1.9 TDi 74kw PD

1997 - 2005

Moderátor: xmon

Pravidlá fóra
Vitajte v sekcii Golf IV / Bora. Pokial ste tu prvý raz tak si prosím prečítajte Pravidlá . Prv než založíte novú tému, prejdite si tému Často kladené otázky - FAQ , prípadne vyskúšajte vyhľadávanie.
rytmy
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 07.01.2016 23:30
Kontaktovať používateľa:

1.9 TDi 74kw PD

Príspevok od používateľa rytmy »

hoši taká otázočka aký je postup pri výmene spojky ?? a aká je to obtiažnosť od 1-10 1 najľahšie 10 najťažšie, lebo v jak na to som to nejako nepochopil...

Používateľov profilový obrázok
Obrocnik-VladoZV
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 7024
Dátum registrácie: 28.05.2010 20:41
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Re: 1.9 TDi 74kw PD

Príspevok od používateľa Obrocnik-VladoZV »

Pre servisaka 1 pre laika 10.Najradsej menim na takychto motoroch spojku.Menit spojku na Opli,Mercedese je obtiaznejsie tri krat tollko

jakub235
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 31.07.2016 12:32
Bydlisko: teplicka nad vahom placova 453/39

Re: 1.9 TDi 74kw PD

Príspevok od používateľa jakub235 »

Zdravim chcem sa spitat odislo mi turbo a chcel by som tam dat nieco silnejsie lenze neviem ake sa tam zmesti a aby som nemusel moc prerabat okolo toho

stevocz
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 345
Dátum registrácie: 16.03.2009 12:27
Bydlisko: Košice

Re: 1.9 TDi 74kw PD

Príspevok od používateľa stevocz »

zalezi aky motor mas. ak mas ten 74kw tak tam mas asi garrett GT1749V ak chces minimum uprav tak asi jedine GT1749VA alebo GT1749VB

jakub235
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 31.07.2016 12:32
Bydlisko: teplicka nad vahom placova 453/39

Re: 1.9 TDi 74kw PD

Príspevok od používateľa jakub235 »

Hej 74 kw vlastne to su tubra 96 a110 kw ale to budem musiet zohnat intercooler aj z chadicami ci netreba lebo ja sa do motorou moc neviznam ja som viuceni klampiar

stevocz
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 345
Dátum registrácie: 16.03.2009 12:27
Bydlisko: Košice

Re: 1.9 TDi 74kw PD

Príspevok od používateľa stevocz »

96kw ma taky isty intercooler ako slabsie verzie akurat ma hadice s bajonetom. takze to riesit nemusis.
110kw ma uz intercooler v predu.
vsetko zalezi aky vykon chces.

inac to ze ked vymenis tvoje turbo za VA alebo VB tak neznamena ze to tam das kus za kus. je potrebna bud hadica z turba do coolera alebo povodnu treba trochu zrezat. ak zrezes tak treba redukciu. a tiez treba trochu pootocit kompresorovou castou na turbe. ale co vsetko presne treba najdes asi aj tu na fore.

a potom treba hlavne ist nacipovat aby si ten potencial vyuzil. ak chces vacsi tlak ako 1.5baru tak treba aj ine cidlo tlaku.

jakub235
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 31.07.2016 12:32
Bydlisko: teplicka nad vahom placova 453/39

Re: 1.9 TDi 74kw PD

Príspevok od používateľa jakub235 »

No asi dam to 96 kw .lebo uz mam cez 300tisic nabehane ibe dat premerat tlaky vo valcoch
A tu hadicu co si spominal ze hu treba zrezat tak nasiel som na bazosi original z 96 kw tu hadicu ta by mala pasovat ci.
akurat neviem nasit to cidlo tlaku ci staci kupit original na 96kw

stevocz
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 345
Dátum registrácie: 16.03.2009 12:27
Bydlisko: Košice

Re: 1.9 TDi 74kw PD

Príspevok od používateľa stevocz »

neviem ako to je pri 74 a 96 riesene lebo 96 ma aj na coolery bajonety tak neviem ci by si nemusel aj ten kvoli tej hadici menit. ja som nechal povodnu hadicu aj cooler a som ju len zrezal a dal redukciu. tiez pri tej hadici treba dat pozor na to aby bol dobry bajonet na nej lebo zvykne sa osuchat a potom hadicka vyskakuje.

a senzor tlaku potrebujes 038906051C ty by si mal mat 038906051B najlepsie pozriet ci tam mas taky (najdes ho zhora na coolery). lebo starsie mali aj iny snimac ktory je sirsi a vtedy by ti ten C nepasoval.


inac je lepsie dat turbo z 110kw lebo mas tam vacsiu rezervu keby si chcel neskor viac tlacit.

jakub235
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 31.07.2016 12:32
Bydlisko: teplicka nad vahom placova 453/39

Re: 1.9 TDi 74kw PD

Príspevok od používateľa jakub235 »

Aha no tak bude najlepsie hu zrezat a kde si zohnal tu redukciu.
A mam jednu otazku co je lepsie kupit original turbo alebo turbo po repase
lebo mam na ruke turbo po repase ma najazdene 6000 km ze ci ho zobrat alebo zohnat turbo orivinal bez repasu co ma malo najazdene

stevocz
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 345
Dátum registrácie: 16.03.2009 12:27
Bydlisko: Košice

Re: 1.9 TDi 74kw PD

Príspevok od používateľa stevocz »

zalezi aky je ten repas a ake bolo to turbo pred repasom. najlepsie je upne nove turbo. potom pouzite ktore je vo velmi dobrom stave a nakoniec asi ten repas.
Ale pouzite je dost tazko zistit ci je v dobrom stave. Moze vyzerat ze je dobre a o chvilu zacne pustat olej alebo nieco ine. Ale ak je dobre urobeny repas tak moze vpohode fungovat dlho. na nete je kopa firiem co ponuka repas, ale to robia casto tak ze len kupia novy stred prehodia a hotovo. Ale nezistuju ci je dobre vyvazene a tiez casto nejaky lacny stred co dlho nevydrzi.

redukcia je taka http://www.turbosport.cz/1733-redukce-v ... -na-v.html" onclick="window.open(this.href);return false; ja som ju zohnal z bazosu lacnejsie.

odporucam ti pozriet stranku dieselpower.cz/forum tam urcite najdes kopu navodou co vsetko je potrebne upravit pri vymene turba. a aj sa tam par krat riesilo od koho repas pripadne hybridne turbo.

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf IV / Bora"