Osvetlenie interieru

2003 - 2009

Moderátor: DEDO1

Používateľov profilový obrázok
Maher
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 24.05.2012 14:15
Kontaktovať používateľa:

Re: Osvetlenie interieru

Príspevok od používateľa Maher »

čisto teoreticky to môže byt tým ze ta ledka co si mal pred tým v priehradke mala väčší odpor ako tie v strope a pri týchto obvodoch to auto berie celkový odpor teda zráta si odpor na všetkých žiarovkách v interiéri a podla toho dá ci ide alebo nie a nakoľko máš v priehradke slabšiu led tak ti po zapnutý svetla odpojí napájanie lebo si mysli ze je odpálenia a ze to slabučko svieti už bolo vysvetlene. Môžem uviesť podobný príklad co sa stalo mne na osvetlení SPZ pokiaľ som mal jednu normálnu sufidku a jednu LED všetko išlo ako malo akonáhle som vymenil aj tu druhu za LED hneď mi vyhodilo chybu a v tom interiéri to funguje úplne rovnako
VW Golf V 1.4 16V Black

Používateľov profilový obrázok
MistrWajn
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 18.08.2015 15:37
Bydlisko: Žilina/Bratislava

Re: Osvetlenie interieru

Príspevok od používateľa MistrWajn »

Tiez sa priklanam k tomu nazoru. Ta jedna normalna ziarovka robila odpor pre cely obvod a preto to islo v pohode ale po vymene uz mas vsetky led bez odporu a preto to moze blbnut. Skus dat znova jednu klasicku ziarovku niekde v obvode ci sa to bude spravat normalne..Ak ano, potom ti staci kupit ledky s odpormi. Ja mam tiez v celom interieri s odpormi lebo to preblikavalo ked to zhaslo.
Naposledy upravil/-a MistrWajn v 26.04.2017 10:05, upravené celkom 1 krát.
Passat B7 Variant | 2011 | 2.0TDI (CFFB) 103kW → 140HP

Moja B7 (by MW)link

Saaleem
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 27.10.2013 18:33

Re: Osvetlenie interieru

Príspevok od používateľa Saaleem »

Maher napísal:čisto teoreticky to môže byt tým ze ta ledka co si mal pred tým v priehradke mala väčší odpor ako tie v strope a pri týchto obvodoch to auto berie celkový odpor teda zráta si odpor na všetkých žiarovkách v interiéri a podla toho dá ci ide alebo nie a nakoľko máš v priehradke slabšiu led tak ti po zapnutý svetla odpojí napájanie lebo si mysli ze je odpálenia a ze to slabučko svieti už bolo vysvetlene. Môžem uviesť podobný príklad co sa stalo mne na osvetlení SPZ pokiaľ som mal jednu normálnu sufidku a jednu LED všetko išlo ako malo akonáhle som vymenil aj tu druhu za LED hneď mi vyhodilo chybu a v tom interiéri to funguje úplne rovnako
No tato eada znie zaujimavo len potom by ten cely obvod neprestal svietit hned po vypaleni tej jednej normalnej ziarovky? A dalsia vec ze ja ako som ju hmed vymenil za prvu ledku to este islo. Len som ku potom vytiahol a chcel som tam skusit inu a to uz neslo.. a potom ked som skusil vratit tu co predtym isla uz ani ta nic... a potom som tam skusal aj obycajnu a dobru ziarovku a stale ňto neislo... tak neviem... ale viwm ze ten cely diel svetielka vyzera po tej predchadzajucej ziarovke ako keby sa tam niecostalo taky vyhoreny trokˇska a neviem ci aj sa tam nieco neulokilo z plastov co drzia tie zelezne kontakty ale tak to by nemalo mat vplyv ma funkcnost... ale skusim tam este raz dat ziarovky a aj viac do obvodu ci sa to rozhybe. Teraz mi ozaj v strednej polohe svieti slabo stredna a ked kliknem do polohy zapnutych tak mi stredna zhasne a tie v kruzkoch na strope zacnu slabo svietit ako ta stredna predtym. A dokola takto..

