Ojnicne loziska - vymena kedy?

2003 - 2009

Moderátor: DEDO1

Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
robozaho
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 443
Dátum registrácie: 04.12.2011 22:23
Bydlisko: MT, Italy

Ojnicne loziska - vymena kedy?

Príspevok od používateľa robozaho »

Ahojte,

viete o tomto probleme motorov BXE, BLS s ojnicnymi loziskami.

http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.p ... &start=960" onclick="window.open(this.href);return false;

Uz ste to niekto menil a co Vas to vyslo?
Dik

mynick
Pilot
Pilot
Príspevky: 781
Dátum registrácie: 11.03.2013 14:10
Bydlisko: PrieVWidza

Re: Ojnicne loziska - vymena kedy?

Príspevok od používateľa mynick »

Tiez som o tom co to pocul, clanok som cital.. Mam BLS-ko, auto zatial slape ako ma, ale preventivne to dam vymenit ked uplynie servisny interval :) Samozrejme by ma tiez zaujimalo ci tu uz je niekto kto to menil a cena...
vw golf mk5, mynick-ov šedý myšiak tu: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=129&t=287883" onclick="window.open(this.href);return false;

Používateľov profilový obrázok
robozaho
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 443
Dátum registrácie: 04.12.2011 22:23
Bydlisko: MT, Italy

Re: Ojnicne loziska - vymena kedy?

Príspevok od používateľa robozaho »

Co to nikto nemenil?

Bobik3105
Vodič
Vodič
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 01.07.2014 15:22
Bydlisko: Snina

Re: Ojnicne loziska - vymena kedy?

Príspevok od používateľa Bobik3105 »

Ale áno sú s tým problémy čítaj na fóre sa toho dočítaš až až. najskor hľadaj a potom zakladaj tému.

Používateľov profilový obrázok
robozaho
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 443
Dátum registrácie: 04.12.2011 22:23
Bydlisko: MT, Italy

Re: Ojnicne loziska - vymena kedy?

Príspevok od používateľa robozaho »

NO DAJ ODKAZ

Bobik3105
Vodič
Vodič
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 01.07.2014 15:22
Bydlisko: Snina

Re: Ojnicne loziska - vymena kedy?

Príspevok od používateľa Bobik3105 »

"Na kľukovom hriadeli sú uložené 4ks ojníc v 4ks delených ložiskách, spolu 8ks. Cena za 1ks je 13,20 € s DPH. Výmena ložísk ojničných je 60 € s DPH. "

+ iná odpoveď:

"cena materiálu: ojničné panvy - horná 4x 14,-€ = 56,-€
- dolná 4x 14,-€ = 56,-€
- spolu materiál = 112,-€
- práca - = 277,-€
- Spolu - = 389,-€ "

Ešte niečo čo pre teba môžem urobiť ?Sám si si tu pridal Link, v ktorom sa táto informácia nachádza. Tak ja už fakt nechápem či sa vám to len nechce hľadať?. Ja úplne chápem, že je to veľa 80 strán na fóre a že toľko času nemáš. Ale prosím ťa toto je fórum nie VW Club Slovakia na FB. Aj tu chalan riešil ojnicu aha hľa. použi tlačítko hľadať v pravom rohu hore na stránke. http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=3 ... &hilit=BXE" onclick="window.open(this.href);return false;
ďalší odkaz stačí ? --> tu to máš aj s návodom http://www.cesomot.cz/doc_cz/GLYCO-navo ... opravy.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Poprípadne skús kontaktovať Stanislav Mitas na FB vie ti naceniť všetko. Od originálnych až po neoriginály. Houk

mynick
Pilot
Pilot
Príspevky: 781
Dátum registrácie: 11.03.2013 14:10
Bydlisko: PrieVWidza

Re: Ojnicne loziska - vymena kedy?

Príspevok od používateľa mynick »

Tebe sa nieco stalo tym ze si to sem napisal? Ublizilo ti pomoct niekomu? Lebo sa mi zda cudne ze sa po pol roku tuna rozkrikujes ako 10-rocny vw genius a prirovnavas k fb

Ale inak diiik
vw golf mk5, mynick-ov šedý myšiak tu: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=129&t=287883" onclick="window.open(this.href);return false;

Bobik3105
Vodič
Vodič
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 01.07.2014 15:22
Bydlisko: Snina

Re: Ojnicne loziska - vymena kedy?

