výfukový systém

2003 - 2009

Moderátor: DEDO1

Napísať odpoveď
lordik
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 06.02.2013 18:20
Bydlisko: Bratislava-Karlova Ves

výfukový systém

Príspevok od používateľa lordik »

nazdar páni... pri otočení klúčika/zapalovania do prvej polohy sa mi ako vždy rozsvietia všetky kontrolky na pristrojovke a postupne sa vypinaju. No jedna mi nevypne a je to výfukový systém, ale po naštartovaní zmizme. V manuale som sa o tom nejako moc nedočital... ku komu môžem dojsť na diagnostiku? (BA) :D
VW Golf V, BXE, 1,9TDi, 150 koníkov, r.v.2007

Používateľov profilový obrázok
mobilik
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17006
Dátum registrácie: 08.05.2008 14:59
Bydlisko: Neďaleko Košíc
Kontaktovať používateľa:

Re: výfukový systém

Príspevok od používateľa mobilik »

Ked sa po nastartovani vypne ta kontrolka tak to neries, mas to dobre... :wink:
Mobilikov kabroš mk1
Fotky zo zrazov a akcií VW klubu tu!
Montáž, poradenstvo a inštalácie fotovoltaických systémov, ohrevov vody a FV elektrárni.

lordik
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 06.02.2013 18:20
Bydlisko: Bratislava-Karlova Ves

Re: výfukový systém

Príspevok od používateľa lordik »

píšem to preto lebo som už pred nejakým časom zbadal že mám problém s otáčkami pri neutrali a ako keby strata výkonu, že mi vynechava pri jemnom pridani plynu.... a teraz tá kontrolka mi narobila vrásky, či sa to niekam inam nerozšírilo :/
VW Golf V, BXE, 1,9TDi, 150 koníkov, r.v.2007

Používateľov profilový obrázok
mobilik
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17006
Dátum registrácie: 08.05.2008 14:59
Bydlisko: Neďaleko Košíc
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mobilik »

Tak jedine diagnostika napovie...

Odoslané z HTC One X cez Tapatalk 2
Mobilikov kabroš mk1
Fotky zo zrazov a akcií VW klubu tu!
Montáž, poradenstvo a inštalácie fotovoltaických systémov, ohrevov vody a FV elektrárni.

Saaleem
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 27.10.2013 18:33

Re: výfukový systém

Príspevok od používateľa Saaleem »

Zdar borci, uz dlho mi svieti kontrolka zavady vyfukoveho systemu...neviem sice presne aku chybu pise na diagnostike...ale viem ze mi v servise povedali ze to zmazeme a uvidime..vyskocila znova...EGR ventil som si dal vycistit tiez...po nejakych 2000km to zase zacalo...teraz v januari na stk to samozrejme robilo problemy s emisiami...je pravda ze tam uz nejaky cas tankujem 95 s tymi aditivami a nie 98 alebo vyssie...naozaj byva v tomto smere najcastejsie zavada na tom nox senzore ktory je asi najlacnejsou suciastkou z tohto systemu ???Dakujem za rady aj ked vie ze potrbeujete diagnostiku... ale mozno mate skusenost..nerad by som mal problem na stk a bbol by som radyej keby nesvietila kontrolka a bolo vsetko ok...DIK za nejake rady postrehy a vase skusenosti

dream7000
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2085
Dátum registrácie: 20.04.2008 19:20
Bydlisko: Námestovo

Re: výfukový systém

Príspevok od používateľa dream7000 »

chceš dobrú radu? daj presný výpis z diagnostiky....inak dostaneš rady dobré, ale nemusia riešiť tvoj problém, okrem toho metóda náhodnej výmeny súčiastok je zvyčajne dosť drahá, hoci sa môže podariť na prvý pokus ale aj na posledný....obyčajne je problém v lambda sonde /ách/ ale nie je to pravidlo

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf V / Jetta"