FAQ - časté otázky...Čítajte skôr než sa spýtate

2003 - 2009

Moderátor: DEDO1

Používateľov profilový obrázok
Milky_06
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2144
Dátum registrácie: 25.12.2010 10:27
Bydlisko: Partizánske

Re: FAQ - časté otázky...Čítajte skôr než sa spýtate

Príspevok od používateľa Milky_06 »

výmena pedálov http://r32.blog.cz/ dnes sa idem do toho pustiť ;)
Golf V - 1.9 TDI (77kW) <BXE> čipnute na 140PS Môj GOLF-ík - ex
Honda CR-V 2.2I CDTI ES EXECUTIVE

Používateľov profilový obrázok
Marťas13
Vodič
Vodič
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 22.06.2014 15:33
Bydlisko: Michalovce

Re: FAQ - časté otázky...Čítajte skôr než sa spýtate

Príspevok od používateľa Marťas13 »

Renovácia madiel dverí :)

Rozobral som tapacír dverí :arrow: https://www.youtube.com/watch?v=khAceNYE6D8" onclick="window.open(this.href);return false; - tu je postup podrobný na rozobratie :)
vyskrutkoval som dole madla,z vnútornej strany ich držali tri torxy,povyťahoval spínače a z madiel obrusil tú gumu brusnými papiermi.Najprv drsnými a nakoniec 400-kou až úplne do hladka..nastriekal som dve vrsty základu na plasty a nakoniec čiernu matnú :) ja som mal aj ušúchane výpinače od prstov,tak som ich prelepil páskou a striekol konce striebornou aby som ušetril za nový hlavný prepinač :) tu máte výsledok..Je to strašná babračka ale robíte to pre seba tak majte trpezlivosť lebo niet nad pocit keď si niečo spravite sami :) viem že je najjednoduchšie kúpiť z netu nové ;) Je to tak na pol hodinu brúsenia s jedným madlom ak to chcete mať aspoň tak ako ja,dokiaľ všetká ta guma zíde a vybrúsiš to do hladka :) najťažšia je šoferová strana s tým madlom od vypínačom je strašna babračka :twisted: Je možnosť kúpiť na nete aj nové madla alebo vo vw,ale zase je to len guma a zas sa to tak isto ošúcha..dve vrstvy základu a dve vrsty laku sa nedaju porovnávať s gumu..budem rád ak som niekomu pomohol :)
EX Golf lll 1.9 D 47kw.
EX Golf V 1.9 TDi 77kw BKC.
Octavia ll 2.0 TDI 103 Kw BMM

juro-passat
Vodič
Vodič
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 03.03.2013 14:38
Bydlisko: Výčapy-Opatovce okres Nitra

Re: DIY -Vymena oleja a filtra v DSG Prevodovke

Príspevok od používateľa juro-passat »

PRIZRAKUS napísal:Tak a je tu dalsie pokracovanie mojich pokusov. Tentokrat je to vymena oleja a filtra v DSG prevodovke.
Robil som to trocha netradicnym sposobom, cez otvor pre olejovy filter, kedze som nemal specialny pripravok na plnenie zo spodu, cez olejovu vanu.
Potrebny material:
6l - DSG prevodovy olej Cislo dielu G052182A2 (odporucam kupit od clena na VW CZ - AVANTI)
1ks - olejovy filter (AVANTI doda s olejom)
1ks - tesnenie, Cislo dielu N091084501
Naradie:
10mm - nastrckovy kluc na bateriu
13mm - nastrckovy kluc na skrutky ktore drzia na mieste plast pod bateriou
14mm - imbus kluc na olejovu zatku
8mm - imbus kluc na plastovu "overflow" trubicku
24mm - nastrckovy kluc na olejovy filter
5,5 litra ide aj do passata 4motion????
Postup:
1) otvorit kapotu, odpojit bateriu a vybrat plast ktory drzi bateriu na mieste (3 skrutky)
Obrázok
Po tom sa naskytne pohlad na miesto kde je vydno filter
Obrázok

