zadny stierac golf V

2003 - 2009

Moderátor: DEDO1

Používateľov profilový obrázok
stefan-s
Vodič
Vodič
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 01.04.2013 20:38
Bydlisko: Stará Ľubovňa
Kontaktovať používateľa:

Re: zadny stierac golf V

Príspevok od používateľa stefan-s »

Ahojte, mám síce G VI, ale motorček zadného stierača (ktorého súčasťou je aj ostrekovač) je kompatibilný s tým z G V.
Problém ktorý riešim je, že mi v prechodke praskla hadička ostrekovača. Kúpil som taký nejaký typ spojky. Problém so zatekaním do kufra to síce poriešilo, ale objavil sa nový problém a to ten, že keď spustím ostrekovač predných skiel - tak jemne mi strieka voda aj na to zadné sklo. Mám podozrenie, že tou redukciou sa zúžil prietok a tým pádom zvýšil tlak v hadičke. Zapnutím predného ostrekovača mi jemne strieka aj ten zadný. Nemáte niekto s týmto skúsenosť? Nestretol sa niekto s podobným problémom? Existuje aj iný typ spojky???
VOLKSWAGEN GOLF VI - 1,2 TSI (77kW/105PS)
Registration date: 11/2012
Obrázok

MarekP
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 22.06.2017 09:10

Re: zadny stierac golf V

Príspevok od používateľa MarekP »

Servuste,
mám problém zo zadným stieračom na G5 (r.v.2006) a už som v koncoch, neviem nájsť kde by mohla byť chyba. Zadný stierač sa nedá vypnúť, stále stiera ako bláznivý, vypnúť sa dá len vytiahnutím poistky. Najskôr som rozobral obloženie 5-tych dverí, premeral som kontakty na konektore (sú tam štyri vodiče, hnedý a tri biele, hnedý je uzemnenie a ostatné sú šťava), pískali že sú v skrate, tak som rozobral prechodky vo dverách, jasné že bola zničená izolácia a skratovali káble, niektoré boli prerušené , tak som to opravil a myslel som že bude všetko OK. Lenže keď vrátim poistku naspäť, stierač stále ide stále a nedá sa vypnúť, šťavu mám vo všetkých troch vodičoch (oprava prechodky je OK, všetko je zaizolované). Cez VAG som kontroloval funkčnosť páčky, tá je OK, keď cez ňu idem pustiť zadný stierač, cvaká dole v jednotke el. siete, takže tam asi problém nebude. Dal som sa postupne do rozoberania interiéru a hľadania kadiaľ vedú káble, aby som zistil prečo mám el. prúd na všetkých pinoch konektora aj keď nemám pustený zadný stierač ale zatiaľ bezúspešne. Mám síce el. schému, ale nie som si istý či mám elektrinu na pine 2 a 3 z vedenia do motorčeka ostrekovača alebo odkiaľ. Niekde na inom fóre som sa dočítal, že chyba bude určite v motorčeku (v jeho dobehoch, dráhy dobehov by mohli byť poškodené napr. vodou a nevypnú stierač po dokončení jedného stieracieho cyklu), ale to mi nesedí s tým, že šťavu som nameral na všetkých pinoch (2 až 4), ako by sa potom aj ten nový motorček vypol? To by musel byť jeden kontakt ovládací, cez ktorý by komunikoval s hlavnou riadiacou jednotkou el. siete, že sa má prerušiť šťava. Nemám teraz po ruke iný motorček aby som to otestoval, tak sa Vás chcem opýtať, či ste sa niekto s niečím podobným nestretli. Mám zháňať iný motorček stierača, alebo ešte niečo iné premerať? Za odpovede vopred ďakujem.

Používateľov profilový obrázok
mobilik
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17006
Dátum registrácie: 08.05.2008 14:59
Bydlisko: Neďaleko Košíc
Kontaktovať používateľa:

Re: zadny stierac golf V

Príspevok od používateľa mobilik »

Urcite je problem v motorceku. V nom je priamo riadiaca jednotka. Bude vyskratovana a preto ide stierac stale. Kup druhy a bide to OK. ;-)

Odoslané z Lenovo P2a42 pomocou Tapatalku
Mobilikov kabroš mk1
Fotky zo zrazov a akcií VW klubu tu!
Montáž, poradenstvo a inštalácie fotovoltaických systémov, ohrevov vody a FV elektrárni.

MarekP
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 22.06.2017 09:10

Re: zadny stierac golf V

Príspevok od používateľa MarekP »

No veď to, že motorček už dávno nie je len "rotor a stator" ale ešte plno iných elektrosúčiastok, ktoré sú len zdrojom porúch a schému ku nim nenájdeš čo zahynieš. Idem zajtra objednať nový a potom dám vedieť ako to dopadlo.

