Golf V 1.6 75kw - spaľovanie oleja, smrad, kontrolka motora

2003 - 2009

Moderátor: DEDO1

Napísať odpoveď
PressoSVK
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 16.12.2017 22:42

Golf V 1.6 75kw - spaľovanie oleja, smrad, kontrolka motora

Príspevok od používateľa PressoSVK »

Ahojte, mám Golfa V, 1.6 benzín 75kw (1K1), r. 2008. Som úplne ľavý čo sa áut týka. Momentálne ma auto najazdených 156 000 km, a od poslednej EK (koniec mája 2018) mi strašne začalo žrať olej a smrdieť z výfuku. Taktiež mi začala svietiť kontrolka motora, v servise mi povedali, že v motore sa spaľuje olej, a že lambda-sonda registruje aj niečo iné ako palivo, preto to svieti. Olej dolievam pravidelne asi každých 1000 km 1 liter. Auto je aj po dvojnásobnej výmene oleja, kedy sa prešlo z 5W-40 Castrol na 10W-40 Mobil. Snažil som sa dočítať na fóre o tomto probléme, no nenašiel som konkrétne pre tento model, našiel som niečo s ERG ventilom, že môže byť zaslepený, alebo katalyzátor, neviem. Auto ide ako predtým, výkon sa nestratil, len strašne smrdí, ako Avia. V servise ešte hovorili, že chyba môže byť za 50 € alebo aj za 1500 €, ale musia rozobrať motor, čo som zatiaľ nedal spraviť. Vedeli by ste mi prosím poradiť, kto mal podobný problém, ako ste to vyriešili? Vopred ďakujem za odpoveď.

truli
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2737
Dátum registrácie: 19.02.2008 16:13
Bydlisko: BB

Re: Golf V 1.6 75kw - spaľovanie oleja, smrad, kontrolka mot

Príspevok od používateľa truli »

Z kadiaľ sme
VAG 19.1, VAS 5054+ODIS 2.2,ODIS ,OPRAVA DSG PREVODOVIEK VÝMENA OLEJA V AUTOMATICKÝCH PREVODOVKÁCH STROJOM Čistenie vstrekov všetkých aj aj palivovej sústavy, testovanie benzínových vstrekov na skúšobnej stolici

PressoSVK
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 16.12.2017 22:42

Re: Golf V 1.6 75kw - spaľovanie oleja, smrad, kontrolka mot

Príspevok od používateľa PressoSVK »

Košice

truli
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2737
Dátum registrácie: 19.02.2008 16:13
Bydlisko: BB

Re: Golf V 1.6 75kw - spaľovanie oleja, smrad, kontrolka mot

Príspevok od používateľa truli »

Kontakt
VAG 19.1, VAS 5054+ODIS 2.2,ODIS ,OPRAVA DSG PREVODOVIEK VÝMENA OLEJA V AUTOMATICKÝCH PREVODOVKÁCH STROJOM Čistenie vstrekov všetkých aj aj palivovej sústavy, testovanie benzínových vstrekov na skúšobnej stolici

PressoSVK
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 16.12.2017 22:42

Re: Golf V 1.6 75kw - spaľovanie oleja, smrad, kontrolka mot

Príspevok od používateľa PressoSVK »

V sprave, dik.

PressoSVK
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 16.12.2017 22:42

Re: Golf V 1.6 75kw - spaľovanie oleja, smrad, kontrolka mot

Príspevok od používateľa PressoSVK »

Caute,

takze prebehla GO hlavy motora, vymenili sa piestne kruzky, precistili sa ventily (jeden bol prasknuty - auto islo chvilu na 3 valce), vymenili sa sviecky, olej, vsetky filtre a je tam aj nova lambda a vyhadzuje mi tieto chyby:

18683 - Obvod referencni zeme lambda-sondy (1. rada valcu, snimac 1) - rozpojeny obvod / - prerusovany
17511 - Lambda-sonda 1 rada 1, vyhrivani lambda-sondy; nizka ucinnost / - prerusovany

Lambda je vymenena, kabelaz netusim ci bola pozreta, viete mi poradit, ci staci pozriet kabelaz alebo je za tym aj nieco ine?

Dakujem vopred za kazdu odpoved.

Este doplnim, typ motora je BSE.

Používateľov profilový obrázok
janosik93
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5253
Dátum registrácie: 12.06.2008 22:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať používateľa:

Re: Golf V 1.6 75kw - spaľovanie oleja, smrad, kontrolka mot

Príspevok od používateľa janosik93 »

vymeniť sondu, skontrolovať kabelaž
Akcia Chiptuning EDC15, EDC16 .Info SS. , Plnenie klimatizácie ,čistenie turba, opravy autoelektriky,diagnostika, vrátenie SW po akcii dieselgate, diagnostika, zmena km, prispôsobenie Immo atd...

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf V / Jetta"