teda za to že je vadné práve to čerpadlo, len je zaujímavé že po pripojení naspäť sa hluk znova objaví, ale 4kolka funguje ako má...to čerpadlo na haldexe stále tlačí olej, alebo ako? Keby bolo uplne zlé nefunkčné tak by podla mňa vôbec 4kolka nefungovala ako to je teraz po odpojení. Možno pri daných otáčkach nemá dostatočný tlak a preto to vydáva ten zvuk. Teraz už len zohnnať to čerpadlo...čo som pozeral tak je to celkom palba...

Používateľov profilový obrázok
lopo1
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 9214
Dátum registrácie: 02.08.2009 18:58
Bydlisko: ZA

Re: sharan 81kw 4 motion r2006 rezonovanie+haldex+cukanie mo

Príspevok od používateľa lopo1 »

Zaujimave zistenie...peipadne to vsak nemusi byt len cerpadlo ale skor haldex samotny

kicky
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 08.01.2013 18:44

Re: sharan 81kw 4 motion r2006 rezonovanie+haldex+cukanie mo

Príspevok od používateľa kicky »

No možno máš pravdu netvrdím ze to je urcite čerpadlo, ale na tejto stránke píšu že to môže robiť práve to čerpadlo. "Postup kontroly Haldex spojky (hluky, blokování kol atd.) na vozidle.
Haldex 1. a 2. generace - odpojit svorkovnici na čerpadle Haldex spojky nebo pojistku ABS - hluk přestane (z 95% vadné čerpadlo, 2% vadný snimač ABS na PP kole, 2% vadná ŘJ Haldex spojky a 1% snimač úhlu natočení volantu.

Napísať odpoveď

Návrat na "SAG - Sharan Alhambra Galaxy"