Elektricky radiator

2003 - 2009

Moderátor: DEDO1

Napísať odpoveď
skeblo
Vodič
Vodič
Príspevky: 191
Dátum registrácie: 24.12.2016 16:03
Bydlisko: Zvolen

Elektricky radiator

Príspevok od používateľa skeblo »

Zdravim, vcera som pri prezerani vo vagu v centralnej elektrike narazil na polozku Pridavne topeni. Chcem sa opitat co znamena tato polozka v Byte 4 Bit 0 - ci je to elektricky radiator na prikurenie, alebo bufik nezavisle kurenie. Podla Etky by som mal mat elektricky radiator /mam diesel/. Vdaka
Prílohy
el radiator.jpg
etka radiator.jpg
VW Golf 5 Variant TDI, r.v.04/2008, AZV 100kW, 6 manuál

dream7000
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2085
Dátum registrácie: 20.04.2008 19:20
Bydlisko: Námestovo

Re: Elektricky radiator

Príspevok od používateľa dream7000 »

podla fotky prídavne kurenie nainstalované nemáš, ale pravdepodobne máš diesel, ak nebol určený pre trh do teplých krajín budeš mať prídavné elektricke topne teleso PTC co si dal na dolný obrázok ale ten vydíš vo výpise VCDS ako rj 7D

skeblo
Vodič
Vodič
Príspevky: 191
Dátum registrácie: 24.12.2016 16:03
Bydlisko: Zvolen

Re: Elektricky radiator

Príspevok od používateľa skeblo »

Podla diagnostiky zaskrtnute nieje, ale malo by byt zaskrtnute v getway ak taku moznost ponuka. Mam diesel a bol urceny pre Belgicko. Tu jednotku 7D som este nepozeral, a je to na tom Byte 4 a Bite 0 teda ten radiator alebo bufik? V prihohe posielam iny vypis nie z mojho auta v ENG
Prílohy
aa.jpg
VW Golf 5 Variant TDI, r.v.04/2008, AZV 100kW, 6 manuál

dream7000
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2085
Dátum registrácie: 20.04.2008 19:20
Bydlisko: Námestovo

Re: Elektricky radiator

Príspevok od používateľa dream7000 »

daj vypis z tvojeho auta, rj 7D je samostaná rj a ano je v GW zaškrtnutá pokiaľ tam je...pokial chceš vedieť či má auto nezávislé kurenie bufík, najdeš ho na strane spolujazdca pod predným nárazníkom pred kolesom

skeblo
Vodič
Vodič
Príspevky: 191
Dátum registrácie: 24.12.2016 16:03
Bydlisko: Zvolen

Re: Elektricky radiator

Príspevok od používateľa skeblo »

Nie bufik nechcem zistovat, to nemam isto, ja som len chcel vediet ci je ta moznost co nemam zaskrtnute vo VCDS, ci je to elektricke kurenie, alebo bufik. Podla etky a aj podla toho ze mam diesel to elektricke kurenie mam, ale ak ta moznost vo VCDS je pre elektricke kurenie a nieje zaskrtnuta tak nefunguje , nespustisa ked zapnem kurenie v aute.
VW Golf 5 Variant TDI, r.v.04/2008, AZV 100kW, 6 manuál

dream7000
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2085
Dátum registrácie: 20.04.2008 19:20
Bydlisko: Námestovo

Re: Elektricky radiator

Príspevok od používateľa dream7000 »

ten PTC funguje inak, pozri si to v navode, ale ak chces mat istotu pozri si cele auto, bude ako 7D, aj keby si ho nemal v GW nakodovane napisalo by ti že je rj spatne kodovana....

skeblo
Vodič
Vodič
Príspevky: 191
Dátum registrácie: 24.12.2016 16:03
Bydlisko: Zvolen

Re: Elektricky radiator

Príspevok od používateľa skeblo »

Takze asi najjednoduchsie bude najskor pozriet rj 7D, ci tam nieco nacita, popripade zapnut kurenie a pozriet merane udaje kanal 1,2,3. Este rozmyslam ze ci nahodou mojmu predchodcovi sa to kurenie nepokazilo a aby nevypisovalo chybu tak ho jednoducho odskrtli, odinstalovali. Inak mal som aj peugeota 406 a tam isiel teply vzduch ovela skor, tiez malo elektricke kurenie, v nom som musel cez zimu vetrat tak dobre kuril. pri golfe ten pocit elektrickeho kurenia vobec nemam, teply vzduch zacne ist az ked sa zohreje trocha motor.
VW Golf 5 Variant TDI, r.v.04/2008, AZV 100kW, 6 manuál

skeblo
Vodič
Vodič
Príspevky: 191
Dátum registrácie: 24.12.2016 16:03
Bydlisko: Zvolen

Re: Elektricky radiator

Príspevok od používateľa skeblo »

Vyriesene, nic som nezakrtoval a kedze mam s koncovkou F, tak jednotku 7D nemam. PTC je v mojom pripade ovladane relatkamy v poistkach v motorovom priestore. Funguje spravne a ako si overit funkcnost na jednotke motora 01 a kanal 16, pole 2 a 3: https://www.drive2.ru/b/1479471/" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Golf 5 Variant TDI, r.v.04/2008, AZV 100kW, 6 manuál

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf V / Jetta"