Pomoc kúpa MKV GTi vs R32

2003 - 2009

Moderátor: DEDO1

Používateľov profilový obrázok
Peťas
Vodič
Vodič
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 09.02.2012 14:49
Bydlisko: OstraVWa

Re: Pomoc kúpa MKV GTi vs R32

Príspevok od používateľa Peťas »

Ano já jsem tu jako první napsal, že GV GTI má rozvod řemenem. Jsme totiž v sekci GV a tam mělo GTI (až na posledních pár měsíců ke konci výroby) právě motory s rozvodovým řemenem. A Ty jsi psal, že GTI je náchylné na přeskakování rozvodů. Takže jsi napsal absolutní hovadinu a proto jsem to taky rozlišoval na rozvod řemenem a řetězem.

Tak si nedříve ujasni o čem byl dotaz, než tu začneš psát hovadiny o přeskakování rozvodů v GV GTI. Pokud by se dalo napsat, že má některý z těch dvou typů (GTI a R32) problém s rozvody, tak to se zrovna týká víc R32.

Ono někdy jedno slovíčko, někdy, znamená sakra veliký rozdíl. :wink:
Obrázok - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázok - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázok - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG
Obrázok - Ex: VW Touran 1T1 2.0 TDI DSG

Rasty_sk
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 09.11.2017 20:23

Re: Pomoc kúpa MKV GTi vs R32

Príspevok od používateľa Rasty_sk »

Ja viem, že MK6 GTI ma problem s olejom a rozvodovou reťazou. O MK5 som to nevedel. O tej na R32 som sa už dačo to dočítal vraj tam treba vybrať motor(nevieš náhodou koľko KM cca vydržia?). Mna len zaujímalo ako su na tom kvalitovo, lebo viem, že MK6 nebola nič moc. Pozeram zo zahraničia dve R32 čo majú okolo 120 000km a jedno GTI tiež 120 000km. Ja mám firemné auto, tak na tomto by som vela km ročne nedal max. tak 8000km a to asi tiež preháňam. Je mi jasné, že náklady na údržbu budú pri r32 vyššie, ale mna zaujímalo či je ten motor kvalitny, alebo je to podobné ako MK6. VW som doteraz nemal tak som to moc neštudoval a tá MK5 sa mi páci. Samozrejme o R32 je toho menej lebo ich aj je menej :(. Nerád by som kupil auto za cca 14000e a potom zistil , že to viac stojí ako ide :D.

Používateľov profilový obrázok
cubic214
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 6357
Dátum registrácie: 04.03.2008 22:32
Bydlisko: ZA

Re: Pomoc kúpa MKV GTi vs R32

Príspevok od používateľa cubic214 »

rozvody na r32 su "dozivotne", takze sa menia ked ich je pocut a rachotia, rataj zhruba 300-400 € material a motor nemusi von...
superb combi

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf V / Jetta"