VW polo 1,4 16 V (r.v. 2008) neštartuje ak je vonku teplo

1975 - ....

Moderátor: frflos

Napísať odpoveď
benito220
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 11.05.2012 10:36

VW polo 1,4 16 V (r.v. 2008) neštartuje ak je vonku teplo

Príspevok od používateľa benito220 »

Zdravím,
Mám Polo 1,4 16v 59KW, ročník 2008 a mám ten istý problém so štartovaním, ak je vonku teplo nad 26 stupňov a ak auto stojí cca 5 hodín na parkovisku tak štartujem na 3-4 krát. Ak je vonku chladnejšie tak na prví krát. Neviem si dať rady, vymenil som už snímač teploty chladiacej kvapaliny ale nepomohlo. V servise VW som už bol 3 krát mal som ešte záruku no neúspešne . Diagnostika v poriadku nič neukázala. Záruka skoncila a problém nevyriešený. Viete mi niekto pomôcť.

Ďakujem

pheri
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 07.08.2011 14:27

Re: VW polo 1,4 16 V (r.v. 2008) neštartuje ak je vonku tepl

Príspevok od používateľa pheri »

Mám presne ten istý problem a to isté auto, len rok výroby je 2009. Najazdených mam 50000km. Auto má 3roky.
Začalo mi to robiť po asi 20000km. Reklamovať som to neišiel, lebo stalo sa mi to asi 3x počas letných mesiacov, či pravdepodobnosť
že sa to prejaví v servise je malá. Lenže teraz po 3 rokoch to už je pravidlom. Stačí už aj keď je teplota 22 stupňov a auto stojí len
1-2 hodiny a už je problém. Tiež som menil čidlo chladiacej kvapaliny, ale nepomohlo. VAG COM 11.2 neukáže žiadnu chybu.
Chcem sa opýtať aké otáčky maju byť hneď po naštartovaní dlhšie odstaveného auta ak je vonku horúco? Lebo mi to vyskočí
na cca 1200 a v zime ak su mrazi tak sa mi zdá , že niesú až tak vysoko. Je to rozšírený problém aj na zahraničných fórach,
ale nič som dokopy nezistil.

Ďakujem za každú radu.

Používateľov profilový obrázok
PITCHO
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2616
Dátum registrácie: 20.09.2011 07:51
Bydlisko: Markušovce

Re: VW polo 1,4 16 V (r.v. 2008) neštartuje ak je vonku tepl

Príspevok od používateľa PITCHO »

pheri napísal:Mám presne ten istý problem a to isté auto, len rok výroby je 2009. Najazdených mam 50000km. Auto má 3roky.
Začalo mi to robiť po asi 20000km. Reklamovať som to neišiel, lebo stalo sa mi to asi 3x počas letných mesiacov, či pravdepodobnosť
že sa to prejaví v servise je malá. Lenže teraz po 3 rokoch to už je pravidlom. Stačí už aj keď je teplota 22 stupňov a auto stojí len
1-2 hodiny a už je problém. Tiež som menil čidlo chladiacej kvapaliny, ale nepomohlo. VAG COM 11.2 neukáže žiadnu chybu.
Chcem sa opýtať aké otáčky maju byť hneď po naštartovaní dlhšie odstaveného auta ak je vonku horúco? Lebo mi to vyskočí
na cca 1200 a v zime ak su mrazi tak sa mi zdá , že niesú až tak vysoko. Je to rozšírený problém aj na zahraničných fórach,
ale nič som dokopy nezistil.

Ďakujem za každú radu.

Ja som mal vysoke volnobezne otacky ked odisla Lambda sonda, tiez boli okolo 1200, po vymene mam nieco okolo 900 otacok na volnobehu.
Mne vsak na VAG vypisalo chybu lambdy takze ti to asi velmi nepomoze a taktiez mam 8 rokov starsie auto.
VW Passat 3C 2,0 TDI 103kw BKP 4Motion - PITCHOV Passat

Obrázok

EX VW Passat 3BG - PITCHOV Passat
EX VW Polo 6n2

Jerry
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 209
Dátum registrácie: 09.05.2009 23:30
Bydlisko: Bratislava