2) vliezt pod auto a odskrutkovat vypustaciu zatku na olejovej vani DSG prevodovky, pri tomto nezabudnut vybrat aj tu plastovu trubku ktora je vydno ked sa zatka odskrutkuje.
:!: Bez odstranenia tejto plastovej trubky vsetok olej nevytecie :!:
Obrázok

3) Ked vsetok olej vytecie, treba vlozit spet plastovu trubku, zaskrutkovat zatku a koncentrovat sa na odstranenie filtru
Obrázok

4) Teraz bude treba doplnit olej. Ja som si prisposobil lievik trochou plastovej trubky, ktoru som vopchal do stredu otvoru pod filtrom. Po tejto uprave som zacal liat 5.5l DSG oleja
Obrázok
Obrázok

5) po doplneni oleja treba dat na miesto filter, namontovat a zapojit bateriu
Obrázok

6) nastartovat motor, zaradit kazdu poziciu tak na 3 sekundy a vratit do pozicie P, ked bude teplota DSG oleja na urovni medzi 35-45C, NEVYPINAT motor, vliezt pod auto, odskrutkovat vypustaci srob, PLASTOVA TRUBKA OSTAVA TAM, a cakat kym vytecie prebytocny olej (do jedneho litra, nie viac). Ked uz bude olej len tak kvapkat, dat zatku spat a dotiahnut.
Obrázok

Uz len zostava radovat sa z dobre vykonanej prace.

Samozrejme vsetky opravy vykonavam na vlastne riziko a takisto odporucam, pokial si neverite, dajte auto skolenej osobe, :D , v pripade nudze do autorizovaneho servisu.
vw passat cc 3.6 fsi 4motion 2010

Používateľov profilový obrázok
Rades
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 482
Dátum registrácie: 02.08.2015 11:05
Bydlisko: Martin

Re: FAQ - časté otázky...Čítajte skôr než sa spýtate

Príspevok od používateľa Rades »

Tak aj ja pripájam návod na LED v kufri.
Svieti to asi takto:
Obrázok

Zo zvyšku plavajucej podlahy, alebo hocicioho som si spravil trojuholnik, aby som svetlo nasmeroval viac do stredu kufra a aby nesvietilo len dole. bolo tam treba vyrezat drazky aby to sadlo do toho rebrovania kde je aj origo svetielko.
Obrázok

Potom som to strelok ciernym sprejom a obojstrannou paskou prilepil do rebrovania. Na obe strany. Potom som na LED pasik (použil som zvysok nevodotesneho s diodami SMD3528) pripajkoval kablik a na jeho koniec (na +) osadil 2x odpor, aby som mal sucet 3,5 Ohm, tolko ma klasicka ziarovka. Odpor koli tomu aby LEd pas neostal "tliet" po zatvoreni kufra.
Obrázok

Odpory isli do zmrstovacej buzirky, aby nedoslo k skratu:
Obrázok

Nakoniec som prilepil LED pas obojstrannou paskou (ja pouzivam penovu, lebo tej co je na pase neverim a stava sa mi, ze nedrzi dobre) na pripravene trojuholniky a natiahol kable k original svetielku, kde som ich osadil do koncovky a stiahol kablovymi svorkami, aby sa mi nevytiahli. Zasunul som koncovku do otvoru po originaj svetielku a osadil som aj svetielko, ale nepripojene. To je vse. Dufam, ze niekomu pomoze. Keby boli nejasnosti, kludne piste. Mam aj LED pasy, lebo s tym robim, aj ine farby samozrejme a aj vodotesne.
Prílohy
IMG_20151110_173353.jpg
IMG_20151110_173310.jpg
VW GOLF 6 by Rades, 1,4 TSI
BMW 320d E90, 135kW, Black, 2,0 TDI
Suzuki Grand Vitara 4x4, 1,6i
_____________________________
Ex: VW GOLF 5 by Rades, 1,9 TDI
Ex: Toyota Yaris, 1,0 VVTI
Ex: Citroën Saxo, 1,4 MPI
Ex: Škoda FABIA, 1,9 TDI

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf V / Jetta"