Golf 5 PD 77kw BKC olej

2003 - 2009

Moderátor: DEDO1

stankec25
Vodič
Vodič
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 02.03.2018 17:10

Re: Golf 5 PD 77kw BKC olej

Príspevok od používateľa stankec25 »

Aha mne 2 mechanici povedali že 5w30 je po novom 0w30 premenované lol ..teraz som dal 0w30 nevadí nie ? Potom už len 5w30 stále hej ?


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

Don
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 01.04.2017 19:43
Bydlisko: Metropola východu

Re: Golf 5 PD 77kw BKC olej

Príspevok od používateľa Don »

0w30 lepšie maže skôr v zime ale u nás nie sú až také mrazy žeby sa ti to oplatilo. Kebyže žiješ niekde v Švajčiarsku alebo Rakúsku kde sú troska iné zimy pri Alpách tam by to malo význam. Takže ja by som ostal pri 5w30 a určite sa to nepremenovalo na 0w30 takéto drísty nech hovoria malým deťom. Nevadí ak tam máš 0w30. Ale zbytočne Na nete je toho plná riť, stačí len hľadať

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
VW Passat B7 Variant 2011 CFFB

dream7000
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2085
Dátum registrácie: 20.04.2008 19:20
Bydlisko: Námestovo

Re: Golf 5 PD 77kw BKC olej

Príspevok od používateľa dream7000 »

som ani netušil že klasifikácia oleja sa dá premenovať..... :roll: dobrí mechanici

stačí to takto?

Klasifikácia SAE

Viskozita (čiže miera vnútorného trenia) mazacieho oleja nie je konštantná veličina, ale mení sa v závislosti od vonkajších podmienok. Počas činnosti motora prichádza k zmenám teploty a tlaku a je žiaduce, aby sa viskozita oleja v týchto podmienkach menila čo najmenej. Závislosť viskozity oleja od teploty je vyjadrená tzv. viskozitným indexom (VI). Čím vyššia je hodnota VI, tým menej sa mení viskozita pri zmenách teploty motora a tým je olej kvalitnejší. Viskozitný index býva uvedený v katalógoch výrobcov automobilových mazív.

Pre bežné označenie viskozitných vlastností motorového oleja sa používa výlučne klasifikácia SAE (Society of Automotive Engineers, USA). Táto norma používa pre klasifikáciu olejov 6 zimných tried (označených číslom a "W") a 5 letných tried (označených číslom). Číslo je len názvom triedy a nevyjadruje vzťah k žiadnej fyzikálnej veličine.

Zimné triedy*: 0W, 5W, 10W, 15W, 20W a 25W
Letné triedy*: 20, 30, 40, 50 a 60
*) norma SAE J300
Zimné označenie

Vymedzuje tzv. štartovatelnosť motora pri nízkych teplotách. Všeobecne platí, že čím nižšie je číslo zimnej triedy, tým nižšia môže byt teplota okolia pri zachovaní tekutosti oleja dostatočnej pre ľahké zapínanie motora (t.j. olej nie je príliš "hustý"). Oleje 0W umožňujú bezproblémové štartovanie motora aj pri teplotách pod -50 °C, oleje 5W pri teplotách okolo - 40 °C atď. (platí to len orientačne, tento údaj do značnej miery závisí od typu a veľkosti motora).
Letné označenie

Garantuje dostatočnú viskozitu oleja pri vysokých letných teplotách. Všeobecne platí, že čím vyššie je číslo letnej triedy, tým vyššia môže byt teplota okolia pri zabezpečení dostatočného mazania motora (t.j. olej nie je príliš "riedky"). V praxi sa ukázalo, že v európskych klimatických podmienkach úplne postačujú triedy 40, resp. 50, oleje triedy 60 môžu zapríčiniť mierne zníženie výkonu motora.

V súčasnej dobe sa prakticky výhradne používajú tzv. viacstupňové (multigrade) motorové oleje, ktoré umožňujú celoročné bezpečné mazanie motora v rozličných klimatických podmienkach. Označujú sa kombináciou zimnej a letnej triedy, typické sú napr.: 0W-40, 5W-40 alebo 5W-50, 10W-40 a 15W-40.
Hraničné teploty motorových olejov

SAE 0W = okolo -40°C
SAE 5W = okolo -35°C
SAE 10W = okolo -30°C
SAE 15W = okolo -25°C
SAE 20W = okolo -20°C
SAE 25W = okolo -15°C
SAE 40 = okolo 40°C
SAE 30 = okolo 30°C
SAE 50 = okolo 50°C

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: Golf 5 PD 77kw BKC olej

Príspevok od používateľa frflos »

...nic sa nepremenovalo len shell prestal vyrabat olej s normou 507 00 5w30 a nahradil ho 0w30. Preto ti aj mechanik dal taky olej lebo shell uz 5w30 nevyraba
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

stankec25
Vodič
Vodič
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 02.03.2018 17:10

Golf 5 PD 77kw BKC olej

Príspevok od používateľa stankec25 »

Aha no dobre ako on mi dal 5w30 ale na dolievanie mi dal 0w30 že to môžem tak dolievat tak som aj ..nevadí ??

Teraz mám 0w30 507
Tak nabudúce už len 5w30 505.1 áno ??

Lebo prvýkrát mi dal shell ultra helix AB a pozerám že to nemá normu pre vw ?? To by nemalo vadiť či áno ?? To som len 8000km s týmto olejom najazdil - shell AB 5w30

Momentálne tam mám shell helix ultra ECT C2/C3 0w30 (vzadu je norma vw 507) je to vpohode aj keď mám auto bez DPF?
Nechať to tak a po 8000km mám už dávať stále len 5w30 AV-L shell alebo valvoline poraďte najlepšiu značku na golf pd 5 BKC dakujem a aj z akej stránky objednať overenú a original olej dik...?

Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

Používateľov profilový obrázok
Maher
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 24.05.2012 14:15
Kontaktovať používateľa:

Re: Golf 5 PD 77kw BKC olej

Príspevok od používateľa Maher »

Dream pekne rozpísané ale máš tam menšiu chybičku pri letnom označení že olej nie je príliš riedky laikovy to môže byť jedno, ale viskozita a hustota priamo nesúvisa a môže byť hustá látka s malou vyskozitou a naopak ako napr voda je hustejšia ako olej ale má nižšiu vyskozitu. V podtstate laicky viskozita znamená aká hrubá vrstva sa vytvorí na stenách valcov .. lebo čím vyšia vyskozita tým pomenšie olej stečie a teda lepšie maže.
VW Golf V 1.4 16V Black

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf V / Jetta"