Hádzavosť kotúčov - Trasenie do volantu

2003 - 2009

Moderátor: DEDO1

tomik496
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 27.10.2016 11:52
Bydlisko: Poprad

Hádzavosť kotúčov - Trasenie do volantu

Príspevok od používateľa tomik496 »

Caute, uz asi milion krat rozoberanan tema, no nikde ziadne rozumne vysvetlenie. Kazdemu pomohlo nieco ine, niketo mal odtrhnute silenbloky, niekto krive naboje, niekto zlu geometriu. Pri brzdeni mi trasie volant. Najviac pri 80-140km/hod. Trasenie je silne.
Kotuce som presustruzil, na chvilu prestalo, no je to nazad. Kotuce merane, hadzavost do 0,04mm. Naboje merane, hadzavost 0,01, druhy naboj +- rovnako.
Geometria OK
Sielnbloky prdnych ramien menene, OK
Vola v naprave ziadna, nebucha, ziaden cap nema volu, cize OK
Naboje zmerane OK
Vola v loziskach nie je, cize OK
Kolesa vyvazene, skusal som to aj na plechacoch a chova sa to rovnako, cize kolesa + pneu OK

Zrovnam kotuce a cca 1500km je trasenie nazad. Na kotucoch sa vybehaju plosky, z vonkajsej strany jedna, z vnutornej o 180 stupnov druha. Kazdy mudry povie meraj. Tak meram. Hodnoty mam a prd makovy z toho :-)

PS, kym boli original kotuce a dosky, nebol problem, musel so to menit, lebo kotuce uz boli ziletky :-)

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: Hádzavosť kotúčov - Trasenie do volantu

Príspevok od používateľa Lookisvk »

Vycistit strmene, dosadacie plochy sportove kotuce zimmerman a nove platne a problem prestal :)

Kto v dnesnej dobe este sustruzi kotuce? :)
Nic mu nepomoze, Raz ked je ten kotuc z hovna ulepeny tak mozes sustruzit kolko chcea. Staci par krat vo vyssej r, chlosti prebrzdit a zasa ich mas zvlnene.
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

tomik496
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 27.10.2016 11:52
Bydlisko: Poprad

Re: Hádzavosť kotúčov - Trasenie do volantu

Príspevok od používateľa tomik496 »

To Lookisvk:
1.
Plochy su ciste, vodiace koliky vycistene namazane. Kotuce som sustruzil aby som zistil, v com je problem a za ako dlho sa mi to vrati :-) Nekupim predsa nove kotuce a o 1500km to zasa trasenie. Takze po zrovnani to vydrzalo cca tych 1500-1700 km a je to znova. A nie su zvlnene teplom, to ta vyvediem z omylu. Ak som dal presustuzene a poriadne zabrzdil, preco sa nezvlnili ako pises, ale problem sa vracia cca okolo 1500km (na to bolo to susutruzenie). Kotuc sa jemne dotyka dosticky v jednom mieste a o 180 stupnov robi to iste z vnutornej strany. Kotuc nie je krivy, su na nom vybehane plosky, preto to trasie.
Ja mam presne toto: pozri obrazky


2.
Tu na nete si ide kazdy svoje jedel dal Zimmerman a pokoj, druhy dal Zimmerman a zle. Kazdy inac. Na forach citam, ze niekto da ATE a prada, niekto vymenil 2sady ATE a pomohlo az Brembo. Som z toho magor :-)

Dufam ze dam original cca 85€ kus a bude po probleme, pretoze mi to zacalo, od kedy som dal originaly koli opotrebeniu dole.

Tak si o tom celom mylsim, ze tie, ako pises z hovna ulepene, na nich sa tie plosky spravia a original alebo napr aj Zimerman budu tvrdy material a tomu ten jemny kontakt (koli ktoremu sa plosky robia) neublizi.

Napis objednavacie cislo na tie Zimmermany, ktore presne to boli. Dik
Prílohy
Obrázok 1.jpg
Naposledy upravil/-a tomik496 v 13.08.2018 18:34, upravené celkom 2 krát.

