Splneny davny sen Corra VR6

1988 - 1995

Moderátori: Peto corrado, Moderátor

Používateľov profilový obrázok
Robien
Vodič
Vodič
Príspevky: 114
Dátum registrácie: 02.01.2009 12:50
Bydlisko: Bratislava

Re: Splneny davny sen Corra VR6

Príspevok od používateľa Robien »

uplynul neaky ten cas,vela roboty,prv napisem to, ze nelenil som a udialo sa, pre mna povedane s autom viac nez bolo planovane,a myslienky v hlave co dalej isli tak rychlo s jasnou predstavou ze za pochodu sa tak aj dialo :) no nebudem prehanat ale akosi sa to rozbehlo, veci isli skoro same, i ked par dni som este stravil behackami na colnom urade, pretoze auto malo technicak zo Svajciarska, takze prisli prve problemy.Ale vec sa vyriesila a auto sa mohlo zacat prihlasovat, vybavit vsetky nalezitosti okolo, este ze mam zopar ludi pri sebe ktory mi pomohli a bez ktorych by vsetko islo o hodne dlhsie a tazsie. ALe vratim sa k veci.
10.7. 2012
ked uz bola corra neaky ten den u kamosa Borisa na dvihaku a riesil sa prvy servis, prve kroky. Olej Castrol 5w 40 magnatec, filter, kabinovy filter, proste vsetky a vsetko, urobila sa kompletna prehliadka, aj ked veci boli celkom vporiadku, radsej som vymenil, palivova pumpa, pal. filter, sviecky-original, G12 nova, vymenilo sa par hadic, jedna trubka, koleno na chladici, vyfuk sa z casti dal dokopy, nahradil sa kat, bol rozpadnuty vo vnutri, tlmic stredovy od bosal klasika, ten velky pri zadnej naprave sa nahradil S rurou, nastriekal sa zadny tlmic, nova bateria 66A, rozvody nemaju este svoje km, ze su OK, hydro vsetko OK, este sa da novy starter, lebo strajkuje a niekedy nakopne niekedy nie, nespina, musi sa v nom spricit kluc aby hned nakopol :) nahodili sme este jednoduchu sisku sania.
Inak vsetko ide, funguje ako ma, takto presiel tyzden a ja som nedockavo isiel konecne kusok previest, auto ozilo, priam dvojnasobne, uz ten zvuk, no nedalo mi a to co sa dialo po 4 tis otackach v maxime bola extaza, oda na radost, temna nadhera :)
Auto som odlozil, kym sa nedoriesi colne, behaciek pozehnane, dva dni vlastne kvoli informaciam a papierovackam zbytocne, ale som opet o nieco mudrejsi, ako to tu '"v nasej krajine uzasne funguje", no ale podarilo sa auto sa uz prihlasuje, tak okamzite ked som sa dozvedel ze moze, hned som volal a bezal som za kamosom ze auto sa moze rozoberat! ideme lakovat 8)
//text z 6.8.2012//
ale nebudem predbiehat prva kapitola foto z prveho servisu-povodny stav podvozku, dalsie foto pridam

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Obrázok Obrázok
Obrázok
metal-finish.eu technológia leštenia ALU-DISKOV | Chemické odlakovanie ALU

Používateľov profilový obrázok
Robien
Vodič
Vodič
Príspevky: 114
Dátum registrácie: 02.01.2009 12:50
Bydlisko: Bratislava

Re: Splneny davny sen Corra VR6

Príspevok od používateľa Robien »

