Vento G60 - turbo?

1991 - 1997

Moderátor: saki3

Pravidlá fóra
Vitajte v sekcii Golf III. Pokial ste tu prvý raz tak si prosím prečítajte Pravidlá . Prv než založíte novú tému, prejdite si tému Často kladené otázky - FAQ , prípadne vyskúšajte vyhľadávanie.
Napísať odpoveď
72
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 13.02.2011 09:11

Vento G60 - turbo?

Príspevok od používateľa 72 »

Odkedy som kúpil moje Vento,mám "potrebu" zýšiť výkon... Prvá myšlienka bola "implantovať" nejaký motor aj s prevodovkou s TTčka,alebo RSy, ale predstava prevárania držiakov a prispôsobovania elektriky a všetkého ostatného sa mi už až tak nepozdáva,tak som rozmýšľal nad "implantovaním" motora a prevodovky z Corrada G60 - jedno mám na ruke,len by ma zaujímalo,či to už niekto skúšal,alebo to má niekto namontované a hlavne ,či pasuje kompletné "posadenie motora" na silenbloky z jedného auta do druhého,alebo bude tiež treba prerábať niektoré úchyty. P.S.: skúšal som aj tlačítko "hľadať",ale ak to tu niekde náhodou je,tak prosím o preloženie,poprípade vymazanie a poslanie odkazu do PMky - dík

72
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 13.02.2011 09:11

Re: Vento G60 - turbo?

Príspevok od používateľa 72 »

Fíha,tak to budem musieť "zbastliť" nejako sám.. Dík.

Používateľov profilový obrázok
yurik
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 611
Dátum registrácie: 31.10.2007 10:41

Re: Vento G60 - turbo?

Príspevok od používateľa yurik »

z corrada, z TT, z RS ti sadnu motory, len budes musiet pouzit drziaky ine, z corrada nie, to tam sadne rovno, ziadne prevaracky netreba robit ani pri jednom...co sa elektriky tyka, tak zastavba z corra je jednoduchsia, lebo ten motor ma jednoduchy kablovy zvazok a ma aj rovnaku poistkovku, ako vento

72
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 13.02.2011 09:11

Re: Vento G60 - turbo?

Príspevok od používateľa 72 »

Díky Yurik,už som rozhodil siete a niečo našiel aj na DE forach. Malo by to pasovať a tú elektrikuhádam nejako kamarát dobastlí. Ale ak má niekto ešte nejaký postrh,tak sem s ním. Ešte ma napadlo.že by som nechal môj 2,0 a na ten by som prehodil všetko ostatné,len neviem čo by to robilo a laborovať sa mi moc nechce... Je ešte veľa vecí,ktoré bude teba zistiť..

Používateľov profilový obrázok
yurik
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 611
Dátum registrácie: 31.10.2007 10:41

Re: Vento G60 - turbo?

Príspevok od používateľa yurik »

pasovat to pasuje, je to vsetko take LEGO pre velkych chlapcov, aj tu na fore mame par G3, G2 s motormi z g4, okty RS, audi a3...pokukaj projekty, urcite ich najdes

inak ked mas komplet g60 k dispozicii, tak by som z neho neprekladal urcite komponenty na 2.0, ale pouzil by som cely motor, je na to stavany a ma pevnejsie vnutornosti (piesty, ojnice..)

72
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 13.02.2011 09:11

Re: Vento G60 - turbo?

Príspevok od používateľa 72 »

No najprv som chcel namontovať 1,8 turbo,ale tam treba viac vecí prerábať a dnes som sa dozvedel,že miesto tohto G nepodarku sa dá namontovať mercedesový kompresor a je to bez problémové... ale to všetko pekne po poriadku...Ako sa hovorí "človek mieni,pán boh mení" sa môže ešte všeličo pritrafiť...
Kamarát mi hovoril,že to má tak niekto z Blavy..

Používateľov profilový obrázok
yurik
Pretekár
Pretekár
Príspevky: 611
Dátum registrácie: 31.10.2007 10:41

Re: Vento G60 - turbo?

Príspevok od používateľa yurik »

tak tak, eaton miesto Gčka, v BA to tak ma viac aut

72
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 13.02.2011 09:11

Re: Vento G60 - turbo?

Príspevok od používateľa 72 »

To je dobre,že to tak má viac ľudí,dúfam že niekto poradí ,aby som sa zbytočne netrápil... ale kto vie... :roll:

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf III / Vento"