FAQ - caste otazky. Citajte skor nez sa spytate!

1997 - 2005

Moderátor: xmon

Pravidlá fóra
Vitajte v sekcii Golf IV / Bora. Pokial ste tu prvý raz tak si prosím prečítajte Pravidlá . Prv než založíte novú tému, prejdite si tému Často kladené otázky - FAQ , prípadne vyskúšajte vyhľadávanie.
Zamknuté
Používateľov profilový obrázok
xmon
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 12636
Dátum registrácie: 07.06.2008 02:15
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať používateľa:

Re: FAQ - caste otazky. Citajte skor nez sa spytate!

Príspevok od používateľa xmon »

Vymena 5q za 6q - od clena baciluss

Su firmy ktore ponukaju 6. stupen ktory sa len domontuje na 5 st. prevodovku ale stoji to tusim okolo 1000 eur aj s pracou http://www.eurotuning.cz/komfortni-varianta/" onclick="window.open(this.href);return false;
Za 1000 eur si urcite zozenies prevodovku v dobrom stave aj s vecami na prerabku. A este ti urcite ostane aj na druhe turbo :)

Ja som pred tyzdnom a pol montoval 6q prevodovku z Octavie I a pohoda.
Je k tomu treba ine poloosy + sroby na ich upevnenie o prevodovku ako na 5q a aj iny starter. Niekde som sa docital ze akykolvek starter z 02M prevodovky by mal pasovat ale nemam to overene.
Tu je par dielov co URCITE potrebujes:
- konce lanovodov 1J0 711 761 B a 1J0 711 761 C ... pozri si to na googli ako to vyzera lebo ked mas novsi typ prevodovky(tusim 01 a nladsie) tak ich tam uz mas a nemusis kupovat alebo zhanat.
- plech medzi motor a prevodovku 06A103645 a k nemu taky mensi pliesok...mne pasoval z povodneho plechu na 5q.
- dlhsie sroby na starter N 907 665 02
- odvzdusnovak na spojku 1J0 721 468 B
- drziak prevodovky + samozrejme ine sroby k nemu...vacsinou len dlhsie
- drziak lanovodov 1J0 711 781 D
- stupel do kontrolneho otvoru na prevodovke 02M301115B ale da sa aj improvizovat a pouzit garazove zasoby
- 240mm dvojhmotu, lamelu, pritlacak, lozisko...ja som tieto 4 veci + sroby do klukovky zohnal uplne nove znacky SACHS za 350 eur od jedneho chlapca z TT. Ak bude treba poskitnem tel.cislo.
- sroby na pritlacny tanier v mojom pripade to bolo 6 kusov N 90320701 ...je to atipicky rozmer M7x14 takze sa ich kupe nevyhnes ale cena je 0,40e za kus tu od clena Jaroe46. Samozrejme si najprv over ake sroby potrebujes pre tvoju sadu.

Ta kost co drzi odspodu prevodovku o napravnicu pasuje z 5q. len treba prevrtat dieru v silentbloku z 10 na 12mm tusim lebo na 6q je vacsi zavit ale to uz zistis :)
Je treba trochu improvizovat ked nie su po ruke original diely. Sice to zabere trochu casu ale je to lacnejsie.

Co sa tyka servo trubky staci ju trochu prisposobit opatrnym ohybanim a dokonca som ju ani nemusel odpajat a vypustat servo system. Treba opatrne je to ocelova trubka tak len s citom :!:
Spojkovu trubku tiez netreba menit ani dokupovat nejaku inu a opatrne ju poohybat do pozadovanych tvarov. Netreba sa toho bat je to vdacny material a pekne sa ohyba a nelame. A da sa spajkovat...citaj dalej.
Mne sa podarilo pri demontazi zo starej prevodovky uvolnit ten lisovany spoj na koncovke co ide do vytlacacieho loziska a tieklo to tak som musel trubku demontovat. Urezal som ju pri koncovke, koncovku navrtal 5mm vrtakom asi 10mm hlboko vlozil pripravenu, ocistenu trubku, dal trochu kyseliny, zapajkoval a vec bola vyriesena. Spojka ide ovela lahsie ako pri 5q takze uz ma nebude boliet noha v kolone na pristavnom moste v BA :D
Je dolezite si hlavne pozhanat spravne sroby co drzia prevodovku o motor, na drziak a starter bud z vrakacu alebo od niekoho kto ma podobne auta na rozpredaj. Ked nie inak tak aj v obchode so spojovacim materialom a pytat pevnost 8.8 ...to je standart pri tychto sroboch.
Tu je vacsi zoznam dielov ktore su relativne treba co som nasiel na nete. Ale ako som pisal nie je treba vsetko co sa tam pise pri prerabke z 5q: http://forums.tdiclub.com/showpost.php? ... stcount=18" onclick="window.open(this.href);return false;
A este jedna stranka aj s obrazkami aby si to clovek vedel aj predstavit: http://forums.vwvortex.com/showthread.p ... T-Golf-IV-(racing-oriented" onclick="window.open(this.href);return false;)/page6

Na nete je toho dost tak treba len hladat. Ked si dobre zaspominam tak ja som mal asi tieto veci co su na obrazku. Len srobov som mal plny kybel od kamosa takze tam nebol problem :)
Dalsia fotka je moja prevodovka s pripravenymi poloosami a novymi vonkajsimi klbmi. Poloosy samotne som rozobral a nechal opieskovat a napraskovat RAL3020.

:!: :!: :!: Kazdopadne ked zozenies 6q tak ho hned rozober a odvrtaj nity na tych dvoch mosadznych vidlickach a nahrad ich M8 pevnostnymi imbusmi. To je velka znama slabina 6q prevodoviek, ze sa nity lubia ustrihnut a prevodovka musi von. Tak je lepsie to spravit ked bude este cakat na montaz. Na jednej vidlicke bude treba odbrusit hlavu skrutky. Tretia vidlicka ja zaistena kolikom a ten vyzera dost zodpovedne tak ten som ja nechal tak. Ale nity som vymenil za 10.9 imbusy a som kludnejsi.
Tu je navod ako na to: http://newbeetle.org/forums/transmissio ... speed.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Potom uz len treba kamosa, vela sily a trpezlivosti a vysledok stoji za to. Podotknem ze mam v serii 1.9 TDI AGR rv99 na18" kolesach a v tom nove trisly FB Sprint 764 a VNT turbo este bez chipu a v pohodicke to vali :wink:
Chip bude asi o dva tyzdne kedze som mimo domova teraz

Obrázok
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
xmon
VWmaniak
VWmaniak
Príspevky: 12636
Dátum registrácie: 07.06.2008 02:15
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Kontaktovať používateľa:

Re: FAQ - caste otazky. Citajte skor nez sa spytate!

Príspevok od používateľa xmon »

VYMENU GUM STABILIZATORA - ALA KED SA PRETACA NAVARENA MATICA

Ak sa vam stane nieco podobe ako mne na otcovom aute (BORA) netreba zufat. Vyberiete srob co ide cez napravnicu a na spodu vypacite valcek srobovakom a kladivom von. Valcek nastastie nie je navareny ale len osadeny medzi tri vylisky z vrchu a zo spodu medzi plechmi napravnice.
Po jeho vybrati mate pekny pristup a mozete dalej improvizovat ;)

Obrázok

baciluss

Zamknuté

Návrat na "Golf IV / Bora"