zadny stierac golf V

2003 - 2009

Moderátor: DEDO1

mentolko
Vodič
Vodič
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 05.08.2010 14:40
Bydlisko: Levoca

Re: zadny stierac golf V

Príspevok od používateľa mentolko »

aj ja uz mam problem zo zadnzm stieracom a nefunguje uz...inak mam aj HID sadu..ti co vam to nejde, vyriesili ste uz to?co bolo nakoniec zle?

Používateľov profilový obrázok
stefan-s
Vodič
Vodič
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 01.04.2013 20:38
Bydlisko: Stará Ľubovňa
Kontaktovať používateľa:

Re: zadny stierac golf V

Príspevok od používateľa stefan-s »

stefan-s napísal:Nemám na svojom Golfe V dažďový senzor, no aj napriek tomu mi občas pri naštartovaní prebehne stierací cyklus (tam-späť)... Počas celej jazdy sa už zadný stierač sám nespustí. Dnes ráno po naštartovaní to už nebol len jeden cyklus, ale stieranie zastavilo až vypnutie motora - cestou do práce už nebol problém (stierač sa už sám nespustil). Neviete v čom by mohol spočívať môj problém?
stefan-s napísal:Nie, stojím v garáži a mám zaradený neutrál - vypnuté stierače. Naštartujem a prebehne stieraci cyklus na zadnom okne. Aj keď zaparkujem za slnečného počasia (teda pred zaparkovanim sa stierače nepoužívali - je teda vylúčený dobeh už rozbehnuteho stierania).
Naozaj nepozná nikto riešenie na môj problém?
Nemôže to byť chyba v páčke? Ako si overím jej 100% funkčnosť?
Diagnostika neukázala žiadny chybový kód.
VOLKSWAGEN GOLF VI - 1,2 TSI (77kW/105PS)
Registration date: 11/2012
Obrázok

dado45
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 03.02.2008 08:46

Re: zadny stierac golf V

Príspevok od používateľa dado45 »

stefan-s napísal:
stefan-s napísal:Nemám na svojom Golfe V dažďový senzor, no aj napriek tomu mi občas pri naštartovaní prebehne stierací cyklus (tam-späť)... Počas celej jazdy sa už zadný stierač sám nespustí. Dnes ráno po naštartovaní to už nebol len jeden cyklus, ale stieranie zastavilo až vypnutie motora - cestou do práce už nebol problém (stierač sa už sám nespustil). Neviete v čom by mohol spočívať môj problém?
stefan-s napísal:Nie, stojím v garáži a mám zaradený neutrál - vypnuté stierače. Naštartujem a prebehne stieraci cyklus na zadnom okne. Aj keď zaparkujem za slnečného počasia (teda pred zaparkovanim sa stierače nepoužívali - je teda vylúčený dobeh už rozbehnuteho stierania).
Naozaj nepozná nikto riešenie na môj problém?
Nemôže to byť chyba v páčke? Ako si overím jej 100% funkčnosť?
Diagnostika neukázala žiadny chybový kód.
Skus skontrolovat kabelaz v gumovej priechodke do zadnych dveri je to lava priechodka tiez mi stierac blbol sice nie tak ako tebe a mal som v priechodke polamanu izolaciu .

Používateľov profilový obrázok
stefan-s
Vodič
Vodič
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 01.04.2013 20:38
Bydlisko: Stará Ľubovňa
Kontaktovať používateľa:

Re: zadny stierac golf V

Príspevok od používateľa stefan-s »

Tak stiahol som gumenú prachovku nachádzajúcu sa v ľavej prechodke. Je tam zopár káblikov, ktoré majú polámanú izoláciu, ale sú to len úzke pásiky (navzájom sa tie holé káble nedotýkajú). Ale keď sme už pri tom - ako to ošetriť? Každý káblik preizolovať elektrikárskou páskou, alebo bude potrebné ťahať nové?
VOLKSWAGEN GOLF VI - 1,2 TSI (77kW/105PS)
Registration date: 11/2012
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
jokir
VWagenista
VWagenista
Príspevky: 1244
Dátum registrácie: 05.06.2013 20:31
Bydlisko: Levice

Re: zadny stierac golf V

Príspevok od používateľa jokir »

Stačí tá páska
VW Golf VI Variant 1,6 TDI CAYC
Seat Ibiza 1,9 SDI AEY
Úprava budíkov,PCR2.1,EDC16,17,MED9,17,DSG-IMMO klonovanie,kĺuče,oprava RJ,S/S off,mapy RNS310,315,MMI,MIB,flash a parametrizácia ,downgrade sw po DG ,VIMmanager,oprava VCDS, crashdata

salko
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 300
Dátum registrácie: 25.07.2011 11:16
Bydlisko: Bratislava

Re: zadny stierac golf V

Príspevok od používateľa salko »

Osobne odporúčam nechať natiahnuť nové káble. Tiež som tak dopadol, najskôr mi nefungovalo osvetlenie kufra, potom ešte niečo. Keď to elektrikár rozhodil, našiel dokopy 5 káblov, ktoré mali pretrhanú izoláciu.
Je to bežná chyba týchto áut. Šikovný elektrikár to má za chvíľu urobené a máš istotu.
Sadzomet Golf 6, 2011, 77kW [CAYC]

Používateľov profilový obrázok
stefan-s
Vodič
Vodič
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 01.04.2013 20:38
Bydlisko: Stará Ľubovňa
Kontaktovať používateľa:

Re: zadny stierac golf V

Príspevok od používateľa stefan-s »

Skúsim teda tú pásku, ak bude problém pretrvávať budem zvažovať natiahnutie nových káblov (šikovného elektrikára vo svojom okolí však nepoznám)...
VOLKSWAGEN GOLF VI - 1,2 TSI (77kW/105PS)
Registration date: 11/2012
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
stefan-s
Vodič
Vodič
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 01.04.2013 20:38
Bydlisko: Stará Ľubovňa
Kontaktovať používateľa:

Re: zadny stierac golf V

Príspevok od používateľa stefan-s »

Takže zašiel som do servisu s tým, že mi blbne zadný stierač. Technik išiel hneď pozrieť na káble v akom sú stave - problém bol potvrdený. Údajne sú káble obaľované ekoizoláciou, ktorá vplyvom teplôt a vlhkosti popraská. Je to vraj bežný problém týchto aut. Káble budú popraskané určite aj na pravej strane a tiež by si zaslúžili výmenu.
A čo cena za výmenu káblovania v ľavej strane kufrových dverí? 90€ materiál a 40€ práca... :/
VOLKSWAGEN GOLF VI - 1,2 TSI (77kW/105PS)
Registration date: 11/2012
Obrázok

salko
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 300
Dátum registrácie: 25.07.2011 11:16
Bydlisko: Bratislava

Re: zadny stierac golf V

Príspevok od používateľa salko »

Ja som platil 25€ za materiál aj prácu (iba ľavá prechodka). Klasický elektroservis v BA.
Sadzomet Golf 6, 2011, 77kW [CAYC]

Používateľov profilový obrázok
stefan-s
Vodič
Vodič
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 01.04.2013 20:38
Bydlisko: Stará Ľubovňa
Kontaktovať používateľa:

Re: zadny stierac golf V

Príspevok od používateľa stefan-s »

Keby aj tu na východe boli také ceny. Tak to je už iná cena 25€... Nevieš mi povedať číslo toho dielu (ľavej prechodky)???
VOLKSWAGEN GOLF VI - 1,2 TSI (77kW/105PS)
Registration date: 11/2012
Obrázok

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf V / Jetta"