Zápach z kúrenia Jetta 1.9 TDI 77 kW BLS

2003 - 2009

Moderátor: DEDO1

Používateľov profilový obrázok
foksik
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 29.11.2009 12:32
Bydlisko: Sološnica

Zápach z kúrenia Jetta 1.9 TDI 77 kW BLS

Príspevok od používateľa foksik »

Ahojte, potreboval by som pomoc, lebo v značkovom servise som sa jej nedočkal. Ak je teplota pod nulou, ja naštartujem, zapnem kúrenie na climatroniku, nastavím teplotu (takých 18°C) a z kúrenia začne ísť štipľavý smrad ako spálená elektronika. Toto trvá dovtedy, kým sa motor nezohreje na 90°C. Keď kúrenie zapnem kedykoľvek medzitým, ide odtiaľ tento smrad. Keď ho zapnem po zohriatí motora smrad nejde. Ak je vonku teplejšie, ako 0°C nejde smrad ani pri studenom motore. Auto Jetta, motor BLS 1.9 TDI 77 kW. Ďakujem za pomoc.
Do práce: VW Jetta, 1.9TDI, BLS 77kW;
Pre zábavu: Lancia Delta HF Turbo 1.6 103kW
..benzín, samozrejme!

Používateľov profilový obrázok
Maher
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 24.05.2012 14:15
Kontaktovať používateľa:

Re: Zápach z kúrenia Jetta 1.9 TDI 77 kW BLS

Príspevok od používateľa Maher »

mal by som taký typ viem ze naftaky by mali mat nejaku spiralu aby sa rýchlejšie ohriala voda/motor v - teplotach možno práve táto špirála je KO je na nej nejaký skrat alebo ničo podobné ke´d to robí len než sa ohreje motor a v - teplotách
VW Golf V 1.4 16V Black

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: Zápach z kúrenia Jetta 1.9 TDI 77 kW BLS

Príspevok od používateľa Lookisvk »

Ale ta spirala co sa nachadza v telese kurenia nesluzi na ohrievanie vody. Je to na dosusovanie vyparniku a spusta sa aj pod nejakych 7 stupnov pri prepnuti ofuku celneho okna. Moc to ale nepomaha


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
foksik
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 29.11.2009 12:32
Bydlisko: Sološnica

Re: Zápach z kúrenia Jetta 1.9 TDI 77 kW BLS

Príspevok od používateľa foksik »

O tejto špirále som počul, len som nevedel, či ju tam mám aj ja a kde ju hľadať. Príde mi, divné, že po nej nepátrali v servise, keď som im popísal závadu. Nevravím, že sú neviem akí majstri, ale snáď nie sú úplne sprostí. Mňa toto napadlo ako prvá vec, tak som myslel, že ak tam je, aj ich napadne ako prvá. Oni mi miesto toho vybrali ventilátor a povedali, že bol zanesený prachom.

Čo sa týka prejavu závady, ja nepoužívam ofuk skla ten na tlačítku, zapnem si normálne kúrenie a prepnem fúkanie na vrch. Inak by mi automaticky priplo klímu, čo som nechcel, nech mi to nevlhne. Naštartujem motor a kým oškrabem sklá, tak to už ofúkne sklo aj bez klímy. A smrdelo mi to skrátka pri mrazoch. Teraz keď bolo pár stupňov nad nulou, tak som to necítil. Ale som bol aj chorý a necítil som ani nič moc iné. Neviem teda vylúčiť, že to nesmrdelo aj tak.

Každopádne, kde mám teda hľadať tú špirálu?
Do práce: VW Jetta, 1.9TDI, BLS 77kW;
Pre zábavu: Lancia Delta HF Turbo 1.6 103kW
..benzín, samozrejme!

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: Zápach z kúrenia Jetta 1.9 TDI 77 kW BLS

Príspevok od používateľa Lookisvk »

Spirala sa nachadza priamov telese kurenia blizsie k soferovym noham neviem ci je na nu vidiet od ventilatora. Na octavii 2 sme museli vyberat celu pristrojovku. Teoreticky sa da odtestovat cez VAG len neviem na ktorom kanale , treba pohladat na fore a ujovi googlovi


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
foksik
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 29.11.2009 12:32
Bydlisko: Sološnica

Re: Zápach z kúrenia Jetta 1.9 TDI 77 kW BLS

Príspevok od používateľa foksik »

Obávam sa len, že test cez VAG mi nepomôže. Lebo mne sa zdá, že to funguje. Len sa tam niečo pečie a smrdí.
Do práce: VW Jetta, 1.9TDI, BLS 77kW;
Pre zábavu: Lancia Delta HF Turbo 1.6 103kW
..benzín, samozrejme!

Používateľov profilový obrázok
foksik
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 29.11.2009 12:32
Bydlisko: Sološnica

Re: Zápach z kúrenia Jetta 1.9 TDI 77 kW BLS

Príspevok od používateľa foksik »

Takže tu sa špirála nachádzala na ľavej strane stredovej konzoly, teda vedľa vodičových nôh vpravo. Stačilo dať dolu dekel nad nohami a bočný napravo nôh, pár skrutiek a konektorov a hotovo. Zrejme je chyba naozaj tam, lebo ako môžete vidieť z fotiek, pri kostre je to upečené. Objednal som nový diel u VW, bude to vraj za 250€. Nič lacné, ale aspoň mi to, dúfam, prestane smrdieť. Keď to odskúšam, tak sa ozvem, či pomohlo.
jetta_1.jpg
jetta_2.jpg
Do práce: VW Jetta, 1.9TDI, BLS 77kW;
Pre zábavu: Lancia Delta HF Turbo 1.6 103kW
..benzín, samozrejme!

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: Zápach z kúrenia Jetta 1.9 TDI 77 kW BLS

Príspevok od používateľa Lookisvk »

Sikula:)

Fakt to vyzera ze sa to tam fajne hrialo.
Ta cena je trochu overkill


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
foksik
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 29.11.2009 12:32
Bydlisko: Sološnica

Re: Zápach z kúrenia Jetta 1.9 TDI 77 kW BLS

Príspevok od používateľa foksik »

Tak mám odskúšané. Bolo to naozaj ono. Teraz už nič nezapácha, dokonca sa mi zdá, že to aj rýchlejšie hreje. Som len zvedavý, či to vydrží. Ešte raz ďakujem za pomoc.
Do práce: VW Jetta, 1.9TDI, BLS 77kW;
Pre zábavu: Lancia Delta HF Turbo 1.6 103kW
..benzín, samozrejme!

Používateľov profilový obrázok
miro.bocan
Vodič
Vodič
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 29.09.2018 19:02
Bydlisko: Košice

Re: Zápach z kúrenia Jetta 1.9 TDI 77 kW BLS

Príspevok od používateľa miro.bocan »

foksik napísal:Tak mám odskúšané. Bolo to naozaj ono. Teraz už nič nezapácha, dokonca sa mi zdá, že to aj rýchlejšie hreje. Som len zvedavý, či to vydrží. Ešte raz ďakujem za pomoc.
zbytocne si objednaval nove, pretoze stacilo len odkliknut ten plastovy kryt pri spirale a s pajkovackou prepajkovat vsetky rezistory ... ja som to mal tiez ko, prepajkoval som minuly rok a hreje zas a ani vag nehadze chybu .... oprava zadarmo, praca na hodinku dve s montazou ... tie kontakty pajky pri rezistoroch totiz su nafigu ... bezny problem, stacilo googlit, mohol si usetrit 250e ....

Obrázok
Golf 5 GOAL r.v. 2006 1.9 TDI 77KW 6 kvalt

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf V / Jetta"