1,9 TDI 77kW BXE neštartuje / padá nafta / repas hlavy

2003 - 2009

Moderátor: DEDO1

Napísať odpoveď
robci
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 216
Dátum registrácie: 24.02.2012 15:22
Bydlisko: Ružomberok

1,9 TDI 77kW BXE neštartuje / padá nafta / repas hlavy

Príspevok od používateľa robci »

Ahojte, po zime mi auto prestalo štartovať - štartér točil, ale nechcelo naštartovať. Po točení štartéra cca 15 sekúnd, minútke prestávky, aby nezhorel a zopakovaní asi 3x, potom motor naskočil. Po hoci aj krátkej jazde a vypnutí motora a jeho opätovnom štarte, keď auto stálo aj pár hodín, v pohode štartovalo. Ako náhle auto postálo cez noc alebo viac hodín, zase ten istý problém.
- Vyjadrenie servisu: vstreky OK, palivové čerpadlo OK, tandemová pumpa OK, žhaviče OK, jednoznačne padá nafta cez "puzdra" uloženia vstrekov a je potrebné spraviť vúbrus týchto vložiek. Vymontoať hlavu a poslať ju na repas: http://servishlav.sk/oprava-ulozenia-pd-vstrekov/" onclick="window.open(this.href);return false;

Prišla hlava po oprave, namontovala sa, motor sa skompletizoval a auto zase neštartuje. Teda štartuje, keď sa mu chce..niekedy chytí na 1.krát, alebo až na druhý, prípadne vôbec. Vždy len naskočí a po sekunde skape.

PORAĎTE
1,6 FSI 85kW--- 1,9 TDI 77kW

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: 1,9 TDI 77kW BXE neštartuje / padá nafta / repas hlavy

Príspevok od používateľa frflos »

...gumicky na vstrekoch vymenene? Cidlo teploty chladiacej kvapaliny je ok?
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

Ivan10
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 04.01.2019 01:00
Bydlisko: Senec

Re: 1,9 TDI 77kW BXE neštartuje / padá nafta / repas hlavy

Príspevok od používateľa Ivan10 »

Zdravim pani, viete mi prosim poradit mam podobny problem. Golf 5 1.9TDI, BKC, stava sa mi ze auto nechyta na prvy krat, auto toci ale chyti tak na 3-4x, tiez pri nastartovani na volnobehu trasie, myslim ze to budu asi vstreky. Viete niekto pripadne odporucit schopny servis kde by to spravili? Najlepsie okolie BA, TT, byvam v Senci. Vopred diky za vsetky rady a tipy.

Používateľov profilový obrázok
janosik93
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5253
Dátum registrácie: 12.06.2008 22:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať používateľa:

Re: 1,9 TDI 77kW BXE neštartuje / padá nafta / repas hlavy

Príspevok od používateľa janosik93 »

skusiť vstreky von, ultrazvuk, nove tesnenia , skrutky a vyskušať. 90 percent toto pomože
Akcia Chiptuning EDC15, EDC16 .Info SS. , Plnenie klimatizácie ,čistenie turba, opravy autoelektriky,diagnostika, vrátenie SW po akcii dieselgate, diagnostika, zmena km, prispôsobenie Immo atd...

Ivan10
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 04.01.2019 01:00
Bydlisko: Senec

Re: 1,9 TDI 77kW BXE neštartuje / padá nafta / repas hlavy

Príspevok od používateľa Ivan10 »

Dik za radu, zrejme nemas tip na schopny servis tu v okoli kde by mi to spravili. Rozmyslam nad Agat PK, len bojim sa tej ceny tam... :)

Používateľov profilový obrázok
janosik93
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5253
Dátum registrácie: 12.06.2008 22:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať používateľa:

Re: 1,9 TDI 77kW BXE neštartuje / padá nafta / repas hlavy

Príspevok od používateľa janosik93 »

ja posielam len do agatu . reklamacia nikdy nebola. v iných servisoch som reklamacie na opravene vstrekovače mal
Akcia Chiptuning EDC15, EDC16 .Info SS. , Plnenie klimatizácie ,čistenie turba, opravy autoelektriky,diagnostika, vrátenie SW po akcii dieselgate, diagnostika, zmena km, prispôsobenie Immo atd...

Tullamore
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 25.01.2022 18:40

Re: 1,9 TDI 77kW BXE neštartuje / padá nafta / repas hlavy

Príspevok od používateľa Tullamore »

Ahojte,
Mam úplne ten istý problém mechanik vymenil gumičky na vstrekov aj žhaviče povedal, že by to chcelo repas vložiek.
Ale že niakych 60000 km to vydrží. Po 2 týždňoch čo som jeden deň nikde nebol tak znovu som nenaštartoval.

Ak si vyriešil tento problém daj vedieť.

Používateľov profilový obrázok
janosik93
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5253
Dátum registrácie: 12.06.2008 22:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať používateľa:

Re: 1,9 TDI 77kW BXE neštartuje / padá nafta / repas hlavy

Príspevok od používateľa janosik93 »

tieto autá sú už vydojené kravičky. Myslím, že by nebolo od veci dať na repas vstreky. Ja dávam AGAT diesel Pezinok. žiadna reklamacia od nich nebola .
výmena gumičiek je to najlacnejšie, čo možeš skúsiť. ak to nepomôže, tak vstreky
Akcia Chiptuning EDC15, EDC16 .Info SS. , Plnenie klimatizácie ,čistenie turba, opravy autoelektriky,diagnostika, vrátenie SW po akcii dieselgate, diagnostika, zmena km, prispôsobenie Immo atd...

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf V / Jetta"