Vysoké otacky motora

2003 - 2009

Moderátor: DEDO1

Napísať odpoveď
robenzo
Vodič
Vodič
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 04.01.2014 16:40

Vysoké otacky motora

Príspevok od používateľa robenzo »

Zdravim mám motor 1.4 55kw benzín a niekedy mam vyššie otacky motora na volnobehu robi to vtedy keď je motor trocha zohriaty napr ked je úplne studený tak to ide riadne. Napriklad keď ráno prejdem 500m do obchodu vypnem ho a potom ked nastartujem tak su vysoké potom ked to neham nejaké 2- 3 minúty vrcat tak same spadnu na normálnu hodnotu. Diagnostika nepíše žiadne chyby. Neviete čo by mohlo byť s tým ďakujem za rady

dream7000
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2085
Dátum registrácie: 20.04.2008 19:20
Bydlisko: Námestovo

Re: Vysoké otacky motora

Príspevok od používateľa dream7000 »

a pozeral si diagnostikou aj niečo iné okrem uložených chybových hlášok? čo tak skontrolovať merané hodnoty a tam snímač teploty motora.....najčastejší dôvod, spoločne s nevyčistenou prípadne nenastavenou škrtiacou klapkou.....aký maš kod motora?

robenzo
Vodič
Vodič
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 04.01.2014 16:40

Re: Vysoké otacky motora

Príspevok od používateľa robenzo »

Pozeral som aj ten snímač teploty v meranych hodnotách tak že som ho nastartoval za stutena a pozeral som na hodnotu teplota stúpala normálne hore. Skúsiť dať základné nastavenie skrtiacej klapky? S motorom sa nič nerobilo ani nemenilo ani necistilo

robenzo
Vodič
Vodič
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 04.01.2014 16:40

Re: Vysoké otacky motora

Príspevok od používateľa robenzo »

Kod motora je bca

dream7000
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2085
Dátum registrácie: 20.04.2008 19:20
Bydlisko: Námestovo

Re: Vysoké otacky motora

Príspevok od používateľa dream7000 »

pokial hodnota neskočila na nezmyselnú hodnotu, teoreticky by si mal mať čidlo OK, klapku treba vyčistiť, ja ju odmontujem a pekne štetcom vyčistím sprejom na čistenie klapiek, nazad namontujem a nastavím podľa popisu vo VISe..prípadne ostatné veci ak to auto má, pre BCA napr. zakladné nastavenie voľnobehu, základné nastavenie škrtiacej klapky

robenzo
Vodič
Vodič
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 04.01.2014 16:40

Re: Vysoké otacky motora

Príspevok od používateľa robenzo »

Dik za rady neviem či sa pustím sam do čistenie tej klapky radšej si to dám spraviť

dream7000
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2085
Dátum registrácie: 20.04.2008 19:20
Bydlisko: Námestovo

Re: Vysoké otacky motora

Príspevok od používateľa dream7000 »

zajdi za niekym co s tým má skusenosti a vyčistí ti ju poriadne, nie len sprejom nastrieka zvrchu, potom nastaviť klapku a voľnobeh.....mohlo by sa to zlepšiť

robenzo
Vodič
Vodič
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 04.01.2014 16:40

Re: Vysoké otacky motora

Príspevok od používateľa robenzo »

Bude to tým snímačom teploty ked sa zohreje tak skáče teplota na ňom hore dole. Akú značku kúpiť nový či originál?

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf V / Jetta"