Vysoka hodnota HC - uhľovodíkov

2003 - 2009

Moderátor: DEDO1

Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
Maher
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 24.05.2012 14:15
Kontaktovať používateľa:

Vysoka hodnota HC - uhľovodíkov

Príspevok od používateľa Maher »

Bol som so svojím Golfikom na emisnej a nespravil ju lebo ma pri zvýšených otáčkach vysoké hodnoty uhľovodíkov a trochu zvýšené CO2. Diagnostika neukazuje ziadnu závadu a motor ide dobre netrasie nema pozorovatelny úbytok výkonu aj ked uz ma cez 250000. Mate nejaké rady co by mi mohlo pomôcť
VW Golf V 1.4 16V Black

Používateľov profilový obrázok
Maher
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 24.05.2012 14:15
Kontaktovať používateľa:

Re: Vysoka hodnota HC - uhľovodíkov

Príspevok od používateľa Maher »

Dal som na aute vycistit motor tzv strojova dekarbonizacia pomocou pripravkov od firmy BG kde prebehla dekarbonizacia olejoveho priestoru naliatim pripravku EPR do oleja a jeho výmeny po dokoncení a aditivizacii s prípravkom MOA. Popri tom prebehla strojová dekarbonizácia vstrekovacieho systému pomocou prípravku BG 210 a následne dekarbonizacia sania pomocou BG 206 a 211. K celému výsledku som bol trochu skeptický nakoľko v servise nemali kompresiometer a tak sme nemohli zmerat aspon zmenu kompresie ci to pomohlo a ako tak som musel pockat nez vyjazdím nádrž lebo posledný prípravok 44k sa pridáva do nádrže natankuje do plna a treba to vyjazdiť. Pocas tohoto by auto vraj emisnou neprešlo koli danemu aditivu tak som čakal. dnes som konecne bol na emisnej a hodnoty sa výrazne zlepsili oproti predchádzajúcim odhadom pokles o cca 2/3 možno aj viac kedy pri zvyšených otačkach bolo HC 360 teraz 100-120 (dovolene maximum 100ppm) ale technikovy sa podarilo dosiahnut 82 pohraním sa s plynom. pri volnobehu bolo predtým HC 150 a teraz 28 (maximum 60ppm). CO2 kleslo z priemeru 0,50 na 0,05 čo je tiež skvela hodnota a hodnota lambdy sa tiež ustálila na 1,00 povodne vyskakovala az do 1,05. Technik na emisnej odporučal výmenu sviečok napriek tomu že maju cca 26tis km že by to malo ešte stiahnut hodnoty. Nakoniec po tejto torture som spokojny lebo je to uspesne za mnou a dufam ze uz to nebudem musiet nikdy riesit.
PS: pripravky 44K, EPR a MOA sa používajú aj ako prevencia pri každej výmene oleja a mali by zabranit dalsim karbonovým usadeninám do buducnosti.
VW Golf V 1.4 16V Black

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf V / Jetta"