svieti červená kontrolka batéria/alternátor

2003 - 2009

Moderátor: DEDO1

Napísať odpoveď
milan777
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 04.03.2014 18:17

svieti červená kontrolka batéria/alternátor

Príspevok od používateľa milan777 »

Počas jazdy zasvieti červená kontrolka baterie a zhasne motor - diagnostika neukáže žiadnu poruchu - vie niekto poradiť?
Batéria je dobrá, po určitom čase asi 5 hodinách som motor naštartoval ale s problémami cca 10 sek. štartovania ,další den po prejdení cca 50 km znova to isté.
Dobíjanie baterie z alternátora je 14,1 V. :cry:
30.12.2018 - preverená a vyčistená nádrž, tandemové čerpadlo a potrubia nafty, palivový filter nový, vymenené aj palivové čerpadlo za iné stav nezmenený po cca 30 km vypadne motor počas jazdy ( väčšinou počas vyhodenia rýchlosti na neutrál sem tam pomôže rýchlo podradiť ale neskôr už ani to nie) a zasvieti červená kontrolka baterie - asi sa niečo prehreje- po pol hod natočiť už ide ak stúpam na plyn zároveň ak teda ešte točí bateria, takže krátke trasy jazdí vždy bez problémov.Za studena točí a jazdí uplne bez závad ( max tých 30 km záleží od zimy)
6.2.2020 ..tak už sa to našlo chyba bola vo víčku palivového filtra je tam nejaká gulička ktorá asi neprepúšťala naftu... po výmene iného zánovného víčka bol problém odstránený....tak som rád...zostáva mi už len problém s ťažkým resp dlhým štartovaním motora za tepla - vraj by to mohlo byť naftovým čerpadlom...už som vymenil jedno a nepomohlo ..skúsim dať na kontrolu to čerpadlo niekde v pezinku vraj--...ak niečo zistím napíšem
6.2.2020 ..no a samozrejme pretrvávajú problémy so zámkami---už som menil tri kusy a dalšie dva štrajkujú už..tie čínske tam už dávať nebudem...vydržia max pol roka..má niekto dáku osvedčenú značku?.....resp nedá sa opraviť ten polročný...ved vyzerá ako nový
6.2.2020 ...bateriu som už vymenil...exide vydržala 5 rokov..celkom slušný priemer asi..
Naposledy upravil/-a milan777 v 06.02.2020 18:54, upravené celkom 4 krát.
VW golf 1,9 Tdi - 66 KW r.v 2004

Používateľov profilový obrázok
mobilik
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17006
Dátum registrácie: 08.05.2008 14:59
Bydlisko: Neďaleko Košíc
Kontaktovať používateľa:

Re: svieti červená kontrolka batéria/alternátor

Príspevok od používateľa mobilik »

A batéria je dobra? Aké napätie ma ráno keď auto stalo? Aká stará je?

Odoslané z Huawei P20 pro pomocou Tapatalku
Mobilikov kabroš mk1
Fotky zo zrazov a akcií VW klubu tu!
Montáž, poradenstvo a inštalácie fotovoltaických systémov, ohrevov vody a FV elektrárni.

Používateľov profilový obrázok
janosik93
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5253
Dátum registrácie: 12.06.2008 22:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať používateľa:

Re: svieti červená kontrolka batéria/alternátor

Príspevok od používateľa janosik93 »

čo tak vadny alternator? zmerať napatie, kolko dobija?
Akcia Chiptuning EDC15, EDC16 .Info SS. , Plnenie klimatizácie ,čistenie turba, opravy autoelektriky,diagnostika, vrátenie SW po akcii dieselgate, diagnostika, zmena km, prispôsobenie Immo atd...

Kene
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 16.10.2019 13:34

Re: svieti červená kontrolka batéria/alternátor

Príspevok od používateľa Kene »

Dobrý deň chcel som sa spýtať či vám niekto prišiel na túto závadu, mi máme takú istú závadu a už nám nemá kto pomôcť. Ďakujem

Používateľov profilový obrázok
janosik93
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5253
Dátum registrácie: 12.06.2008 22:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať používateľa:

Re: svieti červená kontrolka batéria/alternátor

Príspevok od používateľa janosik93 »

ake auto?
Akcia Chiptuning EDC15, EDC16 .Info SS. , Plnenie klimatizácie ,čistenie turba, opravy autoelektriky,diagnostika, vrátenie SW po akcii dieselgate, diagnostika, zmena km, prispôsobenie Immo atd...

Kene
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 16.10.2019 13:34

Re: svieti červená kontrolka batéria/alternátor

Príspevok od používateľa Kene »

Wv Transporter T5

Používateľov profilový obrázok
janosik93
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5253
Dátum registrácie: 12.06.2008 22:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať používateľa:

Re: svieti červená kontrolka batéria/alternátor

Príspevok od používateľa janosik93 »

zhasne počas jazdy? aký motor? na diagnostiku si to nedaval?
Akcia Chiptuning EDC15, EDC16 .Info SS. , Plnenie klimatizácie ,čistenie turba, opravy autoelektriky,diagnostika, vrátenie SW po akcii dieselgate, diagnostika, zmena km, prispôsobenie Immo atd...

Kene
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 16.10.2019 13:34

Re: svieti červená kontrolka batéria/alternátor

Príspevok od používateľa Kene »

VW Transporter T5 94 KW TDI 130 koní r.v 2008

Kene
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 16.10.2019 13:34

Re: svieti červená kontrolka batéria/alternátor

Príspevok od používateľa Kene »

Na diagnostike to bolo u automechanik ov, nič im to neukázalo, celá palilova sústava je vimenena až po tamdemove čerpadlo a kopu inich veci, už to stálo pár tisíc a stále to isté. Ďakujem

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf V / Jetta"