prevodovky

1974 - 1983

Moderátor: Ludo44

Pravidlá fóra
Vitajte v sekcii Golf I. Pokial ste tu prvý raz tak si prosím prečítajte Pravidlá . Prv než založíte novú tému, prejdite si tému Často kladené otázky - FAQ , prípadne vyskúšajte vyhľadávanie.
Napísať odpoveď
Tornádo
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 04.09.2013 20:50
Bydlisko: Ružomberok

prevodovky

Príspevok od používateľa Tornádo »

Zdar,

Dávali sa ku motoru CY aj ine prevodovky ako FF ? Totiž vyskytol sa mi jeden problém na motore CY je prítlačák s lamelou menej vysunutý do prevodovky o cca 25mm, čiže aj hriadeľ v prevodovke musí byť posunutý smerom k motoru. Nejdeme mi teda do hlavy prečo sú obe prevodovky označené zhodne. Prevodovka FF k CY aj prevodovka FF k CR.

Používateľov profilový obrázok
Ludo44
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 3202
Dátum registrácie: 23.05.2008 21:50
Bydlisko: Martin

Re: prevodovky

Príspevok od používateľa Ludo44 »

Prevodoviek či už k benzinu alebo k nafte sa vyrabalo viac druhov ale označenie FF bola prevodovka päťstupňova k motorom 1,6 D po roku1980 .Tieto prevodovky boli asi najlepšie sprevodovane k nafte a čo ja viem hodne sa do obalov prevodoviek FF prehadzovali čreva z iných prevodoviek . Ja mam napriklad na motor 1,6 D prevodovku FM s kolesom peťky z prevodovky FF ,

misobelko
VWagenista
VWagenista
Príspevky: 1437
Dátum registrácie: 25.09.2007 23:32

Re: prevodovky

Príspevok od používateľa misobelko »

S tvojim problémom ti neporadím, ale viem, že FF je jedna z najlepších aj na benzín, tejto prevodovky sa hlavne nezbavuj...
Aj ja som ju mal voľakedy s 1,8kou a zprevodovaná je tak akurát

Tornádo
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 04.09.2013 20:50
Bydlisko: Ružomberok

Re: prevodovky

Príspevok od používateľa Tornádo »

Nie nie prevodovky sa nezbavím ani jednej len to my nešlo do hlavy založím prevodovku zo svojej 1.6D na 1,6TD a zapasuje a trt spojka nič davaj znova dole a čo nevidím pri premeraní že je vlastne krátky zotrvák. No nič budem musieť skusiť prehodiť z tej 1.6d na tu 1.6TD hádam ten zotrvák zapasuje. Už mám nervy s tým chcel som sa ešte povoziť pred soľou hádam stihnem.

Tornádo
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 04.09.2013 20:50
Bydlisko: Ružomberok

Re: prevodovky

Príspevok od používateľa Tornádo »

Tak a som späť dnes som prehodil prítlačák zotrvák zo svojho pôvodného 1.6D na tú novú 1.6TD CY no a stále to nepasuje. Čo s tým môže byť mal už motor 1,6TD nejak inak vyvedenú kľuku ? Stretol sa s tým už niekto?

Tornádo
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 04.09.2013 20:50
Bydlisko: Ružomberok

Re: prevodovky

Príspevok od používateľa Tornádo »

problém asi vyriešený rozsypalo sa mi spojkové ložisko. Myslel som si že zotrvák vôjde na celú dĺžku toho ozubenia na hriadeli prevodovky, ale si nie :D.
Otázka naviac dá sa kúpiť ten kryt prevodovky kde je to ložisko ?

Používateľov profilový obrázok
Ludo44
VWexpert
VWexpert
Príspevky: 3202
Dátum registrácie: 23.05.2008 21:50
Bydlisko: Martin

Re: prevodovky

Príspevok od používateľa Ludo44 »

o akom ložisku pišeš ? ved Golf nema spojkove ložisko daj nejake fotky aby som bol v obraze

Používateľov profilový obrázok
okaj28
VWagenista
VWagenista
Príspevky: 1274
Dátum registrácie: 05.10.2008 22:51
Bydlisko: okolie Prievidze
Kontaktovať používateľa:

Re: prevodovky

Príspevok od používateľa okaj28 »

tieto prevodovky maju do roku 98 standardne spojkove lozislo vo vnutri prevodovky.nakolko tam nieje hydraulicka spojka a pritlacak je pod ztrvakom cize ta spojka je naopak
auto elektrika,diag,imo,budiky,radia,mechanicke prace,opravy motorov.0949 412 279

Používateľov profilový obrázok
MarekGTI
Profík
Profík
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 01.02.2009 17:41
Bydlisko: KS
Kontaktovať používateľa:

Re: prevodovky

Príspevok od používateľa MarekGTI »

Tornádo: Hej kryt sa dá kúpiť aj vo VW aj v druhovýrobe, rozdiel je samozrejme v cene. Číslo dielu: 020 141 073A

Tornádo
Autoškolák
Autoškolák
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 04.09.2013 20:50
Bydlisko: Ružomberok

Re: prevodovky

Príspevok od používateľa Tornádo »

presne ako píše okaj zajtra keď prídem zo školy to môžem aj nafotiť. Problém nastal tak že sa rozsypalo ložisko padlo do prevodovky ku tomu plechovému krytu a preto oska ktorá ovláda spojku vchádzala dnu a cca 10mm viac dnu a tým pádom bola príliš krátka. Ložisko je konštrukčne axialne v plastovom obale ktorý je vtlačený do prevodovky.
Neskôr som si všimol že proti tomu aby nevypadlo ho chráni taká plastová somarina ktorá oprie a výstupok na skrini aby páka nepadla príliš dole. Ak to na prevodovke nie je, je potrebné dávať pri montáži( manipulácii) pozor aby ste osku nezatlačili dnu môže to vypadnúť.

Napísať odpoveď

Návrat na "Golf I"