Používateľov profilový obrázok
Maher
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 24.05.2012 14:15
Kontaktovať používateľa:

Re: Osvetlenie interieru

Príspevok od používateľa Maher »

no ono to je ako jeden obvod a akonáhle detekuje riadiaca el chybu vypne vsetky minimalne to tak funguje pri interieri a pri ŠPZ (ostatne svetla vypina samostatne kazde). ono si inak davaj pozor aj pri tych s odpormi bežne čo kúpiš do 5€ sú viacmenej šmejdy a hrejú ako male radiátori. inak ked len tak bliknu a potom nesvietia tak je problem v odpore to uz bolo spomenute. ked ako ty vravis nejdu uz ani s klasickou tak niekde más skrat mozno si cvakol alebo spojil nejaky kablik v tej priehradke to by vyvetlovalo ze ti nehlasi PC chybu svetiel ale ani nesvietia lebo vsetok prud co ide sa strati prave na tom skrate a led len tleju lebo tym staci násobne slabší prúd ako klasickej ziarovke. poriadne skontroluje poistky a skus vymenit viacere ziarovky za normalne co to urobí. v tomto prípade sa nedá nic iné ako skúsat a skusat co to robí. inak aj ja som mal roztopeny ten drziak na ziarovku v kastliku ale normalne funguje
VW Golf V 1.4 16V Black

Saaleem
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 27.10.2013 18:33

Re: Osvetlenie interieru

Príspevok od používateľa Saaleem »

Maher napísal:no ono to je ako jeden obvod a akonáhle detekuje riadiaca el chybu vypne vsetky minimalne to tak funguje pri interieri a pri ŠPZ (ostatne svetla vypina samostatne kazde). ono si inak davaj pozor aj pri tych s odpormi bežne čo kúpiš do 5€ sú viacmenej šmejdy a hrejú ako male radiátori. inak ked len tak bliknu a potom nesvietia tak je problem v odpore to uz bolo spomenute. ked ako ty vravis nejdu uz ani s klasickou tak niekde más skrat mozno si cvakol alebo spojil nejaky kablik v tej priehradke to by vyvetlovalo ze ti nehlasi PC chybu svetiel ale ani nesvietia lebo vsetok prud co ide sa strati prave na tom skrate a led len tleju lebo tym staci násobne slabší prúd ako klasickej ziarovke. poriadne skontroluje poistky a skus vymenit viacere ziarovky za normalne co to urobí. v tomto prípade sa nedá nic iné ako skúsat a skusat co to robí. inak aj ja som mal roztopeny ten drziak na ziarovku v kastliku ale normalne funguje
Tak nakoniec som skusil pozriet tie poistky vedla volantu a nasiel som 7,5 A na 15 pozicii zrejme KO co vidim (viď. foto)... Neviem ci to je ona neskusil som ju vymenit ale najskor hej.
Prílohy
unnamed.jpg

Používateľov profilový obrázok
MistrWajn
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 18.08.2015 15:37
Bydlisko: Žilina/Bratislava

Re: Osvetlenie interieru

Príspevok od používateľa MistrWajn »

Tak minimalne tato je zla a treba ju vymenit...ak je to ale ona tak to stale nemusi znamenat ze ti to s novou poistkou pojde. Ak je skrat v tom drziaku co si spominal ze je prepaleny tak sa ti prepali poistka znova a budes musiet najskor odstranit ten skrat.
Passat B7 Variant | 2011 | 2.0TDI (CFFB) 103kW → 140HP

Moja B7 (by MW)link

Saaleem
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 27.10.2013 18:33

Re: Osvetlenie interieru

Príspevok od používateľa Saaleem »

Rozumiem. Stane sa nieco ak dam namiesto 7,5 A poistky 10A?

Používateľov profilový obrázok
hawker00
Pilot
Pilot
Príspevky: 705
Dátum registrácie: 13.02.2011 21:28
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Osvetlenie interieru

Príspevok od používateľa hawker00 »

Mozes v pohode dat.
VW GOLF VII 1.4TFSI - 123kW, Tornado Red, Highline - EX
VW Passat B7 Variant, 2.0TDI, 103kW, Highline Business

Saaleem
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 27.10.2013 18:33

Re: Osvetlenie interieru

Príspevok od používateľa Saaleem »

Tak nakoniec to bolo v poistke len :)

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf V / Jetta"