Kontrolka motora - emise do dílny

2003 - 2009

Moderátor: DEDO1

Napísať odpoveď
Abso
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 29.06.2019 09:46

Kontrolka motora - emise do dílny

Príspevok od používateľa Abso »

Ahojte, pred časom mi vybehla oranžová kontrolka motora s hláškou " emise do dílny ". Mal som auto v servise kde mi menili kadečo na nápravách, čo sa týka tej kontrolky motora bolo mi povedané, že je vadná škrtiaca klapka tak sa vymenila aj tá, chyby sa vymazali cez diag. Bolo aj zistené, že AGR ventil bol odpojený, ak som to správne pochopil tak na tom AGR je jeden vstup, ktorý ide do nejakého " radiátora " z ktorého je výstup na hadicu, no tie hadice boli napriamo prepojené a ten výstup na tom " radiátory " bol zazvarovaný ( stým som to už kúpil, zistil som to až teraz v servise ). Po cca týždni mi po naštartovaní a jazde s autom dosť triaslo tak som to hneď odniesol do servisu kde to napojil na diag. a vyskočila mu chyba vstrekov na 1 a 3 valci, chybu vymazal a autom už netriaslo. No po cca 1-2 dňoch sa kontrolka vrátila, autom síce netrasie, ale počas jazdy mi niekedy počas pridávania, popr. jazde do kopca ak tlačím plyn auto prestane na plyn reagovať, hoci ho mám aj na podlahe nič sa nedeje, musím zastaviť, vypnúť motor a znova naštartovať. Tak som to zas odniesol do servisu kde mechanik čistil nejaké hadičky a vraj pozeral aj tie vstreky, no vraj na nich nič čo by nasvedčovalo ich poškodeniu nenašiel + tam napružoval nejaké piny od kabeláže k vstrekom. Tak zas vymazal chybu motora a jazdil som ďalej no tá chyba motora s hláškou " emise do dílny " sa o5 vrátila a auto naďalej hádže do núdzaku, badám podľa mňa aj citeľne slabší výkon, hlavne do tých cca 1500-1800 ot. mi to príde dosť lenivé oproti tomu ako to šlo niekedy.

Jedná sa o motor 2.0 TDi 103kw 16V, BKD.

Za každú radu ďakujem.

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: Kontrolka motora - emise do dílny

Príspevok od používateľa Lookisvk »

Ten egr ventil bol odpojeny asi preto ze nie je v poriadku. Po opatovnom zapojeni ti dusi auto.




Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

Abso
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 29.06.2019 09:46

Re: Kontrolka motora - emise do dílny

Príspevok od používateľa Abso »

Ten EGR sme s5 nenapajali, ani technikovi neslo do hlavy preco je to tak ako to je tak sme nechali tiehdice prepojene na priamo ako sme to nasli.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf V / Jetta"