Trhanie pri zohriatom motore

2003 - 2009

Moderátor: DEDO1

Používateľov profilový obrázok
topko
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 19.10.2011 18:32
Bydlisko: LE

Re: Trhanie pri zohriatom motore

Príspevok od používateľa topko »

ahojte mne trhalo pri 2000otackach pomohlo vycistenie EGR ventila :D

Používateľov profilový obrázok
saxoo
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 01.07.2011 14:34
Bydlisko: Kosice

Re: Trhanie pri zohriatom motore

Príspevok od používateľa saxoo »

mam taky isty problem s trhanim na golfe, potom daj vediet ked to vyriesis :-* :D
VW Golf 1.9 TDI 2004

skeblo
Vodič
Vodič
Príspevky: 191
Dátum registrácie: 24.12.2016 16:03
Bydlisko: Zvolen

Re: Trhanie pri zohriatom motore

Príspevok od používateľa skeblo »

Zdravim mam ten isty problem motor ide pekne aj startuje bez problemov, len na tom volnobehu ked sa zohreje s nim trha az to citit v sedacke. Skusal niekdo vymenit kabel pod ventilovym vikom?
Prílohy
409971090 (1).png
VW Golf 5 Variant TDI, r.v.04/2008, AZV 100kW, 6 manuál

mirec1207
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 30.05.2016 20:31

Re: Trhanie pri zohriatom motore

Príspevok od používateľa mirec1207 »

Ahoj,mal som ten istý problém na Tourane, najprv to robilo iba trochu ked bolo zahriate na volnobehu,sem-tam vynechalo,postupne sa to zhorsilo a triaslo viac a viac. Riesil som to skoro vyse pol roka co nevedeli na to prist ani v servisoch, pricom je to dost casta porucha TDI-ciek. Nakoniec som kupil opravnu sadu gumiciek na vstrekovace, a vsetky som vymenil lebo na 3-och vstrekoch boli gumicky uplne zodrate.Kupil som rovno aj opravnu sadu gumiciek a tesneni na tandemove cerpadlo.Po vymene motor ide pekne, ani raz nesklbnul.Ak by si mal veko motora dole,pozri aj elektricku listu napajania vstrekovacov,ta vie tiez robit problem.
Tu mas link na tie gumicky pre BKD motory: https://www.skoda-diely.sk/nahradny-die ... 21845.html" onclick="window.open(this.href);return false;

skeblo
Vodič
Vodič
Príspevky: 191
Dátum registrácie: 24.12.2016 16:03
Bydlisko: Zvolen

Re: Trhanie pri zohriatom motore

Príspevok od používateľa skeblo »

Zdravim dik za typ, ktorá je to ta elektrická lišta napájania podla toho obrázka, 30 alebo 40?
VW Golf 5 Variant TDI, r.v.04/2008, AZV 100kW, 6 manuál

mirec1207
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 30.05.2016 20:31

Re: Trhanie pri zohriatom motore

Príspevok od používateľa mirec1207 »

Podla vaseho obrazka by to mala byt elektricka lista napajania vstrekovacov c.30.Ale podla toho co pisete,to budu gumicky vstrekovacov.

skeblo
Vodič
Vodič
Príspevky: 191
Dátum registrácie: 24.12.2016 16:03
Bydlisko: Zvolen

Re: Trhanie pri zohriatom motore

Príspevok od používateľa skeblo »

No tak to este doplnim: mam vymenenu spojku a aj dvojhmotu, tandemove cerpadlo pretestnene, no caka ma vymena turba cez zimu hadzalo do nudzaka koli zvysenemu tlaku pred turbom. Turbo pojde nove ziaden repas a pri vymene s turbom sa bude cistit skrtiaca klapka, egr ultrazvukom, sanie. Auto nedimi, spotreba okolo 5,5 litra a to nejazdim na spotrebu. Na volnobehu na studenom motore dnes o 12 hod spotreba 0,5l/h. Za jazdy ziadne trhanie iba na volnobehu, na studenom motore trhanie je slabsie ako na zohriatom. Ked je von zima trhanie na teplom motore na volnobehu je naintenzivnejsie.
PS k tomu obrazku aj popis http://www.oemepc.com/vw/part_single/ca ... 460/lang/t" onclick="window.open(this.href);return false;
Naposledy upravil/-a skeblo v 18.01.2018 10:54, upravené celkom 1 krát.
VW Golf 5 Variant TDI, r.v.04/2008, AZV 100kW, 6 manuál

mirec1207
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 30.05.2016 20:31

Re: Trhanie pri zohriatom motore

Príspevok od používateľa mirec1207 »

Cize to sa vylucuje dost veci. Cez diagnostiku ste nekontrolovali snimace teploty nasavaneho vzduchu, snimac teploty paliva ci ukazuju spravne teploty?Turbo mozno je zle ale nemyslim si ze sposobuje to sklbanie na volnobehu. Ako vravim, gumicky vstrekov.Skuste vymenit.

skeblo
Vodič
Vodič
Príspevky: 191
Dátum registrácie: 24.12.2016 16:03
Bydlisko: Zvolen

Re: Trhanie pri zohriatom motore

Príspevok od používateľa skeblo »

Udaje som nenacitaval, ale mozem vyskusat. Auto taha dobre od spodu, tak vahu vzduchu vylucujem, mam s nou uz skusenost z peugeotu ked je KO. Turbo budem menit, lebo je pridreta variabilita. Tak skusim ked sa bude robit turbo vymenit aj tie gumicky. Este rozmyslam ze ked uz budu von vstreky, ci ich nedam vycistit ultrazvukom, ked uz sa bude aj egr cistit ultrazvukom.
VW Golf 5 Variant TDI, r.v.04/2008, AZV 100kW, 6 manuál

mirec1207
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 30.05.2016 20:31

Re: Trhanie pri zohriatom motore

Príspevok od používateľa mirec1207 »

Kludne ich mozete dat vycistit ultrazvukom,dost to pomoze,ale na 99% to bude nieco so vstrekovacmi,lebo turbo nazasahuje do regulacie volnobehu,to zacina pracovat s regulaciou podtlaku az cca od 1500 otacok.Ale ked vravite ze vam pridiera regulacia turba,dosledok je len to ze Vam auto hadze do nudzoveho rezimu.Potom dajte vediet ako ste dopadli.

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf V / Jetta"