sharan 1.9tdi 81kw asi prasknuta hlava poradte

1995 - 2011

Moderátor: majoGIV

sando14
Vodič
Vodič
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 08.12.2013 20:24

Re: sharan 1.9tdi 81kw asi prasknuta hlava poradte

Príspevok od používateľa sando14 »

Zdravím klubaci informujem ako som dopadol pre prípad keď bude mat niekto podobný problém hlavu som zohnal, horko ťažko nakoľko 6kusov z ktorých som 3kusi osobne zmontoval sám a boli všetky popraskane každý jeden majiteľ tvrdil že sú v poriadku. nakoniec ako 7mu som našiel zdravú z novými ventilmi kúpil tesnenie osadil a co?chyba ta istá no netrafí stoho šľak???? a problém je termostat ktorý je novy od firmy gates.neskoro otvára až tak neskoro že vrchná hadica sa natlakuje a spodná je studena a bez tlaku. keď sa otvory teplota zbehne dole a takto to behá hore a dole kým sa neprehreje cely systém aby každý vedel popraskane hlavy ešte neznamenajú chybu a treba dávať pozor na termostaty toľko ktomu,,,,

sando14
Vodič
Vodič
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 08.12.2013 20:24

Re: sharan 1.9tdi 81kw asi prasknuta hlava poradte

Príspevok od používateľa sando14 »

Zdravim klubaci tak som tu zase stim problemom horucej vody. cez zimu ked som menil hlavu vyzeralo vsetko ok no len co zacali teple pocasia tak je vada znova, od vtedy som uz vymenil chladic za novy. novy chladic kurenia.nova vodna pumpa.original termostat. nove teplotne cidlo.a problemik je vtom ze auto pri zatahu viac zohrieva vodu ukazovatel teploti mi beha visie potom ked sa trocha schladi ide dole. pozeral som teplotu aj cez diag pocas jazdi no viac ako 95stupnou ju neohreje.vsetko funguje kurenie vsetko ako ma bit akurat hadice mam natlakovane az na beton olej je cisti voda tiez dal som cistu destilku kuoli kontrole.vodu mi cez veko nepretlaca ale ked auto zastavim a mam motor dobre ohriati otvorim veko expansky tak mi vyfukne aj vodu na povrchu vody je jemna biela pena.otazka znie nakolko hlava je druha nove tesnenie a vsetky komponenti nove moze bit prasknuti blok?lebo auto sa sprava tak isto ako minuli rok este pred tim ako som vymenil vsetky tie veci.ked ma niekto este nejaky napad vopred dakujem

hiero
Vodič
Vodič
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 07.02.2009 18:39
Bydlisko: Štúrovo

Re: sharan 1.9tdi 81kw asi prasknuta hlava poradte

Príspevok od používateľa hiero »

takze aby si bol v obraze....teplomer nasich jednickovych sagov je urobeny poctivo takze ukazuje realnu teplotu a je normalne ze pri zatazi je teplota vyssia ako pri normalnej jazde pricom dvojkove sagy maju pristrojovku riesenu tak ze rucicka ukazuje 90 stupnov pricom aktualna teplota moze byt od 75 az do asi 105 stupnov co neviem presne. co sa tyka tlakovania do vody je normalne ze za tepla ked otvoris vicko tak hladina vody vystupa lebo bola stlacena tlakom a aj zapeni a to preto lebo zacne vriet.....ci ti tlakuje cez tesnenie zistis jednoducho zohrej motor na 90 stupnov a potom nechaj uplne vychladnut po vychladnuti otvor vicko a nesmies pocut zasicanie a spozorovat zdvihnutie hladiny vody to by znamenalo ze mas v keli hlavu, tesnenie atd....mozes max pocut akoby male zasicanie ale to je sposebene ze budes mat po vycladnuti v sustave mansi podtlak a pri otvoreni sa to vyrovna...alebo zvol bruts metodu ked mas gule ako popisa borec z dieselpower fora a to takto jeho citacia "kontrola hlavy a těsnění, nastartuj studený motor podrž půl minuty na 3OOO otáče a chcípni, pak povol zátku na expansce pokud odfoukne těsnění hlavy ko"
Sharan I, TDi AFN, egr off, fb 150p764, cerpadlo j 11mm, brembo max s doskami brembo, trojblik od klubaka z cz fora, celorocky Hankook...atd...

sando14
Vodič
Vodič
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 08.12.2013 20:24

Re: sharan 1.9tdi 81kw asi prasknuta hlava poradte

Príspevok od používateľa sando14 »

