Hmlovky ako daylight BORA

1997 - 2005

Moderátor: xmon

Pravidlá fóra
Vitajte v sekcii Golf IV / Bora. Pokial ste tu prvý raz tak si prosím prečítajte Pravidlá . Prv než založíte novú tému, prejdite si tému Často kladené otázky - FAQ , prípadne vyskúšajte vyhľadávanie.
sefec
Vodič
Vodič
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 20.09.2008 14:44

Re: Hmlovky ako daylight BORA

Príspevok od používateľa sefec »

Skus si to na zaciatok, len tak pokusne "nabastlit"...

A tie schemy niesu vsetky ruske, su tam aj take ako v navode JAK NA TO... GOLF/BORA ale su lepsej kvalitky a po anglicky.

Používateľov profilový obrázok
Dimi3
Vodič
Vodič
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 20.08.2008 21:48
Bydlisko: Zlate moravce

Re: Hmlovky ako daylight BORA

Príspevok od používateľa Dimi3 »

Tak som to pokusne "nabastlil".
Fungovalo to presne podla očakávania, hmlovky svietili len keď bol vypínač v polohe "0" a zopnutý klúčik zapalovania.
Čo sa týka prechodového prúdu nameral som pri naštartovanom aute cca 8-9A.
Vypínač mám kolýskový 6.5A 250V, 13A 125V, čiže keď som to prepočítal na napätie 14.5V mal by zniesť 112A
Môžem ho tam použiť?
Daľej neviem ako sa napojiť na ten NL konektor, resp. nadpojiť naň kábel.
Nechcem ho rozpájať..., alebo iná možnosť nie je?
Mimochodom veľmi Ďakujem za radu...:)
Aktuálne: VW JETTA MK6 2.0 TDI CFFB DSG - Čip 184ps a premapovanie DSG od RB-Digital
Boli: VW Golf II 1.6 TD * Alfa Romeo 159 2,4jtdm (@250ps) * VW Bora 1,9TDI(ASV@140ps)

sefec
Vodič
Vodič
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 20.09.2008 14:44

Re: Hmlovky ako daylight BORA

Príspevok od používateľa sefec »

Napis typove oznacenie toho vypinaca... a ten NL konektor velmi neries, strihat zbytocne, ak mas nastroj na "vypichovanie" konektorov, vypichni vystup NL a "namotaj" sa na koniec fastonu a poisti cinovanim, pozor aby si to neprehrial..., ked bude treba da sa to dat do povodneho stavu.

Používateľov profilový obrázok
Dimi3
Vodič
Vodič
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 20.08.2008 21:48
Bydlisko: Zlate moravce

Re: Hmlovky ako daylight BORA

Príspevok od používateľa Dimi3 »

sefec napísal:Napis typove oznacenie toho vypinaca... a ten NL konektor velmi neries, strihat zbytocne, ak mas nastroj na "vypichovanie" konektorov, vypichni vystup NL a "namotaj" sa na koniec fastonu a poisti cinovanim, pozor aby si to neprehrial..., ked bude treba da sa to dat do povodneho stavu.
No práve ten nástroj nemám...som si myslel že to bude stačiť odistiť- nestačilo :)
Zoženiem si ten vypichovák, videl som už všeliake svorky a dopojovačky ale velmi sa mi to npáčilo, vždy to prereže kábel.

Obrázok
Aktuálne: VW JETTA MK6 2.0 TDI CFFB DSG - Čip 184ps a premapovanie DSG od RB-Digital
Boli: VW Golf II 1.6 TD * Alfa Romeo 159 2,4jtdm (@250ps) * VW Bora 1,9TDI(ASV@140ps)

sefec
Vodič
Vodič
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 20.09.2008 14:44

Re: Hmlovky ako daylight BORA

Príspevok od používateľa sefec »

Stačí správne si poohýbať dopisnú sponu...

Používateľov profilový obrázok
Dimi3
Vodič
Vodič
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 20.08.2008 21:48
Bydlisko: Zlate moravce

Re: Hmlovky ako daylight BORA

Príspevok od používateľa Dimi3 »

Takže je to zapojené.
Snáď je ten vypínač OK
Pre istotu som odmeral odpor na konektore a koncovke kábla ktorý som letoval, bol rovnaký ako tom ktorý som len lisoval.
Ak by bol ten spoj ktorý som letoval studený mal by väčší odpor nie?
Aktuálne: VW JETTA MK6 2.0 TDI CFFB DSG - Čip 184ps a premapovanie DSG od RB-Digital
Boli: VW Golf II 1.6 TD * Alfa Romeo 159 2,4jtdm (@250ps) * VW Bora 1,9TDI(ASV@140ps)

sefec
Vodič
Vodič
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 20.09.2008 14:44

Re: Hmlovky ako daylight BORA

Príspevok od používateľa sefec »

Owka, tak nech to sluzi...
;-)

Používateľov profilový obrázok
Dimi3
Vodič
Vodič
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 20.08.2008 21:48
Bydlisko: Zlate moravce

Re: Hmlovky ako daylight BORA

Príspevok od používateľa Dimi3 »

Tak trošku mi ten vypínač zadymil...katastrofa. :D
Kolískový vypínač za 1,5€ aj tak dopadol, hlavne že bol na 8A pri 250V, 16A pri 120V.
Musím to prehnať cez relé inak to nevidím :D
Aktuálne: VW JETTA MK6 2.0 TDI CFFB DSG - Čip 184ps a premapovanie DSG od RB-Digital
Boli: VW Golf II 1.6 TD * Alfa Romeo 159 2,4jtdm (@250ps) * VW Bora 1,9TDI(ASV@140ps)

sefec
Vodič
Vodič
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 20.09.2008 14:44

Re: Hmlovky ako daylight BORA

Príspevok od používateľa sefec »

no... nie je vypinac ako vypinac. Kontakty vypinaca pre 250V nie su stavane na vysoky prud. Kdezto 12V vypinace pre auto-pouzitie ano.

Používateľov profilový obrázok
Dimi3
Vodič
Vodič
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 20.08.2008 21:48
Bydlisko: Zlate moravce

Re: Hmlovky ako daylight BORA

Príspevok od používateľa Dimi3 »

Ale on sa úplne roztavil...Skúsim ho doma ešte pohľadať a nafotiť.
Neviem však prečo sa zohrial, či sa zohriali spoje čo som lisoval spojky a potom nasunul na vypínač alebo sa zohrial samotný vypínač.
sefec napísal:no... nie je vypinac ako vypinac. Kontakty vypinaca pre 250V nie su stavane na vysoky prud. Kdezto 12V vypinace pre auto-pouzitie ano.
A k tomuto...:) Veď keď je raz prúd 16A tak je 16A nemôže byť iný 16A prúd väčší alebo menší veď to je predsa veličina ktorá sa meria a jej veľkosť sa vyjadruje v ampéroch.
Jedine že by to bolo kvôli tomu že vypínač bol na 16A 120V striedavých a keď som ho ja pripojil na jednosmerný ta kto nezvládol.
Fakt neviem, nechcem totiž aby mi to zase zadymilo a bojím sa že keď to zapojím cez relé aj tak tam bude nejaký studený spoj a bude si to pekne tlieť pod palubovkou.
Aktuálne: VW JETTA MK6 2.0 TDI CFFB DSG - Čip 184ps a premapovanie DSG od RB-Digital
Boli: VW Golf II 1.6 TD * Alfa Romeo 159 2,4jtdm (@250ps) * VW Bora 1,9TDI(ASV@140ps)

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf IV / Bora"