ciastocne zaslepenie EGR golf MK5

2003 - 2009

Moderátor: DEDO1

Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
miro.bocan
Vodič
Vodič
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 29.09.2018 19:02
Bydlisko: Košice

ciastocne zaslepenie EGR golf MK5

Príspevok od používateľa miro.bocan »

Dobry den vsetkym,
cital som na nete vela toho, ze ak sa zaslepy EGR ventil na golfe mk5, tak ze bude hadzat chybu slaby priechod sania ci co .... ja som ho zaslepoval vcera ciastocne, cize dal som zaslepku, ale mala otvor este v strede, len mensi (verzia na golf 5), no aj napriek tomu ja nvm daco cez 50 km mi vyhodilo chybu a ze mam ist do servisu ... cez vag som si pozrel ze slapy prietok vzduchu sania na egr ... potom som sa dalej docital, ze treba upravit RJ softwarevo, a obmedzit EGR klapku cez VAG sa mi nepodarilo, kezde ma nechcelo pustit cez VAG na upravu EGR ... preto sa pýtam ci s tym ma niekto skusenosti a ci by vedel potvrdit, pripadne vyvratit ako to chodi aj pri ciastocnom zaslepeni..... ja mam MK5 1.9 77kw

PS: po paru km mi az vytrhlo vzduchovu hadicu z chladica (mozno tym ze hodilo tu chybu a zvysilo tah sania, aj sahara isla o dost rychlejsie) .... a zacalo cele auto piskat, pripominam, ze celych 50 km bez problemov a potom toto ... a to som aj obehoval atd.

ide mi hlavne o cistenie EGR, klapku a hadicu vycistit viem bez problemov, ale ako to ide dalej sa uz k tomu kvoli pristupu velmi nedostanem, preto som chcel ten sajrajt obmedzit, inak problem s autom nemam ...

Dakujem za rady, ako ste to urobili vy, pripadne akym sposobom to cistite ...
Golf 5 GOAL r.v. 2006 1.9 TDI 77KW 6 kvalt

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: ciastocne zaslepenie EGR golf MK5

Príspevok od používateľa Lookisvk »

Necistim, mam 245 tisic km a egr ventil mam iba mastny. Ziadne nanosy. S autom nejazdim pod 1800 otaciek. Chodim kratke trasy, cez vikend prevetravam.

Inak ak uz to chces odstavit, tak uplne v rj a nie iba cez vag obmedzovat.
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

dream7000
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2086
Dátum registrácie: 20.04.2008 19:20
Bydlisko: Námestovo

Re: ciastocne zaslepenie EGR golf MK5

Príspevok od používateľa dream7000 »

a to sa oplati ked novy znackovy egr stoji 50 eur, ked uz nejde vycistit a musi sa vymenit ak je poskodeny? hadicu ti isto nevytrhlo kvoli egr ale kvoli poškodenej hadici alebo sponke co ju drží, alebo si ju mal založenu zle.......inak u nas v okrese začali robiť na STK s upravenými egr,dpf a podobnymi vecami poriadok, len tak odtial lietaju......

Používateľov profilový obrázok
miro.bocan
Vodič
Vodič
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 29.09.2018 19:02
Bydlisko: Košice

Re: ciastocne zaslepenie EGR golf MK5

Príspevok od používateľa miro.bocan »

tak ja som auto bral s ruky a bol nanos aj na klapke, nie vela, ale uz tam bol aj ten popol ci co to je, nie len mastne ... a neviem ako to vyzera dalej smerom k motoru ... len som chcel vediet ake mate skusenosti, cize neoplati sa zaslepovat, len cistit ...
Golf 5 GOAL r.v. 2006 1.9 TDI 77KW 6 kvalt

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: ciastocne zaslepenie EGR golf MK5

Príspevok od používateľa Lookisvk »

Dream to uz aj v TN zacalo. Hlavne male benzinove motory starsich aut maju problem co pocuvam.
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

dream7000
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2086
Dátum registrácie: 20.04.2008 19:20
Bydlisko: Námestovo

Re: ciastocne zaslepenie EGR golf MK5

Príspevok od používateľa dream7000 »

no asi to pojde pomaly vsade.....treba to vycistit sprejom na cistenie klapiek , ja na to pouzivam silonový stetec na karosarsky tmel, neposkriabe to a paradne to vycisti, samozrejme ked uz nefunguje treba ho vymenit za novy a je zase klud

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: ciastocne zaslepenie EGR golf MK5

Príspevok od používateľa Lookisvk »

Aj zubna kefka je dobra :) (svokrina)
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

dream7000
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2086
Dátum registrácie: 20.04.2008 19:20
Bydlisko: Námestovo

Re: ciastocne zaslepenie EGR golf MK5

Príspevok od používateľa dream7000 »

presne na tu som zabudol, samozrejme ju pouzivam tiez

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf V / Jetta"