Golf 4 1.9 TDI - Vypína turbo

1997 - 2005

Moderátor: xmon

Pravidlá fóra
Vitajte v sekcii Golf IV / Bora. Pokial ste tu prvý raz tak si prosím prečítajte Pravidlá . Prv než založíte novú tému, prejdite si tému Často kladené otázky - FAQ , prípadne vyskúšajte vyhľadávanie.
Napísať odpoveď
Standy2522
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 09.10.2019 20:37

Golf 4 1.9 TDI - Vypína turbo

Príspevok od používateľa Standy2522 »

Ahojte klubáci.

Možno sa to už niekde riešilo a možno nie ale každopádne založím si novú tému nech nie som v tom stratený.

Na začiatok uvediem základné informácie ohľadne auta ktorého sa to týka:
VW Golf 4, 1.9TDI 66Kw, Kód motora-ALH, naj. cca 271tkm.

Mám problém s turbom (asi)
Posledné dni mi to vôbec nerobilo ale teraz začalo znova.
Vždy keď som išiel cca 90 vyplo mi turbo. To prestalo keď som kompletne vymenil všetky hadičky + ešte menič tlaku turba, a vyčistil + pretesnil sacie zvody a vymenil váhu vzduchu + filter.
Mal som fakt že pár dni pokoj od toho. Ale dnes som vytiahol auto na diaľnicu nech to vyskúšam aj na vyššej rýchlosti a akonáhle sa dotkla palička 120km/h tak v momente vyplo turbo. Skúsil som odstaviť auto chvíľu som počkal, naštartoval - turbo išlo ale hneď ako som znova došiel na 120km/h vyplo.

Vedeli by ste mi prosím poradiť čím by to mohlo byť? Som už zúfalý z toho a je to pre mňa fakt že vďačné auto takže ho chcem dať dokopy.

Za každú radu Vám vopred ďakujem a dúfam že sa najde niekto kto by mi vedel pomôcť pripadne poradiť.

Používateľov profilový obrázok
wheel
VWjunior
VWjunior
Príspevky: 1818
Dátum registrácie: 20.12.2010 13:28

Re: Golf 4 1.9 TDI - Vypína turbo

Príspevok od používateľa wheel »

Podla mna tento problem este nikto nikdy neriesil a si uplne prvy komu vypina turbo.Skusil si google, alebo pohladat na tomto fore?

N75, turbo, hadicky.. Diagnostika pise co?
1.8T f čypu

Používateľov profilový obrázok
Lookisvk
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2475
Dátum registrácie: 24.02.2013 16:25
Bydlisko: TN kraj

Re: Golf 4 1.9 TDI - Vypína turbo

Príspevok od používateľa Lookisvk »

550 krat je to tu omielane.
Skontrolovat regulacnu banku na turbe
Ex Golf IV
Aktual Polo- Odpadlík///Link -> Leon MK2
Obrázok

PITEK JIRI
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 04.11.2011 20:28

Re: Golf 4 1.9 TDI - Vypína turbo

Príspevok od používateľa PITEK JIRI »

Nazdar Standy 2522 ! Mám Boru v tej istej motorizácii ako máš Ty a aj približný počet najazdených km . Po roku experimentovania ,zbytočného vyhadzovania peňazí a neskutočného stresu pri jazde a najmä predbiehaní som sa dopracoval k záverečnému riešeniu- výmena turba za repasovaný diel. Už druhý rok si jazdím v pohodičke a auto ide ako za mlada. Rieš to čo najskôr,je to životohrozujúca závada. Viem, prečo Ti to píšem. S pozdravom Juro.

Standy2522
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 09.10.2019 20:37

Re: Golf 4 1.9 TDI - Vypína turbo

Príspevok od používateľa Standy2522 »

Ahoj, prepáč za neskorú odpoveď. Áno bolo to turbom. Ešte som to neriešil ale je to v pláne. Treba urobiť výbrus a vyčistenie turba :) Potom bude všetko fungovať ako má.
Ku tomu som mal problém aj s váhou vzduchu. Lebo ja mám 2-zónovú a ja som tam dal 1-zónovú.

Ďakujem ale :)

Standy2522
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 09.10.2019 20:37

Re: Golf 4 1.9 TDI - Vypína turbo

Príspevok od používateľa Standy2522 »

Lookisvk napísal:
26.01.2020 10:26
550 krat je to tu omielane.
Skontrolovat regulacnu banku na turbe
Regulačná banka to nebola. Ani N75 ventil.

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf IV / Bora"