1.8. 2012
pred tyzdnom sa zacalo odstrojenie. Samozrejme sa islo na to takym sposobom, zachovat vsetko, co sa da. Takze sa chirurgicky rozoberalo aby sa dobre a hlavne nezohnatelne veci co cestuju z usa hrozne dlho dali pouzit. Zachranilo sa predne sklo s ramom kedre ostalo osadene, bocne zadne trojuholnikove okna ostali, zadne sklo ta okrasna guma sa vyrezala z lepidla, neposkodila sa, takze ju mozem pouzit, nie je jej nic vypada OK. Kamenom urazu su dvere, ich listy, gumy ramove vonkajsie vnutrone su ok, micheliny po obvode vnutra tie este plnia ulohu a je je ich dobre dat nove. Lenze toto je tak tazko dostupna vec, ze len na specializovanej nemeckej stranke sa da par veci objednat a mozem cakat na to aj rok..ebay z pouzitych nic schopne..cez kamarata z usa by nieco slo, vraj to tam vyrabaju nove. Takze zimu budem na povodnych kym sa to postupne nevymeni.Snad sa to podari.Je to hodne penazi. O stresnych listach tiez ani neravim.Inak co ma tiez tesi je, ze sa podarili dat bez natrhnutia dole dverove ochranne igelity vnutorne.
Prejdem k laku. Predstava fialoveho corrada typu bramble, dark violet, atd..s ami nesie roky v hlave, extravagantnost, lubivy odtien, no proste nieco medzi tym, a prislo k tomu teraz sa rozhodnut. Zaclenil som do toho aj Darkburgundy lc3u, blackberry nepisane Bramble lk4z. Nakoniec po konzultacii som akosi od tmavej Darkburgundy upustil,hoc na slnku hrala do bordovo cervena, ale kcelo to vynutit svetlom aby sa dostala na povrch..a z dovodu prace lakosa atd. Ale potom som zbadal viac menej nahodne na nete corrado od anglicana, pana s menom Jay Renshaw 24v dost pacientoveho psychopata na corrado a ten z povodnej bramble isiel na Porsche Amethyst..tiez to vypatrat nebolo len tak :) Zaujala ma. Bola aj v sere stale vidno odtien, nebola az taka cierna, jemne hrubsia perlet a hrala krasne fialovo vinovo bordovo, velmi pre mna zaujimavy lak, kompromis medzi ciernym corradom kde na nom dobre vypadaju syto cervene zadne svetla a takto bude hrat ako celok to bude myslim ze vydarene. Vid foto prve vzorky co som cerstvo streknute odfotil.
-Medzi tym mi uz prisiel stavitelny podvozok lowtec Germany/kompromis zatial cena kvalita znizenie a charakteristika H9.2 verzia street.
-Horne ulozenia vsetky nove
-Powerflex podvozok komplet cely set na vsetko ;)
-Podlozky na bbs RS 5x130 scc
-Spetne zrcatka -skla
-Kompletny vyfukovy system od Supersprint aj Zvody, neako sa objednal bez mojho vedomia a vole ani neviem ako bol kamos aktivny, ze to tam proste musi byt to najlepsie ked uz tak uz..dobre no nie? a moje odlozene peniaze na listy okien a ostatok musia teraz ist na ten vyfuk, tak nie som s tym momentalne akosi stotozneny ale tak snad to prinesie ocakavane vysledky..

foto

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Obrázok Obrázok
Obrázok
metal-finish.eu technológia leštenia ALU-DISKOV | Chemické odlakovanie ALU

Používateľov profilový obrázok
Qe
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 602
Dátum registrácie: 27.04.2011 13:36
Bydlisko: TN

Re: Splneny davny sen Corra VR6

Príspevok od používateľa Qe »

cece klobuk dole, poriadna motorizacia a auto este z cias ked sa to robilo tak ako sa malo, lak si vybral uzasny, lepsi by bol uz len hviezdny prach, ale to sa zle udrziava... drzim palce a tesim sa na dalsie info.

hlavne si to uzivaj!

Používateľov profilový obrázok
stinger11
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 3526
Dátum registrácie: 30.12.2007 13:34
Bydlisko: Západné Slovensko
Kontaktovať používateľa:

Re: Splneny davny sen Corra VR6

Príspevok od používateľa stinger11 »

Musim ta pochvalit, pekne si sa do toho obul, auto bude nadherne.
Farba bude krasna, ale mne sa viac paci ta bledsia. No na zivo bude mozno tmavsia krajsia.
Ja sa budem tiez cez zimu obzerat po nejakej farbe, alebo zostanem pri povodnej, predsa je ich malo.
Uz som zvedavy ked bude auto po celolaku, budem sledovat temu s ocakavanim.

