Kúpa VW Golf IV

1997 - 2005

Moderátor: xmon

Pravidlá fóra
Vitajte v sekcii Golf IV / Bora. Pokial ste tu prvý raz tak si prosím prečítajte Pravidlá . Prv než založíte novú tému, prejdite si tému Často kladené otázky - FAQ , prípadne vyskúšajte vyhľadávanie.
Napísať odpoveď
Indefatigable
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 21.04.2016 18:18

Kúpa VW Golf IV

Príspevok od používateľa Indefatigable »

Ahoj, rád by som sa poradil so skúsenejšími, poprípade s majiteľmi tohto auta ohľadom kúpy, rád by som auto kúpil na slovensku, v aute budem jazdiť skoro vždy sám, jazdím predpisovo, ročne najazdím maximálne 5000 kilometrov 50 až 100 kilometrové trasy.
Moja prvá otázka znie, ktorý motor je pri rozumnom jazdení a poctivom servise najspoľahlivejší. Rád by som si auto nechal viac rokov.
2. By som rád vedel aké sú servisné náklady pri nájazde 5000 kilometrov ročne - 90% mimo mesto a diaľnica, ďalej ako sú na tom autá s ochranou proti korózii.
3. Ktorý rok výroby by bol najrozumnejší a či zvoliť kúpu od súkromného predajcu alebo vyberať auto v bazáre.

Zatiaľ rozmýšľam medzi 1.9 TDi 66kw alebo 1.9 TDi 81kw s manuálnou prevodovkou, po prvom majiteľovi.

Ďakujem za rady. :)

Používateľov profilový obrázok
html
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 643
Dátum registrácie: 28.08.2013 10:11
Bydlisko: Raz tu, raz tam

Re: Kúpa VW Golf IV

Príspevok od používateľa html »

Ja síce mám novšieho golfa, no na ten nájazd km jednoznačne benzín, žiadny diesel. Súkromník či bazár, to máš dnes už jedno. Jeden aj druhý ťa oiebe, pretože sa toho auta chce zbaviť, takže ak nekupuješ auto od známeho je to jedno, samozrejme ačkam sa vyhni oblúkom. A aký drahý bude servis záleží od predošlého majiteľa ako sa o auto staral. Nečakaj, že ak kúpiš auto s málo km, tak si vyhral. Poznám človeka, ktorý má 10 ročného päťkového golfa so 100 000km, lenže po tom by som auto nechcel asi ani zadarmo, je to taký drž groš, že ešte na 10 ročnom aute nevymenil rozvody, takže nepozerať na km, ale skôr na stav auta, ktorý sa samozrejme pri obhliadke neprejaví hneď. Ojazdené auto ak nie je od známeho bude vždy len mačka vo vreci. Môžeš natrafiť na pekný kúsok, ktorý si okrem oleja a filtrov nebude pýtať žiadny servis a môžeš natrafiť na auto, ktoré sa bude zdať byť dobré a do pol roka vymeníš polku auta
VW Golf VII 1,4TSI BM 90 kW
ex: Renault Megane phase I 1,6 66kW LPG ; Ford Sierra 2,0 ; VW Golf VI Variant 1,6 TDI Bluemotion+ VW Golf 3 1,6 55kW ; Ford Mondeo 2,5 V6 ; Nissan Almera 1,5

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf IV / Bora"