hiero napísal:takze aby si bol v obraze....teplomer nasich jednickovych sagov je urobeny poctivo takze ukazuje realnu teplotu a je normalne ze pri zatazi je teplota vyssia ako pri normalnej jazde pricom dvojkove sagy maju pristrojovku riesenu tak ze rucicka ukazuje 90 stupnov pricom aktualna teplota moze byt od 75 az do asi 105 stupnov co neviem presne. co sa tyka tlakovania do vody je normalne ze za tepla ked otvoris vicko tak hladina vody vystupa lebo bola stlacena tlakom a aj zapeni a to preto lebo zacne vriet.....ci ti tlakuje cez tesnenie zistis jednoducho zohrej motor na 90 stupnov a potom nechaj uplne vychladnut po vychladnuti otvor vicko a nesmies pocut zasicanie a spozorovat zdvihnutie hladiny vody to by znamenalo ze mas v keli hlavu, tesnenie atd....mozes max pocut akoby male zasicanie ale to je sposebene ze budes mat po vycladnuti v sustave mansi podtlak a pri otvoreni sa to vyrovna...alebo zvol bruts metodu ked mas gule ako popisa borec z dieselpower fora a to takto jeho citacia "kontrola hlavy a těsnění, nastartuj studený motor podrž půl minuty na 3OOO otáče a chcípni, pak povol zátku na expansce pokud odfoukne těsnění hlavy ko"
AKO JE mi jasne ze ked je motor v zatazi tak sa aj viac zohreje. ale nie na tak ako toto pre minuli rok ked bolo vsetko ok a spojazdnil som ohrev vody tak sa to spravalo takto. bez ohrevu som cez zimu potreboval aj 15km abi som mal trocha teplo .a teraz ked bolo aj minus 10 som mal za chvilocku horuci motor. a to mi bufik vobec nefunguje. maly okruh sa prilis rychlo zohrial.a vcera som urobil test hadicka co je do expanzky ta tenka odpojil a zablendoval z expanzky hadicka do pet flase z vodou a pri studenom motore pridavam do 2tis a pekne to bublinkuje na volnobeh mi pusti kazdu sekundu jednu bublinku je jednoznacne ze poskodenie tam je a dufam nie hlava lebo ta bola skoro ako nova ked som ju osadzal verim ze mi prdlo tesnenie co bolo znacky elring co som sa docital ze neni vobec dobre.teraz som kupil heinz lebo gotze som nezohnal.po pripade spravim video o tom teste a zajtra to budem rozoberat tak mi drzte palce.

Používateľov profilový obrázok
Obrocnik-VladoZV
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 7024
Dátum registrácie: 28.05.2010 20:41
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Re: sharan 1.9tdi 81kw asi prasknuta hlava poradte

Príspevok od používateľa Obrocnik-VladoZV »

Keby tlak9val sistem moc tak bi prestalo aj kurit.Nejaky ten pretlak v sisteme byva

sando14
Vodič
Vodič
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 08.12.2013 20:24

Re: sharan 1.9tdi 81kw asi prasknuta hlava poradte

Príspevok od používateľa sando14 »

Tak kurenie fungovalo ono to tlakovalo na studeni motor ked sa motor zohrial tak to pravdepodobne prestalo lebo.na.teply motor to tak netlakovalo.ale dnes som zhodil hlavu hlava v uplnom poriadku blok vyzeral tiez ok cele som to ocistil do leskla blok aj hlavu kontroloval valce a nic som nenasiel na tesneni som nenasiel tiez nic .dal som nove tesnenie a teraz to vyzera bit ok a dufam ze to aj ostane tak zajtra to odksusam stou pet flasou na studeno a uvidime ale ine ako.tesnenie to nemohlo bit.zo zliatinou robim takze viem keby to bolo prasknute to je pekne.vidiet.len dufat ze to bol ten elring tesnenie.je fakt spravalo sa to niekedy uplne normalne.ale posledni.mesiac to bolo fakt.uz dost pretlakovane.porovnavali sme to aj z kamosovim passatom a ten to mal uplne normalne.oproti mojmu za tepla ked som otvril expanzku to spliechalo vodu ako z gejziru a to videou som nespravil za studena ako to pekne pumpovalo vzduch.ale jedno je iste robilo to za studena za tepla niekedy nie.tak uvidime ako to dopadne.dam vediet.

Používateľov profilový obrázok
Obrocnik-VladoZV
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 7024
Dátum registrácie: 28.05.2010 20:41
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Re: sharan 1.9tdi 81kw asi prasknuta hlava poradte

Príspevok od používateľa Obrocnik-VladoZV »

A na tesneni si nevydel kde podfukovalo?len ho netestuj ako bolo pisane hore vyssie za studena turovat lebo to odfajci tesnenie.Prepad nemas upchati?

sando14
Vodič
Vodič
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 08.12.2013 20:24

Re: sharan 1.9tdi 81kw asi prasknuta hlava poradte

Príspevok od používateľa sando14 »

Nie nenasiel som nic na tom tesneni.a nie tak ze turovat zase hlupi nejsom staci vopnobeh alebo troska plynu a ono to uz fukalo.a ten prepad myslis co?

Používateľov profilový obrázok
Obrocnik-VladoZV
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 7024
Dátum registrácie: 28.05.2010 20:41
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Re: sharan 1.9tdi 81kw asi prasknuta hlava poradte

Príspevok od používateľa Obrocnik-VladoZV »

Co sa vracia voda z priruby do expanznej nadrzky,stane sa ze ju upcha a potom to tlakuje.Pri tichto motoroch som sa stretol s viacerimi pricinami ktore sposobovali tlakovanie.

sando14
Vodič
Vodič
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 08.12.2013 20:24

Re: sharan 1.9tdi 81kw asi prasknuta hlava poradte

Príspevok od používateľa sando14 »

Jaj tu hadicku? Nie je upchata neni nic upchate vsetky hadice som uz davno skontroloval prefukal chladice vsetky nove a nic som nenasiel .pred chvilou som roznitoval stare tesnenie a nenasiel som nic .moze bit ze som to zle ocistil pred tim ako som to osadil neviem ale teraz som aj hlavu a blok presmirgloval 500kou vodakom a z cistim spiritusom vyutieral vsetky kanali a poskladal dnes som stim uz nabehal 100 km a vyzera ze je to ok pri teplom motore je tlak ale hadica neni tvrda ked otvorim expanz tak pen trocha odfykne ale vodu uz nevystrieka tqk dufam konecne po 10 mesiacoch vada odstranena.

Napísať odpoveď

Návrat na "SAG - Sharan Alhambra Galaxy"