Plynový pedál nereaguje

2003 - 2009

Moderátor: DEDO1

Napísať odpoveď
dufus
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 17.07.2013 20:15
Bydlisko: Bratislava II

Plynový pedál nereaguje

Príspevok od používateľa dufus »

Ahojte.

Dnes počas jazdy na diaľnici som išiel bežnou rýchlosťou 140km/h, pred vjazdom do zákruty som nechal auto prirodzene spomaliť motorom so zaradenou rýchlosťou. Následne, keď som chcel pridať, mi po stlačení plynového pedálu auto nereagovalo, vôbec nepridávalo ale začalo prudšie motorom spomaľovať. Musel som pustiť plynový pedál a znova zošlapnúť (bez vytlačení spojky), potom už reagoval ako mal. Toto sa počas jazdy niekoľkokrát zopakovalo väčšinou pri prudšom stlačení pedála. V meste som skúšal aj pri nízkych otáčkach a tu to bolo ešte horšie, po zaradení dvojky a prudkom zošlapnutí plynu, auto asi 2 sek. reagovalo a potom znova to isté prudšie brzdenie, niekedy sa chytilo samo a niekedy som musel vytlačiť pedál. Viem, že to treba dať na diagnostiku, pôjdem s tým k mechanikovi, len má teraz toho veľa, tak aspoň zatiaľ nejaké rady príp. či ste sa s niečim podobným nestretli. Auto je Golf 5, 1K1, 1.6 benzín, 75KW.

Edit:

Takže diagnostika nič nevyhodila tak neviem.

Diky
VW Golf 5 Sportline, 1.6 benzín 75kw

Používateľov profilový obrázok
Stanulik37
VWagenista
VWagenista
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: 23.07.2014 11:41
Bydlisko: Trnava

Re: Plynový pedál nereaguje

Príspevok od používateľa Stanulik37 »

plynovy pedal je elektricky, nefunguje mechanicky že tahaš lanko, funguje elektronicky na pozicii tzv spínača. tam by som hladal chybu. že pedal zle vyhodnocuje polohu pedalu
Mk5 by Stenly, AMA Exhaust systems, KW podvozok, CAT-off, EGR-off, farebné budíky, xenóny, R32 zadné svetlá, gti packet a kopu ineho... http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=81&t=64884" onclick="window.open(this.href);return false;

dufus
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 17.07.2013 20:15
Bydlisko: Bratislava II

Re: Plynový pedál nereaguje

Príspevok od používateľa dufus »

No nvm mne to pride ze je nieco s egr ventilom, nakolko mi to robi len so zohriatym motorom a zda sa mi, ze cim dalej tym viac. Prip. este palivovy filter ten ma nabehanych okolo 50000 km. Inak ako sa prejavuje vadny egr? A tiez som si vsimol, ze ked strati tah a neraguje na akceleraciu zvysi sa vzdy spotreba o niekolko litrov dokym znovu nezacne tahat.
VW Golf 5 Sportline, 1.6 benzín 75kw

Používateľov profilový obrázok
Stanulik37
VWagenista
VWagenista
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: 23.07.2014 11:41
Bydlisko: Trnava

Re: Plynový pedál nereaguje

Príspevok od používateľa Stanulik37 »

Toto moze byt skorej skrtiaca klapka ako egr. Ty ju na benzine nemas od coho mat zasratu. Ale.myslim ze zavadu by na pc ukazalo keby to je ono. Keby bol upchaty egr netahalo by ti vobec a nie len vynechavalo

Odoslané z HUAWEI VNS-L21 pomocou Tapatalku
Mk5 by Stenly, AMA Exhaust systems, KW podvozok, CAT-off, EGR-off, farebné budíky, xenóny, R32 zadné svetlá, gti packet a kopu ineho... http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=81&t=64884" onclick="window.open(this.href);return false;

dufus
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 17.07.2013 20:15
Bydlisko: Bratislava II

Re: Plynový pedál nereaguje

Príspevok od používateľa dufus »