Príspevok od používateľa Bobik3105 »

V prvom rade sme tu na fóre od toho aby sme si pomáhali. Ani netušim ci som ti tym pomohol. Len som otvoril odkaz ktory si tu sam pridal. Našiel si ho sám. A bolo tam vsetko napisane este aj to naco si sa nepytal ? Tak sa ta teraz pytam ja. Otvoril si vobec ten odkaz a prečítal si si z neho aspoň prve 2-3 strany ? Lebo ak hej tak by si zbytocne nezalozil tému. Btw prečítaj si pravidlá. Ja to nemyslím v zlom len som nepochopil prečo sa pýtaš ked všetko maš v odkaze ktorý si pridal. Ja sa netvárim ako boh. Len ti pomáham v tvojom objavovaní funkcii ktoré ti forum ponúka. Nechap ma vobec zle. Naopak práve som rád, že si dostal odpoveď aku očakávaš. Nerob hneď rozbroje. Ľudia sa maju milovat, množiť a pomáhať si. Nie zabíjať sa, nadávať útočiť na seba. Houk príjemný zvyšok víkendu.

mynick
Pilot
Pilot
Príspevky: 781
Dátum registrácie: 11.03.2013 14:10
Bydlisko: PrieVWidza

Re: Ojnicne loziska - vymena kedy?

Príspevok od používateľa mynick »

Bobik, tam kde citas text kt. sem teraz pisem, tak vlavo od neho je okienko kde sa nachadza nick pouzivatela, jeho "hodnost"... ked si to pozries par prispevkov dozadu zistis ze ja som sem ziadny link nedaval!

Po druhe, ten link v prvom prispevku.. kedysi som to cital cele, tak ako som to uz napisal v prispevku c.2.

Po tretie, nic nestoji stale rovnako, Ani rozok, ani chleba, ani nejake veci ohladom ojnic. Na druhej strane, vdaka tomu co si sem hodil si clovek vie aspon tak predstavit o kolko bude mat prazdnejsiu penazenku.

Po dalsie, 99% pripadov je "stara mama povedala", nie je nic zle ked tu clovek naozaj hlada niekoho kto ma skusenost. Videl, pocul, cital som asi 3x tento pripad ale motor BXE. Mam BLS a sorry ze mna zaujima prave to co mam ja...

O to ze si pomohol nie je treba diskutovat, urcite ano. Ked nie mne, mozno inemu alebo inym clubakom/neclubakom kt. si to precitaju...

A posledna vec, neber vsetko "na telo", ja som len pisal ze sa mi to zda cudne. A hned zatym som podakoval za tvoju snahu. I tebe pekny viiik a vsetko dobre do noveho roku :)

PS. mal si ohladom pravidiel na mysli nieco konkretne co by sa mi tam pacilo? :D
vw golf mk5, mynick-ov šedý myšiak tu: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=129&t=287883" onclick="window.open(this.href);return false;

Bobik3105
Vodič
Vodič
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 01.07.2014 15:22
Bydlisko: Snina

Re: Ojnicne loziska - vymena kedy?

Príspevok od používateľa Bobik3105 »

mynick napísal:Bobik, tam kde citas text kt. sem teraz pisem, tak vlavo od neho je okienko kde sa nachadza nick pouzivatela, jeho "hodnost"... ked si to pozries par prispevkov dozadu zistis ze ja som sem ziadny link nedaval!

Po druhe, ten link v prvom prispevku.. kedysi som to cital cele, tak ako som to uz napisal v prispevku c.2.

Po tretie, nic nestoji stale rovnako, Ani rozok, ani chleba, ani nejake veci ohladom ojnic. Na druhej strane, vdaka tomu co si sem hodil si clovek vie aspon tak predstavit o kolko bude mat prazdnejsiu penazenku.

Po dalsie, 99% pripadov je "stara mama povedala", nie je nic zle ked tu clovek naozaj hlada niekoho kto ma skusenost. Videl, pocul, cital som asi 3x tento pripad ale motor BXE. Mam BLS a sorry ze mna zaujima prave to co mam ja...

O to ze si pomohol nie je treba diskutovat, urcite ano. Ked nie mne, mozno inemu alebo inym clubakom/neclubakom kt. si to precitaju...

A posledna vec, neber vsetko "na telo", ja som len pisal ze sa mi to zda cudne. A hned zatym som podakoval za tvoju snahu. I tebe pekny viiik a vsetko dobre do noveho roku :)

PS. mal si ohladom pravidiel na mysli nieco konkretne co by sa mi tam pacilo? :D

PM...

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf V / Jetta"