unik chladiacej kvapaliny

1997 - 2005

Moderátor: xmon

Pravidlá fóra
Vitajte v sekcii Golf IV / Bora. Pokial ste tu prvý raz tak si prosím prečítajte Pravidlá . Prv než založíte novú tému, prejdite si tému Často kladené otázky - FAQ , prípadne vyskúšajte vyhľadávanie.
golfik 257
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 05.02.2015 15:23

unik chladiacej kvapaliny

Príspevok od používateľa golfik 257 »

servis VW Golf 4 KE, SNV, PO, GL ... je treba vymenit tesnenie pod hlavou zeerie totižto chladiacu kvapalinu...

Používateľov profilový obrázok
Puk
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2885
Dátum registrácie: 20.01.2012 18:55
Bydlisko: Košice - Západ

Re: unik chladiacej kvapaliny

Príspevok od používateľa Puk »

:idea: Pozri do vyrovnávacej nádobky. Ak v nej bude mastný povlak a bude špinavá (zvnútra :wink: ), tak skoro určite :minzdr: . Ešte pozri či ti vytláča cez prepad na nádobke. Ak je vnútro čisté, tak skontroluj spoje na hadiciach a hadice. :drv:
:cowb:
Red Pracant - Golf4 Variant 1.9 TDI, r.2001: 66kW, ALH + čip na 83.8kW EGR: ON KAT: ON
Šedivák - Audi A4 Avant 2.0 TDI-CR, r.10/2008 105kW, CAG

golfik 257
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 05.02.2015 15:23

Re: unik chladiacej kvapaliny

Príspevok od používateľa golfik 257 »

vnnutro nadržky je ciste aj okolo nej je vsade sucho, hadice skontrolovane a vsade sucho nic nevidno, kryt rozvodov dole a aj tam sucho

Používateľov profilový obrázok
Puk
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2885
Dátum registrácie: 20.01.2012 18:55
Bydlisko: Košice - Západ

Re: unik chladiacej kvapaliny

Príspevok od používateľa Puk »

Suché môže byť, ale pozri či nevidno (na vnútornom blatníku /v motor. priestore/ pod fajkou nádobky) nejakú stopu po vytekaní kvapaliny.

Olej je čistý? (Neurobilo ti emulziu?) :roll:
Ak nie, tak najskôr kvapká na motor a odparí sa, alebo chladič či radiátor. :roll: Je toho veľa. Ak máš možnosť dať auto na zdvihák, alebo kanál, skús poprezerať pri naštartovanom motore /vtedy natlakuje hadice a najskôr zbadáš/ a demontovanom spodnom aj hornom kryte motora či niekde niečo netečie ( :idea: skús koberčeky, či niesu mokré a pod.).
Možno je to tesnenie (len sa mi to nezdá, ale môžem sa mýliť) a možno len viečko na nádobke. :wink:
:cowb:
Red Pracant - Golf4 Variant 1.9 TDI, r.2001: 66kW, ALH + čip na 83.8kW EGR: ON KAT: ON
Šedivák - Audi A4 Avant 2.0 TDI-CR, r.10/2008 105kW, CAG

golfik 257
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 05.02.2015 15:23

Re: unik chladiacej kvapaliny

Príspevok od používateľa golfik 257 »

viecko na nadobke je vymenene lebo mi robilo podtlak, odvtedy uz nie, na vicku od oleja je emulzia ale hladina oleja mi nestupa, je stale rovnako na olejovej ryske, koberceky suche, mal som nastartovane az mi zapinalo ventilator a nikde nic, pri nastartovani ide biely dym pokial sa nezohreje a potom pri zohtiati na prevadzkovu teplotu uz nedymí... dolievam asi tak 1 - 2 dcl. pri 100 km zhruba 1 dcl. spravil som 170 km a nadrzka je prázdna. vsimol som si ze pri jazde na kratke vzdialenosti velmi nezerie vodu, jazda do prace 8km tam a 8km naspet.
- dnes som si vyrobil zo stareho viecka system na natlakovanie celeho systemu tak uvidim ako bude pod tlakom, skusim natlakovat na 1.5 baru ako som sa docital na nete a uvidim......

Používateľov profilový obrázok
Puk
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2885
Dátum registrácie: 20.01.2012 18:55
Bydlisko: Košice - Západ

Re: unik chladiacej kvapaliny

Príspevok od používateľa Puk »

:idea: Mne už došli nápady kde hľadať chybu. :(
:158: Možno niekto mal niečo podobné a poradí. :wink:
Napadla ma jedna nepríjemná - cez hlavu do výfuku, ale naozaj nechcem strašiť a bude to len prkotina a v najhoršom, naozaj tesnenie. :evil:
:cowb:
Red Pracant - Golf4 Variant 1.9 TDI, r.2001: 66kW, ALH + čip na 83.8kW EGR: ON KAT: ON
Šedivák - Audi A4 Avant 2.0 TDI-CR, r.10/2008 105kW, CAG

golfik 257
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 05.02.2015 15:23

Re: unik chladiacej kvapaliny

Príspevok od používateľa golfik 257 »

ak je prasknutá hlava dá sa zvariť?
nic som nenasiel, tak asi tesnenie pod hlavou, no uvidime idem do servisu na rozborku....

Používateľov profilový obrázok
Puk
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2885
Dátum registrácie: 20.01.2012 18:55
Bydlisko: Košice - Západ

Re: unik chladiacej kvapaliny

Príspevok od používateľa Puk »

ak je prasknutá hlava dá sa zvariť?
Podľa toho čo viem, tak nie. :|
:cowb:
Red Pracant - Golf4 Variant 1.9 TDI, r.2001: 66kW, ALH + čip na 83.8kW EGR: ON KAT: ON
Šedivák - Audi A4 Avant 2.0 TDI-CR, r.10/2008 105kW, CAG

Používateľov profilový obrázok
leimonko
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 09.06.2009 12:55
Bydlisko: BA

Re: unik chladiacej kvapaliny

Príspevok od používateľa leimonko »

Ja som riešil toto isté, olej bez emulzie, nádobka čistá. Skúšali sme všetko a nič nepomohlo.
Presne ako píšeš, na krátke vzdialenosti to bolo fajn, lebo sa motor nezohrial poriadne, na dlhé to žralo kopu vody.
V mojom prípade to bolo iba tesnenie hlavy. Vymenené a všetko funguje bez problémov.
Našťastie nebola prasknutá hlava. Je otázne kde je prasknutá, podľa toho sa uvidí či sa dá zvariť. Ale to by som asi nerobil, poprípade kúpa používanej, to tiež nevieš v akom stave kúpiš.

Daj to rozobrať, keď bude hlava dole vedia ti ju natlakovať a zistiť či nie je náhodou prasknutá (dúfam že nebude).
Potom sa oprava o dosť predraží. Držím palce daj vedieť

PS: Puk čo máš tie dve svetlá v mriežke na fotke, to máš na svojom aute?

Používateľov profilový obrázok
Puk
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 2885
Dátum registrácie: 20.01.2012 18:55
Bydlisko: Košice - Západ

Re: unik chladiacej kvapaliny

Príspevok od používateľa Puk »

Mal som. :(
Teraz sú doma - jedno je rozbité a neviem zohnať. :?
Viac sa mi páčia než tie led pásiky :shy2: (aspoň na Golfe). :wink:
:cowb:
Red Pracant - Golf4 Variant 1.9 TDI, r.2001: 66kW, ALH + čip na 83.8kW EGR: ON KAT: ON
Šedivák - Audi A4 Avant 2.0 TDI-CR, r.10/2008 105kW, CAG

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf IV / Bora"