Hučanie klimatizácie 1,4 16v-Pomoc

1975 - ....

Moderátor: frflos

benito220
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 11.05.2012 10:36

Hučanie klimatizácie 1,4 16v-Pomoc

Príspevok od používateľa benito220 »

Čaute,

mám VW 1,4 16v, 2008 ak zapnem klímu začne mi auto vydávať čudný zvuk (ako keby vrčal motorček), ktorého hladina sa s pridávaním plynu zvyšuje. Je to dosť otravné. Ak klímu vypnem tak ten zvuk prestane. Stretol sa s tým niekto? Pomoc!

felipe25
Vodič
Vodič
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 22.10.2010 20:41
Bydlisko: Košice

Re: Hučanie klimatizácie 1,4 16v-Pomoc

Príspevok od používateľa felipe25 »

hm, pocujem taky zvuk uz asi dva roky ked mam klimu na stupni 1 a nejdem velmi rychlo - tak okolo 100 na dialnici.

Neriesim to, to je skor kompresor klimy, ktory ma specificky zvuk, ale pre mna urcite nie otravny.

Inak tiez mam Polo 1,4 16v, klimu som doplnal v servise spolu s odsatim starej zmesi len raz - pred dvoma mesiacmi, ale zvuk je ten isty. Neviem co presne pocujes Ty, ale podla mna je to klasicky prejav toho ze klima je spustena. Myslim ze ak pridavam tak ten zvuk je kus silnejsi, alebo "rychlejsi", teda to urcite nebude ventilator, ale nejaka sucast klimy - asi kompresor, ale ako pisem, nerusi ma to, a to si tam na zvykovych prejavoch auta nadbytocnych zalezat :)
VW Polo 1,4 59kW 80k, r.v. 2008

benito220
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 11.05.2012 10:36

Re: Hučanie klimatizácie 1,4 16v-Pomoc

Príspevok od používateľa benito220 »

Vdaka za info ale ten zvuk sa objavil asi tak po 50 000 km. Skusim este niečo o tom nájsť.

felipe25
Vodič
Vodič
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 22.10.2010 20:41
Bydlisko: Košice

Re: Hučanie klimatizácie 1,4 16v-Pomoc

Príspevok od používateľa felipe25 »

No myslim ze mne to tiez nerobilo hned, asi tak po 30 000km.

Ono ten zvuk mi pripomina zvuk, ktory vydavala Karosa LC732 este ked som chodil busmi a bolo horuco.. ale nie motorovy zvuk ale vo vnutri, akokeby ventilator.. :)
odkial inak si? :D keby si dosiel tak Ti poviem ci zvuk u mna je taky isty alebo slabsi...
VW Polo 1,4 59kW 80k, r.v. 2008

benito220
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 11.05.2012 10:36

Re: Hučanie klimatizácie 1,4 16v-Pomoc

Príspevok od používateľa benito220 »

Ja som z Bardejova ale pracujem v Žiline. A je to podobný zvuk ako keby hučal ventilátor. čím viac pridám plyn aj ako keby sa otáčky zvýšili.

felipe25
Vodič
Vodič
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 22.10.2010 20:41
Bydlisko: Košice

Re: Hučanie klimatizácie 1,4 16v-Pomoc

Príspevok od používateľa felipe25 »

Podla mna kompresor klimy.

Inak vyjadrujem sa len ja kua, neverim ze to inym s rovnakym autom nerobi... :) MNa to ale nijak nevytaca kedze ten zvuk nieje nejaky silny, neviem ake je to u Teba
VW Polo 1,4 59kW 80k, r.v. 2008

benito220
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 11.05.2012 10:36

Re: Hučanie klimatizácie 1,4 16v-Pomoc

Príspevok od používateľa benito220 »

Ja si tiež myslím že ten problém musia mať viacerí. Ten zvuk je podľa mňa dosť silný. Ak ma človek rádio na normálnej hladine tak to počuť. Všimol som si že ak mam klímu pustenú počas preraďovania otáčky klesajú o dosť rýchlejšie. Viem že klíma ma velký odber ale az tak sa mi nezdá. A ten zvuk sa objavil az po 50 000 km tak v tom niečo bude.

felipe25
Vodič
Vodič
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 22.10.2010 20:41
Bydlisko: Košice

Re: Hučanie klimatizácie 1,4 16v-Pomoc

Príspevok od používateľa felipe25 »

No ak mam pustenu klimu auto sa nesoferuje tak ako ked pustenia nieje. Myslim tym radenie, preradovanie, ,proste citim akokeby auto kus kladlo odpor..

Takisto mam pustenu klimu drzim brzdovy pedal - ak klimu vypnem a stale ho drzim po vypnuti sa mi da stlacit mozno o 2cm dalej - samovolne sa mi posunie dalej. Ale to mam od zaciatku odkedy mam auto a nejak to neriesim. Klima ma velky odber - to urcite, hlavne na zaciatku. Ked uz ide nejaku chvilu a ma nachladene, a mas to na jednotke tak ani velmi nie, ale ked ju spustis a ma nachladit, a ides hlavne po meste tak to proste citim. Po slepiacky by som Ti povedal ci mam klimu zapnutu alebo vypnutu :) Proste aj radenie je nespresne - alebo je to len nespravny pocit a spravny je ten ze mi plyn zabera kus inde ako ked je klima vypnuta. Ale ako pisem, zvykol som si neriesim. A ten zvuk no proste, mam ho :) Takze asi nema vyznam riesit to. Ked som mal este v zaruke problemy s neziaducimi zvukmi tak som si v servise vypocul hlasku ze co cchem, ved som si kupil najlacnejsi VW... Tha asi tak :D

Inak pelovy - kabinovy filter si menil? Mozno aj ten suvisi s tym ze to pocujes viac. Mozno nepretlaci do kabinu tolko vzduchu klima a motorcek sa viac snazi - neviem no :)
VW Polo 1,4 59kW 80k, r.v. 2008

benito220
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 11.05.2012 10:36

Re: Hučanie klimatizácie 1,4 16v-Pomoc

Príspevok od používateľa benito220 »

To som menil

Používateľov profilový obrázok
vitusmotuz
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 676
Dátum registrácie: 04.01.2009 18:02
Bydlisko: Stredné Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Hučanie klimatizácie 1,4 16v-Pomoc

Príspevok od používateľa vitusmotuz »

klima huci aj vtedy ak je prazdna respektive v okruhu jej je uz malo.Treba skusit doplnit chladivo R34a a pokial sa zvuk nestrati potom riesit dalej.
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

2.0 TDI 8V 103kW; Highline 2009; Kód motora: BMM; Kód prevodovky: KNR;

Napísať odpoveď

Návrat na "Polo"