Používateľov profilový obrázok
Robien
Vodič
Vodič
Príspevky: 114
Dátum registrácie: 02.01.2009 12:50
Bydlisko: Bratislava

Re: Splneny davny sen Corra VR6

Príspevok od používateľa Robien »

Dik chalani aj tebe Stinger za supis reakcie,tesim sa. Ok pridavam dalsie info 8)
Obrázok Obrázok
Obrázok
metal-finish.eu technológia leštenia ALU-DISKOV | Chemické odlakovanie ALU

Používateľov profilový obrázok
Robien
Vodič
Vodič
Príspevky: 114
Dátum registrácie: 02.01.2009 12:50
Bydlisko: Bratislava

Re: Splneny davny sen Corra VR6

Príspevok od používateľa Robien »

Takze 28.8. doslo auto z laku a clovek odviedol fajn robotku, dodrzal termin, ako po telefonate, ze auto mam na dielni mi zrazu prislo ze uz sa idu nahadzovat veci a ja nemam precaluneny strop ups, no tak som tam dotiahol cely interier, nove veci co sa mi doposial podarilo zohnat
-stresne listy, ich konce len jeden stvorcek ostatne nevyrabaju
-spolujazdcova okenna dolna vonkajsia lista/ vodicova nevyraba uz nie su
-komplet nadobky g12, ostrekovac, brzdovka s abs zial zla bez abs mi dosla snad bude este vrr
-predny keder guma okolo celneho okna
-dolne torpeda pod stieracmi pravy a lavy stredny nevyraba sa
-komplet uchytky
-nova hlavica automat paky uz len faceliftova dosla
-komplet set powerflex
-podvozok lowtec germany H9.2 streert comfort
-komplet plasty motorove kryty tie krajne
-original radiator kurenia
-biele bocne blinkre
-ostatok postupne viac neskor...


prve dojmy z laku, ako som to spozoroval v prvom okamihu, vravim si to je ono,ano yes! Pretoze nebol som si isty ako to vide,predsa nazivo to je vzdy ine a to je ono nieco medzi ciernou a tou fialovo vinovou, ma to postesilo, to je presne to co som kcel..len on hra tak odtienmi ze sa to neda definovat na foto vobec tak ale nieco tam vidiet.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Obrázok Obrázok
Obrázok
metal-finish.eu technológia leštenia ALU-DISKOV | Chemické odlakovanie ALU

Používateľov profilový obrázok
Lajovw+
Profík
Profík
Príspevky: 992
Dátum registrácie: 18.06.2011 22:26
Bydlisko: Bratislava

Re: Splneny davny sen Corra VR6

Príspevok od používateľa Lajovw+ »

:twisted: :twisted: Ty bláho..... krása a nielen farba...tak toto auto vyhralo majitela... :)
Scirocco 1,4 TSI TC
AUDI A3 8P Quattro ex
ŠKODA OCTAVIA II COMBI RS ex
Golf mk1 Cabrio Karmann 2H
Golf IV TDI ex, Golf III GT ex, Golf III GTI Jubi 16V ex

Používateľov profilový obrázok
vlado_PLUS
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5962
Dátum registrácie: 27.01.2012 08:44
Bydlisko: Košice - okolie

Re: Splneny davny sen Corra VR6

Príspevok od používateľa vlado_PLUS »

to auto môže byť rado, že je tam kde je :D ...

ale bude to bomba ;) .. teším sa na výsledok, jak malé decko :D :twisted:
I. Kapitola: PLUSMINUS 1.9 TDi
II. Kapitola: ScheisseWAGEN B8 2.0TDi

Používateľov profilový obrázok
kickass
Pilot
Pilot
Príspevky: 774
Dátum registrácie: 05.05.2011 15:55
Bydlisko: KE
Kontaktovať používateľa:

Re: Splneny davny sen Corra VR6

Príspevok od používateľa kickass »

O D P A D N E M !!!!! :zzz:
gratulujem a len tak dalej.. nadhera :oops:
Ask any racer, any real racer. It doesn't matter if you win by an inch or a mile; winning's winning.
Jesus may exalt. But cocaine is king. - TEAM JESUS
It's not about the car you drive... It's about the size of the arm hanging out of the window

Používateľov profilový obrázok
Robien
Vodič
Vodič
Príspevky: 114
Dátum registrácie: 02.01.2009 12:50
Bydlisko: Bratislava

Re: Splneny davny sen Corra VR6

Príspevok od používateľa Robien »

Fuha chalani dik za podporu a radosť so mnou :)

next 30.8.2012

skladalo sa, robilo sa makalo nadavalo i obcas trapilo ze jo
Obrázok
Obrázok Obrázok
Obrázok
metal-finish.eu technológia leštenia ALU-DISKOV | Chemické odlakovanie ALU

Napísať odpoveď

Návrat na "Corrado"