Hrdzava, strhnuta skrutka.

1991 - 1997

Moderátor: saki3

Pravidlá fóra
Vitajte v sekcii Golf III. Pokial ste tu prvý raz tak si prosím prečítajte Pravidlá . Prv než založíte novú tému, prejdite si tému Často kladené otázky - FAQ , prípadne vyskúšajte vyhľadávanie.
Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
andytn
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 04.07.2010 17:38
Bydlisko: trenčín

Hrdzava, strhnuta skrutka.

Príspevok od používateľa andytn »

Zdravim. Nadrz na nasich autach drzia tri kusy pasoviny, je to viac plech ako zelezo a mne jeden ten kus odhnil - Vento 93. Z vrakoviska som zohnal nove diely, pre istotu vsetky tri, ocistil, nalakoval, ale ked som ich chcel vymenit, zistil som, ze mam problem vobec povolit skrutky, ktore ich tam drzia. Je to klasicka sesthranna hlava, 13ka, ale je tak hrdzava, ze hrany su ako keby strhnute, kluc na nich preskakuje. Skusal som niekolko gola sad, od najlacnejsiej az po najdrahsiu - kvoli presnosti, ale nedari sa mi tie skrutky povolit. takze otazka - ma niekto nejaky tajny tip, ako povolit takyto hrdzavy srob? verim tomu, ze v servisoch na to maju nejaky grif, akurat sa mi kvoli 4om skrutkam, ktore treba povolit a vymenit nechce ist do servisu. Takze este kym tam nakoniec aj tak skoncim - ma niekto nejaky tip? Dakujem.

Používateľov profilový obrázok
vw-čkar
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2355
Dátum registrácie: 06.11.2009 21:50
Bydlisko: Trebisovw

Re: Hrdzava, strhnuta skrutka.

Príspevok od používateľa vw-čkar »

Nastriekať WD-čko počkať chvílu,možno by som skúsil plníkom trochu prebrúsť šrobu ked je strhana a spraviť ako nove strany..a dať tam očíslo menší nadstavec...
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
colorconceptGT
VWjunior
VWjunior
Príspevky: 1588
Dátum registrácie: 23.04.2009 15:46
Bydlisko: KE
Kontaktovať používateľa:

Re: Hrdzava, strhnuta skrutka.

Príspevok od používateľa colorconceptGT »

kej to je na trinastku a je shnita tak aj tak ju nepovolis iba odtrhnes...priprav si vrtacku a zavitniky...sup sup...

Používateľov profilový obrázok
Ondro-Golf
Pilot
Pilot
Príspevky: 792
Dátum registrácie: 05.09.2011 20:06
Bydlisko: RK, BA

Re: Hrdzava, strhnuta skrutka.

Príspevok od používateľa Ondro-Golf »

skorej by som namiesto WD-40 na tu srobu pouzil original coca-colu...cudoval by si sa ake to robi zazraky...a potom ako to bolo spomenute navarit novu srobu a skusit vysrobovat ak to nepomoze tak len vrtaj
VW Golf III 1.9 TD 55kW (1994)http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=92&t=31042, Daewoo Tico 0,8 SX 32kW (1997), ex VW Golf IV 25 years edition 1,6 74kW (2000), ex VW Golf III 1,8 66kW (1993)

Používateľov profilový obrázok
vw-čkar
VWsenior
VWsenior
Príspevky: 2355
Dátum registrácie: 06.11.2009 21:50
Bydlisko: Trebisovw

Re: Hrdzava, strhnuta skrutka.

Príspevok od používateľa vw-čkar »

ondroGIII napísal:skorej by som namiesto WD-40 na tu srobu pouzil original coca-colu...cudoval by si sa ake to robi zazraky...a potom ako to bolo spomenute navarit novu srobu a skusit vysrobovat ak to nepomoze tak len vrtaj


A čo bude potom piť? :mrgreen:
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Ondro-Golf
Pilot
Pilot
Príspevky: 792
Dátum registrácie: 05.09.2011 20:06
Bydlisko: RK, BA

Re: Hrdzava, strhnuta skrutka.

Príspevok od používateľa Ondro-Golf »

pri takej skur- tazkej robote to asi nealko nebude tam treba nervy mat na to :D
VW Golf III 1.9 TD 55kW (1994)http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=92&t=31042, Daewoo Tico 0,8 SX 32kW (1997), ex VW Golf IV 25 years edition 1,6 74kW (2000), ex VW Golf III 1,8 66kW (1993)

Používateľov profilový obrázok
colorconceptGT
VWjunior
VWjunior
Príspevky: 1588
Dátum registrácie: 23.04.2009 15:46
Bydlisko: KE
Kontaktovať používateľa:

Re: Hrdzava, strhnuta skrutka.

Príspevok od používateľa colorconceptGT »

das si WDcko miesto uuustneho dezidoru aby si veckaj nenafukal...

Používateľov profilový obrázok
chooki2
Vodič
Vodič
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 17.08.2009 14:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Hrdzava, strhnuta skrutka.

Príspevok od používateľa chooki2 »

najlepsie skusenosti na povolovanie mam s brzdovou kvapalinou.
6hran opilnikuj a skus povolit ako uz pisali...je dost mozne, ze to ukrutis, takze ti zostane jedine vyvrtat. Neviem ake mas podmienky, ale ak nemas garaz s elektrikou, tak nie je hanba ist s tym do servisu, kde to budu mat poriesene do hodky

Používateľov profilový obrázok
Vlados
Jazdec
Jazdec
Príspevky: 271
Dátum registrácie: 24.07.2011 15:20
Bydlisko: BA/BL/ZC

Re: Hrdzava, strhnuta skrutka.

Príspevok od používateľa Vlados »

Nechcem vrtat ale neni nahodou nadrz plastova? ked stou zvarackou prepalis nadrz no neviem, skor odvrtat alebo na hulvata natlct 12 orech na srob ale aj tak ho zalomis.

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf III / Vento"