Zamok vodicovych dveri-vypis VAG

2003 - 2009

Moderátor: DEDO1

skeblo
Vodič
Vodič
Príspevky: 191
Dátum registrácie: 24.12.2016 16:03
Bydlisko: Zvolen

Re: Zamok vodicovych dveri-vypis VAG

Príspevok od používateľa skeblo »

Ked auto odomykam tak v zamku 2x cukne. A doteraz otvorit islo a ked neslo na prvy krat tak som auto zamkol a odomkol este raz a dvere isli otvorit. Ako som uz pisal na internete som videl video ako chlapik dava cez krytku klucky drot s hacikom, nieco s nim potiahne a auto otvori, len nevidno co potiahne lebo zavadza vonkajsi plech.
VW Golf 5 Variant TDI, r.v.04/2008, AZV 100kW, 6 manuál

jjaannoo
Vodič
Vodič
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 07.03.2016 13:49
Bydlisko: Lubotin

Re: Zamok vodicovych dveri-vypis VAG

Príspevok od používateľa jjaannoo »

U mna je podobny pripad, ze pri stlaceni odomknutia na kluci mi auto otvori akoze na 2x, mam pocit ako keby pri prvom bliknuti smeroviek vsetky dvere okrem vodicovych a pri druhom bliknuti uz aj vodicove. Takze sa to javi ako u teba, ze v zamku 2x cukne. VAG mi vypisuje:

00096 - motor zamykani(zabezpeceni) centralniho zamykani dveri ridice (V161)
012 - chyba v elektr. obvodu - Sporadická

uz mi to robi dlhsi cas, po vymazani chyby sa chyba opat objavi. Ale problemy, ze dvere po odomknuti ostanu zamknute a naopak nemam. Mam pre istotu skontrolovat v zamku nejake studene spoje a podobne ?

Používateľov profilový obrázok
Maher
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 24.05.2012 14:15
Kontaktovať používateľa:

Re: Zamok vodicovych dveri-vypis VAG

Príspevok od používateľa Maher »

Tak to je presne to čo som spomínal vyššie. Je problém priamo v zámku ono sú tam dva motorčeky jeden zamkne dvere zvonka,kedy dvoma potiahnutiami kľučky zvnútra sa dvere dajú otvoriť. druhý zaistí dvere úplne proti otvoreniu zvonka aj zvnútra. Na motoroch sú vlastne na závitníku tiahla ktoré majú svoje krajné polohy a tie majú mikrospínače a to je práve problém že mikrospínač tuším toho kompletného uzamknutia nereaguje správne a napriek tomu že motorček sa pohne nedá impulz aj druhému nech sa pohne a zámok ostane zamknutý. Oprava je relatívne jednoduchá stačí zámok rozobrať a prepájkovať všetky kábliky čo tam uvidíte lebo chyba býva v studenom spoji po zlom pôvodnom zapájkovný ... Odporúča sa vymeniť aj samotné mikrospínače ale ja som to nerobil a už mi zámok 4 mesiace funguje správne. pokiaľ sa necítite na takýto zásah tak sa dá zámok veľmi jednoducho vymeniť za druhý ale odporúčam nešetriť aby ste nedopadli ako ja kedy mi po necelých dvoch rokoch na vodičových dverách odišol mikrospínač zamknutia ono sa auto síce zamklo ale nevedelo že je zamknuté a preto ani smerovky neblikli. Druhá vec bola že tie zámky mali na nič prichytené mikrospínače zavretia dverí a a spolujazdcove sú preto pre PC stále zavreté.

EDIT: chcel som nájsť nejaký obrázok k téme ale tu je niečo ešte lepšie kompletný fotonávod (ENG)
http://www.vwgolf.net.au/showthread.php ... stuck-FIX!
Naposledy upravil/-a Maher v 23.02.2017 11:23, upravené celkom 1 krát.
VW Golf V 1.4 16V Black

jjaannoo
Vodič
Vodič
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 07.03.2016 13:49
Bydlisko: Lubotin

Re: Zamok vodicovych dveri-vypis VAG

Príspevok od používateľa jjaannoo »

Co sa tyka samotnej opravy zamku, toho by som nebal, skor rozobratia dveri a veci s tym spojene.

skeblo
Vodič
Vodič
Príspevky: 191
Dátum registrácie: 24.12.2016 16:03
Bydlisko: Zvolen

Re: Zamok vodicovych dveri-vypis VAG

Príspevok od používateľa skeblo »

