Pomoc kúpa MKV GTi vs R32

2003 - 2009

Moderátor: DEDO1

Rasty_sk
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 09.11.2017 20:23

Pomoc kúpa MKV GTi vs R32

Príspevok od používateľa Rasty_sk »

Dobrý deň. Rozhodujem sa pre kúpu jedného z týchto dvoch áut. Chcel by som Vás porposiť o radu ohľadom týchto dvoch motorov. Hlavne ma zaujímaju náklady na údržbu a spolahlivosť motorov, čomu sa vyvarovať a čo očakávať. Ročný nájazd okolo 5-10 tis KM. Ročník pozerám 2006 až 2008 nájazd do 150 000Km. Preferujem DSG, ale neni to podmienka. Vopred ďakujem za rady.

Používateľov profilový obrázok
Saleem
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 5044
Dátum registrácie: 04.01.2009 15:42
Bydlisko: n/a

Re: Pomoc kúpa MKV GTi vs R32

Príspevok od používateľa Saleem »

Nemám síce ani jedno z áut, ale R32 bude určite spoľahlivejšia vzhľadom na odlišnú konštrukciu motorov

2.0 TFSI - priamovstrek, turbo
3.2 VR6 - nepriame vstrekovanie, bez turba
Nebio B5

Používateľov profilový obrázok
Stanulik37
VWagenista
VWagenista
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: 23.07.2014 11:41
Bydlisko: Trnava

Re: Pomoc kúpa MKV GTi vs R32

Príspevok od používateľa Stanulik37 »

3.2 trpi zakarbonovanim celeho motora, celkom citelnym co neskor može odrovnat aj samotne vstrekovace, inak su to motory na VW pomery celkom podarene a odporucal by som ich. No a GTI jeho osud a stav dost zaleži od predchadzajuceho majtela, inak celkom trpia od vyroby na netesnosti v motorovom priestore a prilišnu spotrebu motoroveho oleja, je takisto nachylne na skakanie rozvodov, a mnohe ine neduhy... nehovorim že GTI je zle a že by som ho nechcel, aspon skusit... :D no v porovnani s R32 mam jasneho favorita.
Mk5 by Stenly, AMA Exhaust systems, KW podvozok, CAT-off, EGR-off, farebné budíky, xenóny, R32 zadné svetlá, gti packet a kopu ineho... http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=81&t=64884" onclick="window.open(this.href);return false;

Rasty_sk
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 09.11.2017 20:23

Re: Pomoc kúpa MKV GTi vs R32

Príspevok od používateľa Rasty_sk »

Ďakujem za odpovede. A ešte by som sa chcel opýtať či je A3 3,2 rovnaký motor ako R32.

Používateľov profilový obrázok
Stanulik37
VWagenista
VWagenista
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: 23.07.2014 11:41
Bydlisko: Trnava

Re: Pomoc kúpa MKV GTi vs R32

Príspevok od používateľa Stanulik37 »

Mal by byt ekvivalentny

Odoslané z SM-A510F pomocou Tapatalku
Mk5 by Stenly, AMA Exhaust systems, KW podvozok, CAT-off, EGR-off, farebné budíky, xenóny, R32 zadné svetlá, gti packet a kopu ineho... http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=81&t=64884" onclick="window.open(this.href);return false;

Používateľov profilový obrázok
Peťas
Vodič
Vodič
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 09.02.2012 14:49
Bydlisko: OstraVWa

Re: Pomoc kúpa MKV GTi vs R32

Príspevok od používateľa Peťas »

Stanulik37 napísal:No a GTI ..... je takisto nachylne na skakanie rozvodov, a mnohe ine neduhy...
Nějaké novinky z poslední doby!? O přeskočeném řemenu u GTI jsem ještě nikdy ani neslyšel. :lol: :lol:

Rozvody jsou větší problém u R32. Není to zrovna levná sranda. :wink:
Obrázok - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázok - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázok - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG
Obrázok - Ex: VW Touran 1T1 2.0 TDI DSG

Používateľov profilový obrázok
Stanulik37
VWagenista
VWagenista
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: 23.07.2014 11:41
Bydlisko: Trnava

Re: Pomoc kúpa MKV GTi vs R32

Príspevok od používateľa Stanulik37 »

Skočene rozvody si nevidel áno? :D tak to si toho veru kopec ešte nevidel

Odoslané z RNE-L01 pomocou Tapatalku
Mk5 by Stenly, AMA Exhaust systems, KW podvozok, CAT-off, EGR-off, farebné budíky, xenóny, R32 zadné svetlá, gti packet a kopu ineho... http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=81&t=64884" onclick="window.open(this.href);return false;

Používateľov profilový obrázok
Peťas
Vodič
Vodič
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 09.02.2012 14:49
Bydlisko: OstraVWa

Re: Pomoc kúpa MKV GTi vs R32

Príspevok od používateľa Peťas »

U 5-kového GTi, s rozvodovým řemenem, opravdu ne. Když tak to byly vždycky jenom auta s rozvodovým řetězem.

A mimochodem, kolik jsem toho viděl, nebo neviděl, víš tak akorát.......
Obrázok - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázok - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázok - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG
Obrázok - Ex: VW Touran 1T1 2.0 TDI DSG

Používateľov profilový obrázok
Stanulik37
VWagenista
VWagenista
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: 23.07.2014 11:41
Bydlisko: Trnava

Re: Pomoc kúpa MKV GTi vs R32

Príspevok od používateľa Stanulik37 »

A kto píše o remeňi?? Akurát tak ty... Napísal som rozvod a rozvod je aj reťazový aj remeňovy tak nechápem do čoho sa tu je*es. Chalan založil tému aby mu ľudia pomohli s výberom a ty si tu vymýšľas veci co som ani nenapisal

Odoslané z RNE-L01 pomocou Tapatalku
Mk5 by Stenly, AMA Exhaust systems, KW podvozok, CAT-off, EGR-off, farebné budíky, xenóny, R32 zadné svetlá, gti packet a kopu ineho... http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=81&t=64884" onclick="window.open(this.href);return false;

Používateľov profilový obrázok
Stanulik37
VWagenista
VWagenista
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: 23.07.2014 11:41
Bydlisko: Trnava

Re: Pomoc kúpa MKV GTi vs R32

Príspevok od používateľa Stanulik37 »

Sam si to nazval rozvodov remeň a rozvodova reťaz. Ja som to nazval rozvody...ak chytas za slovíčka

Odoslané z RNE-L01 pomocou Tapatalku
Mk5 by Stenly, AMA Exhaust systems, KW podvozok, CAT-off, EGR-off, farebné budíky, xenóny, R32 zadné svetlá, gti packet a kopu ineho... http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=81&t=64884" onclick="window.open(this.href);return false;

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf V / Jetta"