bora 1.6 74kw problem! vyskakuju otacky na 3tis

1997 - 2005

Moderátor: xmon

Pravidlá fóra
Vitajte v sekcii Golf IV / Bora. Pokial ste tu prvý raz tak si prosím prečítajte Pravidlá . Prv než založíte novú tému, prejdite si tému Často kladené otázky - FAQ , prípadne vyskúšajte vyhľadávanie.
michal662
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 17.06.2015 08:42

bora 1.6 74kw problem! vyskakuju otacky na 3tis

Príspevok od používateľa michal662 »

Problem spociva v samovolnom zvyseni otacok motora pocas jazdy - auto zacne samo zrychlovat a ked sa vyhodi rychlost(neutral), tak motor sa vytoci na cca 3000ot/min a konstantne udrzuje tieto otacky, az kym nieje vypnuty motor. Po opatovnom nastartovani je vsetko OK, ale stava, ze pocas jazdy sa otacky zvysia opat. Pocitac ukazal lambdu a cidlo teploty vody. Poradte prosim uz som zufaly dakujem

Používateľov profilový obrázok
David777CL
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 18.12.2013 10:45
Bydlisko: Humenné

Re: bora 1.6 74kw problem! vyskakuju otacky na 3tis

Príspevok od používateľa David777CL »

To máš AKL? Skús vyčistiť škrtiacu klapku a prezri hadice. Už som si zopár prasknutých našiel aj ja.
Váhu keď odpojíš tak nejaká zmena?
G IV 1.6 74KW APF
Obrázok

michal662
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 17.06.2015 08:42

Re: bora 1.6 74kw problem! vyskakuju otacky na 3tis

Príspevok od používateľa michal662 »

Ano je to AKL hadice som pozeral aj som jednu vymenil a to tu hrubu saciu hadicu od vahy vzduchu. no neviem su este nieake hadice na ktore by som sa mal zamerat? Vahu vzduchu som nemal odpojenu mozem skusit. cistil som klapku no nedal som ju do zakladneho nastavenia ale to az je bezo zmeny predtym co som ju cistil robilo to to iste ako aj potom a teraz. Minule mi auto skapalo ked som cakal na krizovatke ked som stal z nicoho nic a nechhcelo nastartovat. Ked naskocilo tak strasne triaslo celym autom otvoril som kapotu a motor sa strasne tirasol ako som myslel ze chce vyskocit von a ked som pridal plyn tak zhasol. po case sa mi to podarilo nastartovat a siel som par metrov a nato zas vyleteli otacky na tych cca 4tis. uz som zufaly

Používateľov profilový obrázok
David777CL
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 18.12.2013 10:45
Bydlisko: Humenné

Re: bora 1.6 74kw problem! vyskakuju otacky na 3tis

Príspevok od používateľa David777CL »

Klapku vyčisti, daj základné nastavenia - mne to pomohlo.
Keď ti trasie motorom, ideš na 3valce. Zapaľovací modul máš ok? Zhoď káble a prezri všetky sviečky, jednu budeš mať zlú zrejme.
G IV 1.6 74KW APF
Obrázok

michal662
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 17.06.2015 08:42

Re: bora 1.6 74kw problem! vyskakuju otacky na 3tis

Príspevok od používateľa michal662 »

klapka je vycistena ani nebola spinava. pondelok to pojdem dat do zakladneho nastavenia a uvidime sviecky som nepozeral musim pozriet, len to je natom zaujimave ze to roby len obcas, to znamena ze mozno raz za den ked autom chodim cely den

Kubo289
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 12.05.2015 21:30

Re: bora 1.6 74kw problem! vyskakuju otacky na 3tis

Príspevok od používateľa Kubo289 »

Ja mam taky podobný problèm ked ráno naštartujem stojím nepridavam nič otáčky vyletia ked ich drží sitič a ked idu už normalne do optimalnych otáčok tak skaču hore dolu a niekedy aj skape preto musim pri starte - naštartovať držat pedal a ked padajú znova zasa pridať. Zaujímave je to ze po nejakom čase jazdy to prestane a auto si drži svoje otáčky behom celého dňa len rano ked naštartujem to robí . Klapku som čistil a nadstavil . Nemáte skusenosti s takymto niečim ? Ďakujem za odpoveď :) .

michal662
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 17.06.2015 08:42

Re: bora 1.6 74kw problem! vyskakuju otacky na 3tis

Príspevok od používateľa michal662 »

Cauko ja som mal to iste stacilo vymenit cidlo teploty vody a problem bol vyriesieny.. Cidlo ma stalo 5€ skus dat auto ale najprv ma pocitac.

Kubo289
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 12.05.2015 21:30

Re: bora 1.6 74kw problem! vyskakuju otacky na 3tis

Príspevok od používateľa Kubo289 »

Dobre skusim to napichnúť na PC a dám vedieť ako som dopadol . :)

Kubo289
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 12.05.2015 21:30

Re: bora 1.6 74kw problem! vyskakuju otacky na 3tis

Príspevok od používateľa Kubo289 »

Takže po diagnostike mi vyhodilo lambdu , vahu vzduchu ale to asi preto lebo som ju skušal odpojiť a snimas teploty . Vymazal chyby znova spravil a nič neukazalo . Tak ja neviem rozmýslam či hy to nebolo zapalovanie ten dis modul alebo ako sa to volá . Neviem čo to je .

truli
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2737
Dátum registrácie: 19.02.2008 16:13
Bydlisko: BB

Re: bora 1.6 74kw problem! vyskakuju otacky na 3tis

Príspevok od používateľa truli »

Co tak pozriet blok hodnot ci funguje lamda a neviem ci tam niesu dve. Za dalsie tesnost hadic to znamena aj podtlakova hadica na brzdy ma suvis ako aj sacie potrubie plastove.
VAG 19.1, VAS 5054+ODIS 2.2,ODIS ,OPRAVA DSG PREVODOVIEK VÝMENA OLEJA V AUTOMATICKÝCH PREVODOVKÁCH STROJOM Čistenie vstrekov všetkých aj aj palivovej sústavy, testovanie benzínových vstrekov na skúšobnej stolici

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf IV / Bora"