No ja by som ten zamok aj vymenil, alebo pozrel aspon kable v prechodke na dvere, ale najprv musim otvorit tie dvere. A co sa hovori v tom videu, ktore som dal vyssie? neviem dobre po anglicky, ale pod videom pisu ze tie dvere co sa odomkli sa dali tymto sposobom otvorit.
VW Golf 5 Variant TDI, r.v.04/2008, AZV 100kW, 6 manuál

Používateľov profilový obrázok
Maher
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 24.05.2012 14:15
Kontaktovať používateľa:

Re: Zamok vodicovych dveri-vypis VAG

Príspevok od používateľa Maher »

tak pokiaľ vieš otvoriť dvere tak to je jednoduché potrebuješ odskrutkovať torxi čo sú okolo dverí vymontovať zámok/záslepku kľučky dverí vytiahnuť kľučku a odskrutkovať malí šróbik čo je pod ňou a potom krásne a ľahko zhodíš dole celí plech dverí. skús pohľadať na YT sú nejaké videá ako na to.
pochybujem že by sa ti podarilo ten drótik dať cez dvere dole lebo tam fakt dobre drží a mám ten zámok pred sebou a určite nemá nič spoločné s tým či to ide alebo nie lebo jediná vec čo to ovplyvňuje je západka vnútri zámku.


EDIT: inak v tom videu hovorí o zasekávaní klučky kedy sa klučka horšie pohybuje lebo sa ten mechanizmus trie o ten drótik a potom ostane zaseknutý a že jeho odstránenie pomôže ale ako môžeš vidieť na mojej foto tu to nehrozí lebo to nie jev dierke. napriek tomu sa zámok zasekával. Naviac vo videu nie je absolútne spomenuté že o aké vw ide takže to kľudne môže byť G4, polo, Pasat kde je ten zámok iný to je vieidť aj na mojej foto
Prílohy
IMG_20170223_115016.jpg
VW Golf V 1.4 16V Black

skeblo
Vodič
Vodič
Príspevky: 191
Dátum registrácie: 24.12.2016 16:03
Bydlisko: Zvolen

Re: Zamok vodicovych dveri-vypis VAG

Príspevok od používateľa skeblo »

No a da sa ten zamok otvorit ak by som rozrezal plech okolo zamku, a dostal sa k zamku na zavretych dverach?
VW Golf 5 Variant TDI, r.v.04/2008, AZV 100kW, 6 manuál

Používateľov profilový obrázok
Maher
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 24.05.2012 14:15
Kontaktovať používateľa:

Re: Zamok vodicovych dveri-vypis VAG

Príspevok od používateľa Maher »

dá sa to aj nejak bez rezania vraj keď otvoríš zadné dvere tak vieš zhodiť ten plast co tam je a odskrutkovať tie torxi čo držia zámok a nejako sa stým pohrať skús hľadať možno nájdes aj niečo viac. poprípade viacerí radia skusat zamknut a odomknut a pri odomknutí ťahať za vnútornú kľučku a keď trafis správny moment tak zvykne povoliť a dá sa otvoriť.
VW Golf V 1.4 16V Black

skeblo
Vodič
Vodič
Príspevky: 191
Dátum registrácie: 24.12.2016 16:03
Bydlisko: Zvolen

Re: Zamok vodicovych dveri-vypis VAG

Príspevok od používateľa skeblo »

vdaka. Zatial som pri oomykani tahal len za vonkajsiu klucku. Este ma napadla jedna vec ze ked mam auto odomknute a potiahnem vnutornu klucku tak ta ide celkom dost potiahnut akoby cez nejaku este poistku, co trocha zastavi pohyb ale este troch sa klucka da potiahnut. no budem sa musiet s tym pohrat, len to uz by bolo mat dobre nahradny novy zamok. Mne taku istu chybu vyhadzuju aj soferove dvere ale tie zatial isly otvorit vzdy. vez vikend skusim aspon pozriet prechodku v tych soferovych a uvidim ci to je kabel alebo zamok. Inak ja by som ten plech mohol aj rozrezat, lebo origo plech mam gitovany a od sylvestra mam nachystany novy plech ktory som chcel menit.
VW Golf 5 Variant TDI, r.v.04/2008, AZV 100kW, 6 manuál

skeblo
Vodič
Vodič
Príspevky: 191
Dátum registrácie: 24.12.2016 16:03
Bydlisko: Zvolen

Re: Zamok vodicovych dveri-vypis VAG

Príspevok od používateľa skeblo »

Este jedna vec, ci zamky pre HTB su rovnake aj pre variant?
VW Golf 5 Variant TDI, r.v.04/2008, AZV 100kW, 6 manuál

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf V / Jetta"