MarekP
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 22.06.2017 09:10

Re: zadny stierac golf V

Príspevok od používateľa MarekP »

Dnes som bol po nový motorček, skúšobne som ho zapojil na konektor a čuduj sa svete všetko je teraz OK. Večer ho prehodím a starý rozoberiem a pozriem sa mu na črevá. Neskutočná bola aj cena, originál VW za 204€, durhovýroba od 115 do 85€. Ak by ešte niekto niečo podobné zháňal a nevadila by mu dlhšia dodacia doba, našiel som ich aj na aliexpress-e za super ceny, len ťažko povedať ako to bude s kvalitou a životnosťou.

MarekP
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 22.06.2017 09:10

Re: zadny stierac golf V

Príspevok od používateľa MarekP »

Nový motorček je namontovaný, všetko poskladané a funkčné, super. Dnes som rozobral ten starý a bol som nemilo prekvapený. Mal som na ňom hneď dve závady. Prvá - bola v ňom odpálená elektronika - trochu merania a pájkovania pod lupou (veľmi malé elektrosúčiastky), všetko asi kvôli tomu, že asi už dlhšiu dobu mi skratovali káble v prechodke do piatych dverí, alebo kvôli druhej závade - do motorčeka zatekala buď dažďová voda alebo voda z ostrekovača. Keď som rozobral tú malú prevodovku, aby som skontroloval vodivé dráhy na druhej strane toho veľkého plastového ozubeného kolesa, všetko bolo nejaké zatečené, vytiahol som hriadeľ na ktorom je pripevnený stierač, ostrekovač a dokonca aj to oceľové púzdro - všetko hrdzavé. Malé tesnenie okolo mosadznej rúrky s ostrekovačom sa mi hneď rozpadlo, gufero a tesnenia okolo hriadeľa celkom slušne zdeformované. Pokúpil som nové tesnenia a guferko, všetko vyčistil, popájkoval a vymenil, všetko poskladal, dal novú vazelínu a motorček beží ako nový - bude aspoň do zálohy, keby sa mi prihodilo zase niečo podobné. Na fórach je veľa návodov na takúto opravu (najmä bratia Česi na Octaviu), dá sa kúpiť aj opravná sada, stojí cca 45€, ja som ju nekupoval, lebo toto bol len pokus z dlhej chvíle.

Lowrider
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 22.05.2018 15:22

Re: zadny stierac golf V

Príspevok od používateľa Lowrider »

Ahojte mám obdobný problém. Zadný stierač mi ide neustále myslel som si že to bude v relátku ale mýlil som sa. Keď som ho vybral a premeral funguje správne. Podozrievam, že je chybná páčka stierača, lebo do relátka ide stále napätie na zopnutie a taktiež nefunguje ostrekovanie zadného skla. Na to ostrekovanie som taktiež podozrieval relátko no keď som ho vymenil s tím, čo je na predné sklo išlo bez problémov.

Lowrider
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 22.05.2018 15:22

Re: zadny stierac golf V

Príspevok od používateľa Lowrider »

UP: pozeral som prechodku, ale žiadne káble nie sú medzi sebou spojené a nie je na nich ani náznak popraskania izolácie má niekto nejaký tip ?

Používateľov profilový obrázok
frflos
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 17162
Dátum registrácie: 18.04.2009 19:48
Bydlisko: kusok od Partizanske

Re: zadny stierac golf V

Príspevok od používateľa frflos »

...cital si temu od zaciatku?
...už toľko nefrflem, ale rovno mažem, keď nečítaš pravidlá
...chces klubacke tricko a nalepku? klikni -->TUTO<--
...a nic nikde nikomu nezapisujem

Lowrider
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 22.05.2018 15:22

Re: zadny stierac golf V

Príspevok od používateľa Lowrider »

frflos napísal:...cital si temu od zaciatku?
Áno čítal, a nikto nikde nespomínal, že by meral zopínacie napätie na relátko (že by mu tam išlo stále) alebo páčku. A taktiež nikto nikde nespomínal že by mu nešlo aj ostrekovanie skla. A taktiež nikde nie je spomínané aj to prečo keď vytiahnem relátko na motorček zadného ostrekovača tak tie 2 piny ktoré neviem načo sú zrazu nemajú +12V.

Odkazuje sa tu najviac na diagnostiku a káble v priechodke ale diagnostiku nemám a káble som pozeral a sú OK. Tretia vec na čo sa odkazuje je chyba elektroniky motorčeka prečo stále ide ale to nevysvetluje prečo nefunguje ostrekovanie a prečo keď vytiahnem to relátko tak zrazu tie 2 miny stratia napätie.

Ďalšia vec spomína sa tu že zatečie voda do motorčeka, keď som ho rozobral nenaznačuje nič tomu, že by sa do vnútra dostala kvapalina.

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf V / Jetta"