Pamäťové sedačky

2003 - 2009

Moderátor: DEDO1

Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
macejkooo
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 30.01.2017 22:09
Bydlisko: Košice

Pamäťové sedačky

Príspevok od používateľa macejkooo »

Ahojte tak ma napadlo má niekto sedačky s pamäťou v golf 5?. Neviem že či sa vôbec dávali alebo že či je vôbec reálne ich mať. Lebo som rozmýšľal nad tým, že keď zaradím spiatočku nech mi sklopí späťak. Dá sa to nakódovať aj bez pamäťových sedačiek ?

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: Pamäťové sedačky

Príspevok od používateľa frflos »

...da, potrebujes vymenit motorcek v zrkadle
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

Používateľov profilový obrázok
macejkooo
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 30.01.2017 22:09
Bydlisko: Košice

Re: Pamäťové sedačky

Príspevok od používateľa macejkooo »

Vymeniť motorček alebo rovno vymeniť za elektricky sklapateľné ?

Lordiik
Vodič
Vodič
Príspevky: 170
Dátum registrácie: 12.06.2013 12:52
Bydlisko: okres Moskva

Re: Pamäťové sedačky

Príspevok od používateľa Lordiik »

Z vlastných skúseností na modelovom roku 2009, kde mám sklápanie pravého zrkadla pri zaradení R od výroby (bez elektrických sedačiek!):

Na ovládanie polohy zrkadla slúži "modul", v ktorom sú dva identické motorčeky. Jeden slúži na polohu hore-dole, druhý slúži na vľavo-vpravo - to čo ovláda hovorí len jeho umiestnenie v module
Tento modul je úplne identický aj v ľavom aj v pravom zrkadle. Čiže aj všetky 4 motorčeky v nich sú úplne identické a môžu byť medzi sebou úplne ľubovoľné vymenené.

Mne sa pokazil pravý motorček (teda na zrkadle, ktoré sa sklápa pri R) ovládajúci pohyb hore-dole. Vyskúšal som dve veci:
  • 1) Zamenil som ten motorček za iný z môjho auta - funkcia fungovala úplne normálne
  • 2) Keď som zistil že problémomw je motorček, išiel som vrakovisko a kúpil som rovno dva, z prvého rozbitého spätného zrkadla z MK5, aké tam mali a založil som ho do môjho auta - funkcia zasa fungovala úplne normálne
Takže ako záver by som videl dva možné scenáre:
  • 1) Spôsob akým bolo riešené sklápanie zrkladla pri R sa vrámci modelových rokov zmenil
  • 2) To celé s iným motorčekom je len povera
Pekný deň :)
V tomhle domě platí zákony termodynamiky!

Používateľov profilový obrázok
Peťas
Vodič
Vodič
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 09.02.2012 14:49
Bydlisko: OstraVWa

Re: Pamäťové sedačky

Príspevok od používateľa Peťas »

Samotné moduly záměnné nejsou. Mají jiný konektor (paměťový má více drátů) a v paměťovém jsou ještě potenciometry (proto více drátů), díky kterým dveřní jednotka ví, v jaké poloze se nachází sklo.

Takže k tvému závěru:
bod 1) nevím, nezkoumal jsem všechny modelové roky, ale i pro 2009 ETKA uvádí odlišný modul pro levou a pravou stranu.
bod 2) není to pověra, je to fakt (jako motorek se vesměs označuje celý ten modul).

A je dost pravděpodobné, že ke zprovoznění automatického naklápění zrcátka při zařazení zpátečky nebude jenom stačit vyměnit motorek a nakódovat to, ale bude se muset vyměnit i dveřní jednotka.

:wink:
Obrázok - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázok - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázok - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG
Obrázok - Ex: VW Touran 1T1 2.0 TDI DSG

Lordiik
Vodič
Vodič
Príspevky: 170
Dátum registrácie: 12.06.2013 12:52
Bydlisko: okres Moskva

Re: Pamäťové sedačky

Príspevok od používateľa Lordiik »

Peťas: ďakujem za opravu. Celý modul som nikdy z auta nevybral, vždy iba motorčeky :)
Ešte by ma zaujímalo, ako je to s tvrdením, že to majú len verzie s pamäťovými sedačkami. Lebo som sa to už dočítal veľa krát a nezdá sa to byť pravda..
V tomhle domě platí zákony termodynamiky!

Používateľov profilový obrázok
Peťas
Vodič
Vodič
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 09.02.2012 14:49
Bydlisko: OstraVWa

Re: Pamäťové sedačky

Príspevok od používateľa Peťas »

Paměťové sedačky k tomu potřeba nejsou. To zrcátko ovládá právě ta dveřní jednotka u spolujezdce.
Obrázok - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázok - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázok - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG
Obrázok - Ex: VW Touran 1T1 2.0 TDI DSG

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf V / Jetta"