Voda v kufry Golf V Panorama

2003 - 2009

Moderátor: DEDO1

don888
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 27.12.2012 13:24

Voda v kufry Golf V Panorama

Príspevok od používateľa don888 »

Caute, v lete som si kúpil Golf V variant s panoramatickou strechou a pri jednej výmene defektu som zistil že mám pri rezerve vodu, za rezervou čo je taký odkladací priestor je mokrý koberček, na zadných sedadlácha, pod nimi je sucho a aj strop je úplne bez vody, može to byť od tej strechy??? Ďakujem za pomoc

saharast2
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 27.10.2011 17:25
Bydlisko: Zvolen

Re: Voda v kufry Golf V Panorama

Príspevok od používateľa saharast2 »

no mam normalneho golfa 5 a u mna to islo od laveho zadneho svetla, musel som si vyrobit lepsie tesnenie ako je tam pri tych dvoch sroboch co sa uchytaju o karoseriu.
P.S.: Skontroluj si svetlo ci ho nemas zahmlene z vnutra

unnamedno.21
Vodič
Vodič
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 14.03.2012 21:44

Re: Voda v kufry Golf V Panorama

Príspevok od používateľa unnamedno.21 »

myslim si, ze od strechy to byt moze .... ked som riesil problem zatekania vody s panoram. strechy vlhli mi stlpiky (hlavne vodicov a spolujazdcov), ale voda dokaze stekat po stropnom tapacire, stplikoch az na podlahu !
najlepsie keby si to dokazal nejak odsledovat, aby si nedaval ten stresny tapacir dole zbytocne (ak nieje porucha od strechy)- ja som napriklad odhalil kvapkajucu vodu ked som poodkryl tapacir pri vodicovych dverach , takze u mna to bolo jasne.

ak zistis, alebo sa rozhodnes ze to je v tej streche, dat dole stresny tapacir nieje extra zlozite, chce to cas a trpezlivost (na by si sa mal o tom co to docitat) , s panoramatickej strechy idu v podstate 2 odtoky vpredu (vodic, spolujazdec) a 2 vzadu, dokopy su tam teda 4 spojky, ktore spajaju hadicku a odtokovy kanal a s najvacsou pravdepodobnostou bude chyba tam.
Golf V Variant Trendline, BLS, 77kW, 2007

don888
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 27.12.2012 13:24

Re: Voda v kufry Golf V Panorama

Príspevok od používateľa don888 »

ani pri jednom zo zadných svetiel nie je voda, ani sa nezahmlievajú a aj v okolí svetiel je úplné sucho. Chcel som rozobrať celý kufor ( všetky plasty a tapacír) ale bál som sa to poodtrhávať aby to potom nepukalo pri jazde.

Asi to budem musieť riešiť tým stropom a tými hadičkami.
Stačí tie hadičky prefúknuť kompresorom a celé to prečistiť???
A ešte jedna otázočka : tie 2ks zadných hadičiek idú v stĺpikoch pri kufri alebo v tých kde je koniec zadných dverí (neviem ako sa volajú presne C, D alebo aké stĺpiky) Ďakujem!!!

unnamedno.21
Vodič
Vodič
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 14.03.2012 21:44

Re: Voda v kufry Golf V Panorama

Príspevok od používateľa unnamedno.21 »

No, ak budez uz mat dole ten stresny tapacir tak uvidis ako su tie hadicky robene. Predne idu po prednych stlpikoch to je jasne a ak si to dobre pamatam, zadne by mali ist po stlpikoch uplne vzadu (teda pri kufri).
Ci ich staci prefuknut kompesorom - zalezi ci budu upchate, alebo bude len poskodene tesnenie. Je tam taka plastova (dost nesikovna) spojka, ktora spaja odtok zo strechy s hadickou, ktora ide potom cez stlpik dole. Je mozne ze ta spojka proste odisla, ted netesni. Ja som ro vyriesil zasilikonovanim tej spojky, takze to krasne zlepilo, utesnilo a je zatial pokoj ( uz asi rok). Ak to bude len upchate tak to treba nejak prefuknut ako si uz pisal.

Tapec sa nedava dole tak zle, ale je to prplave. Ak mas moznost zober si urcite niekoho na pomoc. Ako dat ten tapacir dole najdes aj tu na fore, treba hladat. Upozornujem, ze okolo panoramatickeo okna je taky kovovy ram, funguje to podstate ako protikus. Na to prides sam ked to uvidis ;)
Golf V Variant Trendline, BLS, 77kW, 2007

don888
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 27.12.2012 13:24

Re: Voda v kufry Golf V Panorama

Príspevok od používateľa don888 »

OK, Ďakujem ti za radu, skúsim to nejak spraviť keď sa počasie trošku umúdri. Potom ti napíšem ako to dopadlo.... Ďakujem pekný deň :-)

unnamedno.21
Vodič
Vodič
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 14.03.2012 21:44

Re: Voda v kufry Golf V Panorama

Príspevok od používateľa unnamedno.21 »

Nieje za čo ;)
daj vediet čo a ako, inak este davaj si bacha, ked budeš davat dole ten tapec -> vpredu, kde mas vypinas na ovladanie strechy a vnutorne osvetlenie - kable s toho su nalepene na tapacire (je mozne ze si o clovek nevsimne alebo sa pozabudne) , tak bacha az ich nepotrhas su dost tenke - opatrne ich odtial odlep alebo nieco. Tie kable myslim potom idu este aj po bokoch strechy - jednoducho opatrne s tym :)..az si nepridas robotu zbytocnu....
keby nieco, tak napis, snad pomozeme este ..
Golf V Variant Trendline, BLS, 77kW, 2007

don888
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 27.12.2012 13:24

Re: Voda v kufry Golf V Panorama

Príspevok od používateľa don888 »

Dnes som zistil že do kufra mi tečie voda cez tie Lyžiny čo sú na streche. Liali mi vodu na auto pekne po kúskoch som sa s tým hral a ked sa voda dostala k lyžinám tak z oboch tiekla voda do kufra a na oboch stranách kufra (v tých bočných priehradkách ) pekne stekala voda. A tá priehradka (pri zadných sedadlách čo je ) tá ostala suchá, takže teraz sám neviem s čím skorej začať :-(

unnamedno.21
Vodič
Vodič
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 14.03.2012 21:44

Re: Voda v kufry Golf V Panorama

Príspevok od používateľa unnamedno.21 »

No, tak zaciatok mas za sebou - zistil si v com je problem, takze teraz uz len hladat riesenie...
Predpokladam, ze tie lyziny su tam nasrobovane, takze by tam teoreticky malo byt nejake tesnenie medzi lyzinou a strechou. Skus pockat na odpoved ostatnych, ak sa nic nebude diat skus polozit konkretnu otazku ohladom tychto lyzin do sekcie Servis & Pomoc & Autohifi - tam si to vsimne asi viac ludi.
Neviem akym sposobom sa to ma demontovat ani nic podobne, takze viac ti neporadim ... skus este pouzit hladanie tu na fore - mozno to uz niekto riesil.
Vela stastia
Golf V Variant Trendline, BLS, 77kW, 2007

don888
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 27.12.2012 13:24

Re: Voda v kufry Golf V Panorama

Príspevok od používateľa don888 »

OK, Ďakujem za radu :-) maj sa..

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf V / Jetta"