PeterX
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 19.02.2016 12:07
Bydlisko: Nitra

Re: Hádzavosť kotúčov - Trasenie do volantu

Príspevok od používateľa PeterX »

Ja som po dojazdeni originalov skusal EBC turbo groove a brzdove platne EBC red stuff a cele zle, kotuce sa zvlnili tak som to dal odfrezovat na PRO-CUT a zvlnili sa znova, teraz tam budu ATE tak hadam bude pokoj.
VW Passat Variant B7 V6

Používateľov profilový obrázok
Patricius
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 519
Dátum registrácie: 18.03.2009 19:49
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Hádzavosť kotúčov - Trasenie do volantu

Príspevok od používateľa Patricius »

Ja som dal namiesto zvlnenych ATE, original VW a po nejakych 1000km zatial pokoj, nic nehadze...ale radsej sa neradujem popredu.
Zatial som len zabiehal, asi 7x brzdenie zo 100kmh na 30kmh a potom cca 30 minut dochladzovanie.
BMW 525dAT
FORD Mondeo 2.0TDCi - ex
VW Golf V 1,9TDI - ex
BMW 530dA - ex
VW Passat 1,9TDI - ex
Opel Vectra 1,8l 16V LPG Power - ex
Seat Cordoba 1,4i - ex

tomik496
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 27.10.2016 11:52
Bydlisko: Poprad

Re: Hádzavosť kotúčov - Trasenie do volantu

Príspevok od používateľa tomik496 »

Patricius:
Daj prosim priebezne vediet, ci je to ok a ake ktouce si daval? Original Eco (cca50-60€/ks) alebo Originaly (cca 85€/ks)?

Používateľov profilový obrázok
Patricius
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 519
Dátum registrácie: 18.03.2009 19:49
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Hádzavosť kotúčov - Trasenie do volantu

Príspevok od používateľa Patricius »

Jasne. Platil som na Araveri 171,24€ (mám 1,9tdi PD- BXE 77kW)
BMW 525dAT
FORD Mondeo 2.0TDCi - ex
VW Golf V 1,9TDI - ex
BMW 530dA - ex
VW Passat 1,9TDI - ex
Opel Vectra 1,8l 16V LPG Power - ex
Seat Cordoba 1,4i - ex

Používateľov profilový obrázok
Maher
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 24.05.2012 14:15
Kontaktovať používateľa:

Re: Hádzavosť kotúčov - Trasenie do volantu

Príspevok od používateľa Maher »

ja som minulu jeseň daval dopredu Bremba a cca 5-7tis km a na jar do zadu Zimmerman cca 2-3tiskm bol klud len asi pred mesiacom som si vsimol hlavne pri prudkom brzdení pri vychádzaní z dialnice ze to zacalo triast. ale nedaval by som to cisto za vinu kotucom lebo pred mesiacom som sa vliekol cez celé Donovaly 60kou v kolone co sa jeden expert bal trosku zrýchlit. A síce som celí čas brzdil motorom stale som msuel viac ako je normalne dobrzdovat brzdou.
VW Golf V 1.4 16V Black

swenak
Vodič
Vodič
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 02.01.2010 22:36

Re: Hádzavosť kotúčov - Trasenie do volantu

Príspevok od používateľa swenak »

Lookisvk napísal:Vycistit strmene, dosadacie plochy sportove kotuce zimmerman
Lebo vyzerajú cool? Chladeniu to nepomôže, max za mokra odvod vody lepší a twda nástup účinku budemo čosi rýchlejší. Ale menej hmoty, takže horší odvod tepla, zoslabenie materiálu, niekedy praskanie pri náročnom používaní. Zimmerman OK, ale lepšie plné kotúče. Dobre to funguje s Textar platničkami.
Golf 5 GTI Edition 30, DSG
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: Hádzavosť kotúčov - Trasenie do volantu

Príspevok od používateľa Lookisvk »

Maju uplne inu zmes materialu cize neporovnavaj hrusky s jablkami ohladom odvodu tepla...,su lahsie, brzdia lepsie a tak isto sa lepsie chladia. Po extrémnom brzdeni nedrzia tak dlho teplo ako plne kotuce.
Presli sme uz asi vsetky znacky kotucov za posledných 10 rokov a zimmerman sporty su v tej cenovej hladine asi najlepsie co sa tyka vydrze, este som ich nevidel zvlnene. Tam kde by uz plny original kotuc zaplakal a bol by zvlneny tak tam zimmerman sport drzi.

Samozrejme su aj ine znacky, drahsie, lahsie neporovnatelne vykonnejsie
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf V / Jetta"