Re: VW polo 1,4 16 V (r.v. 2008) neštartuje ak je vonku tepl

Príspevok od používateľa Jerry »

kamarátke tiež neštartuje benzínové Polo (asi deväťročné). Neviem či je to presne tá situácia, ktorú tu opisujete, ona sa vyjadrila, že závisí od toho či je auto zohriate alebo nie. Čiže keď je auto zohriate, tak nevie naštartovať, prípadne keď sa podarí na desiaty krát, tak sa vyvalí kúdol čierneho dymu z výfuku. Diagnostika samozrejme nič neukázala.
Odborníci, ako to vidíte? Niektoré čidlo? Alebo lambda? Alebo?

benito220
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 11.05.2012 10:36

Re: VW polo 1,4 16 V (r.v. 2008) neštartuje ak je vonku tepl

Príspevok od používateľa benito220 »

caute,

zaobstaral som si chladiaci spray na ochladenie niektorého snímača. Teraz ak mi auto nenaskoči na prvý krat tak to nastriekam na snímač teploty motora. Zatial som to urobil len jeden krát a auto chytilo. Nemam to potvrdené viac krát = vonku sa ochladilo a auto štartuje na šup. Ak budem mat niečo nové tak na 100% to tu napíšem. Zatial chcem poprosiť všetkých čo sa s tým stretli aby napísali svoje skúsenosti. Ešte k tým otáčkam sa chcem vyjadriť. Tiež som vymenil snímač teploty chladiacej kvapaliny a teraz ak je vonku aj 28 stupnov tak auto po naštartovaní ide na sitič a auto točí 1200 ot. Pred tým sa mi zda že to v lete nerobilo ale neviem to na 100%.
Zdar

wvwvw
Vodič
Vodič
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 23.11.2009 14:10
Bydlisko: TS

Re: VW polo 1,4 16 V (r.v. 2008) neštartuje ak je vonku tepl

Príspevok od používateľa wvwvw »

treba zrobiť lepšie diasgnostiku, nie len načítať chyby, porovnať údaje jednotlivých skupín
pravdepodobne to bude niektoré čidlo, snímač, keď sa zohreje dáva iné údaje a RJ nesprávne vyhodnotí a nedá al. dá väčšiu dávku paliva.

pheri
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 07.08.2011 14:27

Re: VW polo 1,4 16 V (r.v. 2008) neštartuje ak je vonku tepl

Príspevok od používateľa pheri »

wvwvw napísal:treba zrobiť lepšie diasgnostiku, nie len načítať chyby, porovnať údaje jednotlivých skupín
pravdepodobne to bude niektoré čidlo, snímač, keď sa zohreje dáva iné údaje a RJ nesprávne vyhodnotí a nedá al. dá väčšiu dávku paliva.
Tiež si myslím že zle dávkuje palivo pri naštartovaní ak je vonku horúco. Len som čítal, že množstvo
paliva pri štartovaní určuje teplotné čidlo chladiacej kvapaliny. To som vymenil a nepomohlo.
Je ešte iný senzor ktory ma vplyv na kvalitu zmesy pri štartovani?

benito220
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 11.05.2012 10:36

Re: VW polo 1,4 16 V (r.v. 2008) neštartuje ak je vonku tepl

Príspevok od používateľa benito220 »

Asi budem musieť zmeniť servis, oni nič neporovnávajú. Povedali ze diagnostika je OK a to som tam bol 3x.

Ďakujem za ingo.

benito220
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 11.05.2012 10:36

Re: VW polo 1,4 16 V (r.v. 2008) neštartuje ak je vonku tepl

Príspevok od používateľa benito220 »

Ja ešte skusim vymeniť snimač teploty motora čo je priskrutkovany pod hlavov valcov na prednej strane. Ak je to on nie som si istý.

pheri
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 07.08.2011 14:27

Re: VW polo 1,4 16 V (r.v. 2008) neštartuje ak je vonku tepl

Príspevok od používateľa pheri »

benito220 napísal:Ja ešte skusim vymeniť snimač teploty motora čo je priskrutkovany pod hlavov valcov na prednej strane. Ak je to on nie som si istý.
ak je to tento,z ktorého ide len jeden kábel, tak tu píše že je to spinač tlaku
http://www.e-cat.cz/p-2529999/volkswage ... 99_4987601" onclick="window.open(this.href);return false;

Napísať odpoveď

Návrat na "Polo"