Tak problém vyriešený výmenou palivového čerpadla, cukanie prestalo. Pre istotu bol vymenený aj palivový filter. Všetko by bolo ok až na to, že si mi zvýšila spotreba o cca. 1,5 l/100km a to som už stihol najazdiť 1000km. Môže mať vplyv palivový filter na spotrebu, nakoľko predtým tam bol tuším 6 barový filter (nebol originál, raz menený prvým majiteľom), pričom na palivovom čerpadle bol uvedený tlak 4 bary, takže aj filter sa tam teraz dal 4 barový.
Inak to auto ma už začína neskutočne vytáčať...
VW Golf 5 Sportline, 1.6 benzín 75kw

Používateľov profilový obrázok
streethawk
Vodič
Vodič
Príspevky: 185
Dátum registrácie: 24.11.2009 14:57
Bydlisko: Žilina

Re: Plynový pedál nereaguje

Príspevok od používateľa streethawk »

Zdravim vas, mam zrejme podobny problem ako zakladatel temy, pocas jazdy mi prestane reagovat plynovy pedal, stalo sa mi to zatial len 2 krat, po par sekundach, pocas ktorych som niekolko krat zosliapol a pustil plynovy pedal sa jeho funkcia opat obnovila...Co to moze byt...Zatial co som precital rozne fora, tak tipujem snimac plynoveho pedalu...
Este detail, ked sa to stalo prvy krat, tak mi predtym vypisalo "Zavada na motoru" a neskor preblikla kontrolka zhavenia...takze neviem...naposledy sa mi to stalo vcera, ale ziadna kontrolka sa nerozsvietila...

Naposledy ked som bol na diagnostike, tak tam bola chyba skrtiacej klapky, ale ta je nova, vymenena, takze mechanik vyhodnotil, ze ked je nova a i tak sa porucha objavi, ze zrejme bude niekde poskodena instalacia...

Vase nazory?

Dakujem za rady ;-)
VW Golf 5 Variant 1.9 TDI, 77kW/105HP + chip, BLS, r.v.11/2007 (model 2008)

Používateľov profilový obrázok
Stanulik37
VWagenista
VWagenista
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: 23.07.2014 11:41
Bydlisko: Trnava

Re: Plynový pedál nereaguje

Príspevok od používateľa Stanulik37 »

Bude.to pedalom ked blika.henta kontrolka, neviem co mas.za.auto ale plynový pedal mam na golf 5 passat a podobne vymenim na pockanie

Odoslané z HUAWEI VNS-L21 pomocou Tapatalku
Mk5 by Stenly, AMA Exhaust systems, KW podvozok, CAT-off, EGR-off, farebné budíky, xenóny, R32 zadné svetlá, gti packet a kopu ineho... http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=81&t=64884" onclick="window.open(this.href);return false;

Používateľov profilový obrázok
streethawk
Vodič
Vodič
Príspevky: 185
Dátum registrácie: 24.11.2009 14:57
Bydlisko: Žilina

Re: Plynový pedál nereaguje

Príspevok od používateľa streethawk »

Ahoj, mas taky pedál? Nový? Vymenis na počkanie? Cena? ;-)
Auto mam ako v podpise, Golf 5 Variant 1,9TDI 77kW, kód motora BLS
Dakujem
VW Golf 5 Variant 1.9 TDI, 77kW/105HP + chip, BLS, r.v.11/2007 (model 2008)

Používateľov profilový obrázok
Stanulik37
VWagenista
VWagenista
Príspevky: 1251
Dátum registrácie: 23.07.2014 11:41
Bydlisko: Trnava

Re: Plynový pedál nereaguje

Príspevok od používateľa Stanulik37 »

Jasne mam :) som z tt kludne pis správu

Odoslané z HUAWEI VNS-L21 pomocou Tapatalku
Mk5 by Stenly, AMA Exhaust systems, KW podvozok, CAT-off, EGR-off, farebné budíky, xenóny, R32 zadné svetlá, gti packet a kopu ineho... http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=81&t=64884" onclick="window.open(this.href);return false;

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf V / Jetta"