1.4 FSI Pomoc !!! zlá kompresia

2003 - 2009

Moderátor: DEDO1

Napísať odpoveď
Wolf7991941
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 25.12.2017 11:09

1.4 FSI Pomoc !!! zlá kompresia

Príspevok od používateľa Wolf7991941 »

Ahojte mám taký vážnejší problém potrebujem trochu rozumne poradiť.Mám Auto v servise a na 4. valci či ako mi to mechanik povedal mám zlú kompresiu , auto som tam zaniesol lebo mi blikotala kontrolka motora , vypadával mi v otáčkach výkon a autom triaslo a mikalo hlavne teda na volnobehu , menil sviečku zmenil cievku ale že v tom bude niečo mechanické a nemá až také skúsenosti s týmto motorom a bojí sa či sa to oplatí rozobrať aby to nebolo niečo drahé a či sa to nepokazí zase pri tomto type motora ... či sa neoplatí kupiť skôr iný motor ak by som zohnal niekde.Ja osobne by som bol rád keby ste mi poradili aký v tom môže byť problém a skôr by som si to dal opraviť ako kupovať dalšiu mačku vo vreci a o rok s tým bude další problém.Že napr. by stačilo vymeniť len krúžky ale zase hovoril že možno to bude aj vo valci chyba že možno bude zodratý a o chvílu to bude robiť zas...Tak neviem ja som laik , radšej by som vymenil čo treba a viem že to je spravené a môžem si byť potom istejší tým mojím motorom a nie tam mať zase nejakú časovanú bombu.Viete mi poradiť čo by v tom mohlo byť kolko by to asi stálo jednotlivé dieli , ak by to nebol extrém tak rovno aj rozvody by sa dali spraviť ale neviem , nejak extra nehrkocú a vyzerá to že to už teraz nebude lacné...
Je to Golf V 1.4 FSI 66kw 200 000 km. Ďakujem !!!

Používateľov profilový obrázok
Maher
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 24.05.2012 14:15
Kontaktovať používateľa:

Re: 1.4 FSI Pomoc !!! zlá kompresia

Príspevok od používateľa Maher »

Cau ked nikto neradi tak mna napada jedna vec co by mohla a to chemicka dekarbonizácia robí sa to bez rozoberania motora a kompletne cistenie prebieha v niekolkých stupnoch najprv vycistia vstrekovace potom skrtiacu klapku so spalovacim priestorom a výfukovou sústavou a pocas tohoto sa cisti aj olejova cast motora. Ja som si to daval robit koli emisiam ked uz som bol bezradny ale pomohlo to dokonca sa mi znizila aj spotreba oleja. Co mi vyprával chlapik ktorý to robí tak presne také problémy ako mas ty riesia najcastejsie kompresia sa po zákroku zvysi zníži sa spotreba benzínu a oleja motor ide kultivovanejsie, jednine kedy to už nepomôže je pri mechanickom poskodení motora. cele to stoji cca do 200€ aj s výmenou oleja a aditývami do benzínu a oleja. Pokial by si sa rozhodol ze to skusis tak bud to pozres facebook a dekarbo alebo priamo stranky dekarbo.sk na FB najdes kopec prikladov co robili. A za pokus to asi stoji a mohol by si usetrit par stovak pokial je inak motor v poriadku
VW Golf V 1.4 16V Black

truli
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2737
Dátum registrácie: 19.02.2008 16:13
Bydlisko: BB

Re: 1.4 FSI Pomoc !!! zlá kompresia

Príspevok od používateľa truli »

Prepáč ale toto čo si napísal jemu nepomôže robím to úplne inak z kadiaľ si a stojí to omnoho viac. Zaujíma má spotreba na 1000km. Ja som riešil už niekoľko krát 1,5l oleja na 1000km. A čo nameral mechanik koľko na všetkých valcoch a či motor už chytá počas jazdy samozapal.
VAG 19.1, VAS 5054+ODIS 2.2,ODIS ,OPRAVA DSG PREVODOVIEK VÝMENA OLEJA V AUTOMATICKÝCH PREVODOVKÁCH STROJOM Čistenie vstrekov všetkých aj aj palivovej sústavy, testovanie benzínových vstrekov na skúšobnej stolici

Wolf7991941
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 25.12.2017 11:09

Re: 1.4 FSI Pomoc !!! zlá kompresia

Príspevok od používateľa Wolf7991941 »

Spotreba oleja je cca fakt zhruba 0.4 litra na 1000km ... nevyznám sa až tak do toho ale ja len viem že na 4. valci je tuším nízka kompresia a neviem či aj nechita iskru ale ako ...

truli
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2737
Dátum registrácie: 19.02.2008 16:13
Bydlisko: BB

Re: 1.4 FSI Pomoc !!! zlá kompresia

Príspevok od používateľa truli »

Z kadiaľ si
VAG 19.1, VAS 5054+ODIS 2.2,ODIS ,OPRAVA DSG PREVODOVIEK VÝMENA OLEJA V AUTOMATICKÝCH PREVODOVKÁCH STROJOM Čistenie vstrekov všetkých aj aj palivovej sústavy, testovanie benzínových vstrekov na skúšobnej stolici

Wolf7991941
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 25.12.2017 11:09

Re: 1.4 FSI Pomoc !!! zlá kompresia

Príspevok od používateľa Wolf7991941 »

Z okolia prievidze ... mne už začal mechanik rozoberať motor zajtra mu mám volať čo zistil , ak to nie je nejak na totalku , tak to mám v pláne opraviť... akurát že keby menil krúžky tak je otázne aká je tam oválnosť a tak ako si to sadne , lebo že pri výbruse by to bolo velmi drahé , že uvidí najprv čo tam je no ... Len to no že nemusí si to asi sadnúť a že môže to vydržať trebárs 20 000 km ako hovoril ... Keby som vedel aspom aké prejavy má také auto ked si krúžky nesadnú , či to zistím predtým ako by to malo robiť zase , aby som to aspom predtým predal niekomu s tým že samozrejme že neviem ako dlho to vydrží ked to nevydrží a za lacný peniaz aspom ... Ak by to nebol radšej len zlý ventil...

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf V / Jetta"