po vymene spojky zadrhava a vrzga pedal-6n2 GTI

rv. 1994 - 2001

Moderátor: frflos

Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
Mr.Marco
VWagenista
VWagenista
Príspevky: 1286
Dátum registrácie: 06.08.2010 12:24
Bydlisko: PrešoVW

po vymene spojky zadrhava a vrzga pedal-6n2 GTI

Príspevok od používateľa Mr.Marco »

Zdravim vas

tak ze mam polo 6n2 1.6 16v GTI,dostal som sa k vymene spojky ked ze ta stara bola kaput..vylomene zubky na pritlačaku,dal som komplet novu sadu Valeo no ložisko ktore bolo v sade malo v strede to puzdro vyosene do jednej strany,čo sa mne s mechanikom nepozdavalo ale dalo sa to puzdro/plastik vystredit aby to bolo v strede,všetko sa poskladalo spojka ide krasne a lahko no už po vymene a naštartovani bolo počut jemne piskanie/šuchanie z prevodovky no ked som spravne nastavil lanko spojky tak to prestalo :)

Teraz po najazdeni asi 1000km sa znova objavil silnejši zvuk na volnobehu pri neutrali bez stlačeneho pedalu spojky :cry: auto troška postalo vypnute,naštartoval som a uz bol klud.No štve ma to že začal vrzgať pedal a mam pocit že pri stlačeni k podlahe ho aj zadrhava,ale to len troška...spojkove lanko ma asi 2mesiace no nedaval som nejake kvalitne..to čo bolo dostupne to som vzal,tak sa chcem opytať može to zadrhavanie a vrzganie robit spojka alebo lanko? premyšlam že objednam samonastavitelne spojkove lanko,to moje som vybral von skusil ho trocha premazať no podarilo sa mi aj poškodit obal lanka pri zakladani..je to možno o 40% lepšie teraz no stale to nieje 100% ako pred tym,mohlo by to nove ložisko na spojke už tak rychlo drbnuť? alebo mam len vymeniť lanko? :?: vobec sa mi nechce zas vyberať prevodovku von..

Používateľov profilový obrázok
Mr.Marco
VWagenista
VWagenista
Príspevky: 1286
Dátum registrácie: 06.08.2010 12:24
Bydlisko: PrešoVW

Re: po vymene spojky zadrhava a vrzga pedal-6n2 GTI

Príspevok od používateľa Mr.Marco »

Nikto nič?...dnes mi 2mechanici povedali ze spravne by sa mala namazať hriadel prevodovky po ktorej klže ložisko + ten mechanizmus ktory ložisko vytlača aby ložisko po tom klzalo a nedrhlo,tak preto mi ten pedal zasekava,moj znamy čo mi to robil mi tvrdil že to mazať netreba...tak teraz som zvedavy ako to tam namažem.

Napísať odpoveď

Návrat na "Polo 6N1/6N2"